Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta? 24.06 Aktywne elementy zawieszenia i układów kierowniczych – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl 24.06 Przyszłość jest dziś. Najnowszy trend w dziedzinie układów hamulcowych zyskuje popularność. 21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1

Budweg

BBB Industries (Budweg, Inter-Turbo) na targach TTM 2024

Firma BBB Industries, właściciel marek Budweg i Inter Turbo, poinformowała o swoim udziale w zbliżających się Targach Techniki Motoryzacyjnej.

BBB Industries – właściciel Budweg Calipers – przejmuje polską firmę

Polska firma zajmująca się produkcją zaawansowanych części samochodowych została wykupiona przez spółkę Budweg Calipers A/S. Jest to strategiczne posunięcie światowej spółki motoryzacyjnej BBB Industries.

MotoFocus TV: “Regenerowane części zamienne – jak działa ten rynek?” – rozmowa z Jarosławem Kaflakiem z firmy BUDWEG

Rusza MotoFocus TV – format wideo, w którym będziemy rozmawiać z ekspertami z rynku motoryzacyjnego. W pierwszym odcinku gościem Witolda Hańczki był Jarosław Kaflak z firmy BUDWEG, zajmującej się regeneracją zacisków hamulcowych. Rozmowa dotyczyła różnic pomiędzy częściami regenerowanymi a używanymi oraz realiów rynkowych, w tym problemów z pozyskiwaniem tzw. “rdzeni”.

Jak naprawić tłok i gumowe części zacisków elektrycznych hamulców postojowych? [FILM]

Elektryczne zaciski hamulców postojowych są elementami naprawialnymi. Poniższy film, przygotowany przez firmę Budweg, specjalizującą się w dziedzinie regeneracji zacisków hamulcowych, pokazuje w jaki sposób można naprawić poszczególne części zacisku.

Jak ręcznie zwolnić zacisk elektrycznego hamulca postojowego? [FILM]

Zacisk elektrycznego hamulca postojowego można zwolnić ręcznie, stosując się do zaleceń producenta pojazdu. Na początek należy ostrożnie wyjąć złącze elektryczne a następnie wymontować silnik elektrycznego hamulca postojowego. Kolejne kroki operacji przedstawia film instruktażowy, przygotowany przez firmę Budweg.

Budweg wprowadza nowości do aut TESLA

Regenerowane zaciski hamulcowe do modeli samochodów TESLA S i X (w kolorze czerwonym i czarnym) zostały włączone do gamy produktowej Budweg.

Jak naprawić mechaniczny zacisk hamulca ręcznego? [FILM]

Naprawa mechanicznego zacisku hamulca ręcznego to zadanie, z którym z powodzeniem może poradzić sobie każdy mechanik. Zwłaszcza, jeżeli skorzysta z dobrej instrukcji – takiej, jak zaprezentowana w filmie firmy Budweg.

Budweg na Targach Automechanika

W dniach 13-17 września Frankfurt będzie centrum świata dla branży motoryzacyjnej. Targi Automechanika znów pojawiły się na mapie imprez motoryzacyjnych. W ostatnich latach rynek części zamiennych miał trudności ze spotkaniami, nawiązywaniem kontaktów, dzieleniem się wiedzą i omawianiem ostatnich wydarzeń w branży. We wrześniu wreszcie nadarzy się okazja do osobistego spotkania.

Wywodząca się z Danii firma Budweg jest specjalistą w zakresie regeneracji zacisków hamulcowych. Firma została założona jako niewielki warsztat przez Henninga Larsena w 1978 r. Szybki rozwój przedsiębiorstwa w latach 90. skłonił właścicieli firmy do inwestycji, a na przełomie wieków, do ekspansji poza terytorium Danii. Asortyment marki obejmuje ponad 4200 zacisków (w tym do hamulców ręcznych i postojowych EPB) oraz ponad 2400 zestawów naprawczych do zacisków. Firma posiada tylko jeden zakład produkcyjny (w Danii), który opuszcza ok. 800 tys. gotowych do sprzedaży zacisków rocznie. Budweg intensywnie angażuje się w projekty spójne z ideą zrównoważonego rozwoju, której elementem jest nie tylko regeneracja części, ale także odnawialne źródła energii czy oszczędność wody. Więcej o firmie Budweg, jej fabryce oraz produktach, przeczytasz w powyższych artykułach.