Menu

Steinhof

Hak holowniczy – czy można użyć go do holowania pojazdu?

Wydawać by się mogło, że sama, powszechnie przyjęta, nazwa haka holowniczego predestynuje go do czynności jaką jest holowanie innych pojazdów. Sprawa nie jest jednak taka prosta, co wyjaśnia ekspert firmy Steinhof.

Jak dbać o układ hamulcowy zimą?

Do Polski zawitała atmosferyczna zima. Śnieg na jezdniach i silniejsze mrozy były przez kilka dni codziennością. W takich warunkach pogodowych warto mieć sprawny układ hamulcowy. Dlatego Steinhof podpowiada, na co warto zwrócić uwagę podczas rutynowego przeglądu układu hamulcowego zimą.

Zanim wyjedziesz na wakacje…

Fading hamulców to narastająca utrata skuteczności hamowania wraz ze wzrostem temperatury układu hamulcowego. Problem ustępuje samoczynnie, kiedy tarcze i klocki stygną. Eksperci z firmy Steinhof wyjaśniają przyczyny powstawania tego zjawiska i radzą, jak go uniknąć lub przynajmniej zminimalizować.

Przyczyny irytujących drgań kierownicy

Wielu kierowców skarży się na to, że podczas jazdy kierownica ich samochodu wpada w drgania. Eksperci z firmy Steinhof przeanalizowali ten problem i wskazali na główne powody jego występowania.

Grubość klocków hamulcowych a skuteczność hamowania

Na internetowych grupach dyskusyjnych często przewija się pytanie dotyczące układu hamulcowego – czy wraz z postępującym zużyciem klocków hamulcowych spada jakość hamowania? Przedstawiamy odpowiedź.

Mity dotyczące klocków hamulcowych

Eksperci z firmy Steinhof wzięli pod lupę temat wymiany klocków hamulcowych i postanowili rozprawić się z największymi mitami, które krążą po forach internetowych i mogą wprowadzić w błąd.

Najpierw hak, potem instalacja

Instalacja gazowa i hak holowniczy to dwa popularne elementy wyposażenia, które nie muszą się wykluczać. W większości przypadków samochód może mieć zamontowane jedno i drugie, ale jeśli jest to możliwe, warto zadbać o prawidłową kolejność wykonywanych prac.

Steinhof rozszerza ofertę w gamie haków holowniczych

Steinhof, polski producent haków holowniczych, rozszerza ofertę w zakresie flagowych produktów swojej marki. Spółka poinformowała o wprowadzeniu nowych referencji w gamie haków holowniczych do wielu marek samochodów z roczników produkcji od 2014 do 2020 roku, takich jak BMW, Mercedes, Ford, Peugeot oraz Jeep. W skład nowych pozycji wchodzą kule zarówno odkręcane, jak też wypinane automatycznie.

Jakie testy przechodzą haki holownicze zanim trafią do sprzedaży?

Z roku na rok haki holownicze cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Zanim jednak trafią do sprzedaży, a następnie do samochodów, muszą uzyskać odpowiednie homologacje. W przypadku krajów Unii Europejskiej najważniejszym dokumentem dotyczącym haków holowniczych jest Regulamin nr 55 EKG ONZ, czyli tzw. „Jednolite przepisy dotyczące homologacji mechanicznych elementów sprzęgających zespołów pojazdów”.

Firma Steinhof jest znana na polskim rynku przede wszystkim za sprawą produkcji i dystrybucji haków holowniczych do samochodów osobowych. Firma oferuje jednak także inne produkty motoryzacyjne poza hakami, a mianowicie klocki hamulcowe oraz akcesoria samochodowe (np. bagażniki rowerowe). Największą wartość firmy stanowi jednak szeroki katalog haków holowniczych. Produkty marki Steinhof posiadają odpowiednie homologacje i świadectwa wytrzymałości, przed wdrożeniem do sprzedaży są poddawane zaawansowanym, 50-godzinnym testom zmęczeniowym. Dzięki temu zbierają dobre opinie na rynku części. Nie każdy wie, że założycielem firmy był Polak – Stanisław Steinhof, który rozpoczął produkcję w przydomowym warsztacie rzemieślniczym w 1960 r. Firma nadal znajduje się w rękach jego rodziny. Więcej informacji na temat firmy Steinhof oraz jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.