Menu

Auto Partner SA

Auto Partner bije rekordy przychodów w pierwszym półroczu 2023 r.

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, w I półroczu 2023 roku znacznie zwiększyła poziom przychodów ze sprzedaży – sięgnął on 1,8 mld zł (1 775,2 mln zł), co oznacza wzrost o 31,8% rok do roku. EBITDA Grupy wzrosła o 9,7% do poziomu 166,5 mln zł, a zysk netto wyniósł 107,2 […]

Nowa filia Auto Partner SA w Łomiankach

Auto Partner SA w dniu 30 sierpnia 2023 r. uruchomił nową filię w Łomiankach (województwo mazowieckie). Jest to 114. filia w Polsce oraz pierwsza otwarta w tym roku.

AP Expert – znamy finalistów 10. edycji

Długoterminowa, jubileuszowa edycja promocji AP EXPERT dobiega końca. Zakończyły się eliminacje, a co za tym idzie, organizatorzy przyznali dwa tysiące wózków warsztatowych. Znanych jest już także 30 zwycięzców w rankingu z nagrodami. W Finale Teoretycznym wyłoniono zaś 30 finalistów, którzy w Wielkim Finale zmierzą się w walce o nagrodę główną – samochód osobowy CUPRA Formentor.

Nowy numer czasopisma Auto Panorama

Firma Auto Partner SA poinformowała o dostępności nowego numeru tworzonego i dystrybuowanego przez nią czasopisma Auto Panorama.

Cena, jakość czy marża? Czym kierują się hurtownie polecając produkty warsztatom?

Warsztaty samochodowe mają zwykle własne preferencje dotyczące marek części zamiennych czy innych produktów, zamawianych w hurtowniach. Niekiedy jednak to hurtownie polecają warsztatom określony towar. Czym się wówczas kierują? W naszym artykule poruszamy także temat aktualnego poziomu dostępności części w hurtowniach oraz preferencji warsztatów przy wyborze dystrybutorów.

Kryzys nie straszny dystrybutorom części? Auto Partner podsumowuje pierwszy kwartał br.

Zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa szukają sposobów, aby pomimo kryzysu osiągać zyski. Auto Partner ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2023 rok. Czy pokonują kryzys? Jakie zabiegi stosują, aby wyrównać walkę?

Auto Partner pochwalił się wynikami sprzedaży. Niemal połowa przychodów zza granicy.

Grupa Auto Partner osiągnęła rekordowy poziom sprzedaży, który zapewnił ponad 25% wzrostu rok do roku. Dwucyfrowy wzrost jest również widoczny w przypadku zysku netto – 11,4%. Auto Partner mocno zwiększył również swój eksport – tutaj wzrost r/r wyniósł 36,6%, co w efekcie sprawiło, że niemal połowa przychodów firmy pochodzi właśnie ze sprzedaży zagranicznej. Jakie wyniki […]

Najważniejsze problemy warsztatów: małe miasta vs. duże, pesymiści vs. optymiści

Aktualne, największe problemy warsztatów samochodowych są proste do wskazania. Niemal każdy narzeka na rosnące koszty działalności czy brak wykwalifikowanego personelu na rynku pracy. Okazuje się jednak, że część warsztatowych wyzwań nabiera na znaczeniu w dużych lub małych miastach. Inaczej także swoje problemy definiują przedstawiciele warsztatów patrzący na rynek z optymizmem, a inaczej ci, negatywnie oceniający […]

Auto Partner SA to polski dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli oraz wyposażenia warsztatowego, z siedzibą w Bieruniu (Górny Śląsk). Firma została założona w 1993. Obecnie posiada ponad 100 filii na terenie Polski, prowadzi także działalność za granicą. W portfolio Auto Partner SA znajduje się ponad 350 dostawców. Firma oferuje także części marki własnej MaXgear. Łącznie dystrybutor dysponuje ponad 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Spółka Auto Partner SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W tej kategorii znajdziesz artykuły na temat aktualnej oferty oraz działalności firmy Auto Partner SA. Poznasz nowości produktowe w jej ofercie oraz promocje.