Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:25 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 10:51 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Exide

Akumulatory 12V mają przyszłość w czasach pojazdów xEV

Pomimo tego, że w pojazdach xEV (ogólne określenie każdego pojazdu z napędem elektrycznym) funkcje akumulatora zmieniły się w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w silnik spalinowy i technologię Start-Stop, firma Exide Technologies przekonuje, że 12V akumulatory kwasowo-ołowiowe pozostaną kluczowe dla prawidłowego działania pojazdu.

Zmiany w zarządzie Exide Technologies

Na podstawie uchwały Rady Nadzorczej funkcję Prezesa Zarządu Spółki Exide Technologies objął Marek Roguszka. Jednocześnie Plant Manager, Maciej Zalita, został powołany na stanowisko Członka Zarządu Spółki i będzie odpowiedzialny za część produkcyjną.

Nowe funkcjonalności w wyszukiwarce akumulatorów Exide

Wyszukiwarka akumulatorów producenta Exide Technologies to narzędzie, które dostarcza informacji na temat doboru akumulatora, a także jest w stanie przeprowadzić mechaników przez proces jego wymiany w większości aut dostępnych na rynku europejskim, włączając w to auta hybrydowe, elektryczne oraz lekkie pojazdy użytkowe.

Exide uruchomił w swojej fabryce instalację fotowoltaiczną o mocy 500 kWh

Exide Technologies w swojej portugalskiej fabryce akumulatorów w Castanheira do Ribatejo, uruchomił – we współpracy z firmą EDP – nowoczesną instalację fotowoltaiczną. Instalacja jest połączona z bankiem energii, zbudowanym z wysoce wydajnych baterii Sonnenschein A600, wykonanych w technologii żelowej. Ta kombinacja umożliwia większą kontrolę nad energią i jej wydajniejsze zużywanie.

Exide Premium i Centra Futura w nowym, przyjaznym dla środowiska wydaniu

Exide Technologies zmienia projekt swoich akumulatorów Exide Premium i Centra Futura, które pojawią się na rynku w nowoczesnym czarnym bloku z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zmiana ta pozwoli fabrykom Exide na roczne obniżenie emisji CO2 o 2 700 ton, zmniejszenie zużycia wody o 8 milionów litrów oraz na redukcję zużycia ropy naftowej o 1,2 miliona […]

Exide w regionie EMEA i Azja-Pacyfik jako niezależna firma

Była część Exide Technologies w regionie EMEA i Azja-Pacyfik stała się niezależną firmą pod zarządem nowych właścicieli. Producent akumulatorów ogłosił dzisiaj zamknięcie transakcji potwierdzające oddzielenie się od amerykańskiego Exide Holdings Inc. i przeniesienie własności całego biznesu w regionie EMEA i Azja-Pacyfik do grupy długoterminowych akcjonariuszy, skupionych w amerykańskiej spółce Energy Technologies Holdings LLC. W ramach […]

Exide wprowadza aplikację kompatybilną z testerem

Exide wprowadza na rynek aplikację internetową, która umożliwia warsztatom testowanie, wymianę i sprzedaż akumulatorów. Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P i obsługuje akumulatory do pojazdów osobowych, użytkowych oraz do zastosowań morskich i rekreacyjnych.

Exide to amerykańska firma, zajmująca się produkcją akumulatorów. Istnieje od 1888 r., kiedy to została założona przez W. W. Gibbsa, który zakupił patent na projekt baterii magazynującej energię od Clementa Payena. Akumulatory Exide przyczyniły się do rozwoju raczkującej mobilności – napędzały tramwaje, elektryczne taksówki, pociągi czy sprzęty AGD. W latach intensywnego rozwoju motoryzacji, marka Exide zrewolucjonizowała podejście do uruchamiania pojazdów – dzięki akumulatorom przestało być konieczne korzystanie z korby rozruchowej. W czasach współczesnych, Exide jest jednym ze światowych liderów rynku akumulatorów, zbierając pozytywne opinie o swoich produktach. Wytwarza akumulatory kwasowo-ołowiowe, także w technologii AGM czy EFB. Do koncernu Exide, od 1995 r. należy rdzennie polska marka akumulatorów Centra z siedzibą w Poznaniu. Więcej informacji na temat akumulatorów Exide można znaleźć w powyższych artykułach.