Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:35 Zwolnienia w Boschu były tylko zwiastunem. Obniżają także pensje, a kryzys dotyka kolejnych gigantów. 13:23 Usuwanie nagaru z silnika ma ogromne znaczenie. Zyskuje warsztat i środowisko. 11:01 Najczęstsze błędy przy wymianie klocków i tarcz hamulcowych. Co zrobić, aby ograniczyć liczbę reklamacji? 27.11 Konkurs Magneti Marelli 27.11 Wymiana paska wieloklinowego – wskazówki eksperta

Steinhof

Steinhof podąża za trendami. Haki holownicze do chińskich samochodów BAIC już dostępne.

Steinhof, producent haków holowniczych, rozszerza swoją ofertę o modele dedykowane chińskim samochodom marki BAIC. Poszerzenie katalogu ma być odpowiedzią na rosnącą popularność azjatyckich marek na europejskim rynku motoryzacyjnym, w tym w Polsce.

O tym musisz pamiętać wioząc rowery na wakacje

Popełnienie tego błędu może skutkować nałożeniem wysokiej kary. Specjaliści marki Steinhof rozwiewają wątpliwości dotyczące przewozu rowerów na platformie rowerowej.

Ile samochód może ciągnąć “na haku”? Kiedy potrzebne są dodatkowe uprawnienia?

W żargonie motoryzacyjnym funkcjonują różne pojęcia. Osoby zainteresowane hakami holowniczymi mogły spotkać się z pojęciem uciągu samochodu. W poniższym poradniku kwestia ciągnięcia przyczepy zostanie pozbawiona wszelkich wątpliwości.

7 przykładów ekstremalnego zużycia klocków hamulcowych – poradnik Steinhof

Układ hamulcowy odpowiada za bezpieczeństwo każdego pojazdu. Jest to współpraca wielu podzespołów. Klocki hamulcowe należą do części eksploatacyjnych, jednak mogą zużywać się one w ekstremalny sposób. W dzisiejszym poradniku Steinhof zebrano kilka przykładów zużycia klocków.

Klocki twarde i miękkie – co to oznacza? Poradnik Steinhof.

Każdy produkt ma swoją określoną charakterystykę. Klocki hamulcowe również umownie możemy podzielić na twarde i miękkie. Jednak co to oznacza dla kierowców?

Jakie testy przechodzą haki holownicze, zanim trafią do klientów?

Haki holownicze zdobywają coraz większe uznanie wśród kierowców. Zanim jednak zagoszczą na rynku i w naszych samochodach, muszą przejść odpowiednie testy i uzyskać niezbędne homologacje. Steinhof ujawnia kulisy przygotowania haków holowniczych do sprzedaży.

5 mitów na temat klocków hamulcowych

Kierowcy i mechanicy powinni przykładać szczególną uwagę do stanu technicznego hamulców. Jednak na ten temat przez lata powstało wiele mitów, które zdecydowali się obalić przedstawiciele firmy Steinhof.

Hak holowniczy – czy można użyć go do holowania pojazdu?

Wydawać by się mogło, że sama, powszechnie przyjęta, nazwa haka holowniczego predestynuje go do czynności jaką jest holowanie innych pojazdów. Sprawa nie jest jednak taka prosta, co wyjaśnia ekspert firmy Steinhof.

Jak dbać o układ hamulcowy zimą?

Do Polski zawitała atmosferyczna zima. Śnieg na jezdniach i silniejsze mrozy były przez kilka dni codziennością. W takich warunkach pogodowych warto mieć sprawny układ hamulcowy. Dlatego Steinhof podpowiada, na co warto zwrócić uwagę podczas rutynowego przeglądu układu hamulcowego zimą.

Zanim wyjedziesz na wakacje…

Fading hamulców to narastająca utrata skuteczności hamowania wraz ze wzrostem temperatury układu hamulcowego. Problem ustępuje samoczynnie, kiedy tarcze i klocki stygną. Eksperci z firmy Steinhof wyjaśniają przyczyny powstawania tego zjawiska i radzą, jak go uniknąć lub przynajmniej zminimalizować.

Firma Steinhof jest znana na polskim rynku przede wszystkim za sprawą produkcji i dystrybucji haków holowniczych do samochodów osobowych. Firma oferuje jednak także inne produkty motoryzacyjne poza hakami, a mianowicie klocki hamulcowe oraz akcesoria samochodowe (np. bagażniki rowerowe). Największą wartość firmy stanowi jednak szeroki katalog haków holowniczych. Produkty marki Steinhof posiadają odpowiednie homologacje i świadectwa wytrzymałości, przed wdrożeniem do sprzedaży są poddawane zaawansowanym, 50-godzinnym testom zmęczeniowym. Dzięki temu zbierają dobre opinie na rynku części. Nie każdy wie, że założycielem firmy był Polak – Stanisław Steinhof, który rozpoczął produkcję w przydomowym warsztacie rzemieślniczym w 1960 r. Firma nadal znajduje się w rękach jego rodziny. Więcej informacji na temat firmy Steinhof oraz jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.