Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:48 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 18.07 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy?

Bosch

Przyszłość jest dziś. Najnowszy trend w dziedzinie układów hamulcowych zyskuje popularność.

Układ hamulcowy można bez cienia wątpliwości określić najważniejszym zespołem części odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drodze. Pierwsze układy hamulcowe oparte były na mechanicznym systemie dźwigni. Wraz z rozwojem motoryzacji, popularność od lat 20. XX w. zyskiwały bardzo dobrze znane do dziś układy hydrauliczne. Współcześnie wraz z rozwojem pojazdów elektrycznych kształtuje się nowa generacja układów hamulcowych. Jak […]

Szkolenia Bosch – czerwiec 2024

Bosch opublikował terminarz swoich szkoleń na czerwiec. Spis przygotowanych propozycji przedstawiono w poniższej tabeli.

Szkolenia Bosch – maj 2024

Bosch opublikował terminarz swoich szkoleń na maj. Spis przygotowanych propozycji przedstawiono w poniższej tabeli.

We Wrocławiu powstają pompy hamulcowe do połowy nowych samochodów produkowanych w EU

Fabryka Robert Bosch w Mirkowie pod Wrocławiem przeszła w ostatnim czasie rozbudowę. Z okazji uroczystego otwarcia nowego magazynu fabryki podzespołów do układów hamulcowych, nasza redakcja otrzymała zaproszenie na zwiedzenie obiektu zwieńczone prezentacją nowoczesnego magazynu. Jak wygląda ta nowoczesna fabryka?

Bosch, a konkretnie Robert Bosch GmbH jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją na potrzeby motoryzacji, przemysłu oraz gospodarstw domowych. Firma została założona w 1886 r. Aktualnie dział motoryzacyjny jest największy w strukturach firmy. Bosch dostarcza swoje części samochodowe na rynek pierwotny OE oraz na rynek wtórny (aftermarket), w ofercie posiada także wyposażenie warsztatowe. W Polsce, Bosch prowadzi swoją oficjalną działalność od roku 1992. Posiada w naszym kraju kilka fabryk oraz sieć serwisową Bosch Car Service. Zatrudnia łącznie ponad 8 000 ludzi. Więcej informacji na temat części, urządzeń i wyposażenia warsztatowego Bosch można znaleźć w powyższych artykułach.