Kolejne cięcia produkcji w Dębicy – kluczowy klient zmniejsza zamówienia

9 maja 2023, 9:36

Zarząd spółki Dębica S.A. już drugi raz w tym roku poinformował o ograniczeniu produkcji opon. W raporcie bieżącym nr 5/2023 opublikowanym 8 maja napisano również, że ograniczenie produkcji może mieć negatywny wpływ na wyniki finansowe spółki. O ile procent postanowiono zmniejszyć produkcję opon w Dębicy?

Opony Dębica
fot. unsplash.com

Powstanie mniej opon Dębica niż zakładano

Wcześniej Firma Oponiarska Dębica S.A. informowała o ograniczeniu produkcji w raporcie bieżącym 4/2023, który opublikowano w kwietniu. Wówczas planowano zredukować produkcję opon osobowych o 2,52% oraz opon ciężarowych o 4,14% w stosunku do pierwotnych planów produkcyjnych na 2023 rok. Ostatni raport bieżący firmy mówi, że prognozowana produkcja opon osobowych będzie jednak obniżona o 6,76% w stosunku do założeń na ten rok.

Popyt na opony spada

Z przekazywanych informacji wynika, że podłożem tej decyzji jest dalszy spadek popytu obserwowany na rynku europejskim. Wpływa na to również zmniejszenie ilości zamówień na opony produkowane przez Dębicę od jej kluczowego klienta – amerykańskiej firmy Goodyear. Koncern The Goodyear Tire & Rubber Company jest inwestorem strategicznym w spółce FO Dębica S.A. Za pośrednictwem Goodyear Holdings S.àr.l z siedzibą w Luksemburgu kontroluje 87,251% kapitału zakładowego spółki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!