Polski producent opon odczuwa kryzys. Zmniejszenie zamówień na 2023 r.

11 kwietnia 2023, 10:08

Największa polska spółka produkująca opony wydała komunikat giełdowy. W związku ze zmniejszeniem zamówień kluczowego klienta przewiduje spadek produkcji. 

magazyn opon
fot. pexels.com

Kluczowy kontrahent Dębicy zmniejsza zamówienie na 2023 rok

Na początku kwietnia 2023 roku Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. ogłosił, że firma Goodyear, czyli kluczowy klient eksportowy, zredukowała liczbę opon zamówionych na 2023 rok. W związku z tym spółka spodziewa się pogorszonych wyników finansowych.

Na skutek zmniejszenia zamówienia przez firmę Goodyear zarząd Dębicy przewiduje, że produkcja opon do samochodów ciężarowych spadnie o 4.14%, a także o 2.52% ma spaść produkcja opon do samochodów osobowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

enter, 16 kwietnia 2023, 13:36 0 0

Panowie ceny w górę klient wszystko przyjmie , nie ma później co się dziwić.Oczywiście żartuję ale to jest niestety prawda.Wielu wydawało się ,że skorzystają przy zamieszaniu inflacyjnym manipulując cenami. Nie tędy droga ,a raz stracony rynek trudno odzyskać.Wschód tylko czeka na okazję.Był taki producent masła co ten fakt wykorzystał aż nadto. Dziś po prostu nie kupuję jego produktów.pomimo że staniały.Okazało się że inni produkują to samo i taniej.

Odpowiedz