BBB Industries – właściciel Budweg Calipers – przejmuje polską firmę

1 czerwca 2023, 14:16

Polska firma zajmująca się produkcją zaawansowanych części samochodowych została wykupiona przez spółkę Budweg Calipers A/S. Jest to strategiczne posunięcie światowej spółki motoryzacyjnej BBB Industries.

BBB Industries, LLC (BBB) ogłosił dzisiaj przejęcie firmy Inter-Turbo sp. z o.o. za pośrednictwem swojej spółki zależnej Budweg Caliper A/S. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Przejęcie dodatkowo rozszerza obecność BBB na europejskim rynku po akwizycji Budweg w 2022 roku i szeregu podobnych transakcji na terenie całej Europy od 2019 roku.

Katowicka firma Inter-Turbo produkuje turbosprężarki, wtryskiwacze i filtry cząstek stałych (DPF). Założona w 2009 roku przez Błażeja Michalika i Marka Jasioka firma serwisuje ponad 16 tysięcy modeli turbosprężarek, jak również szeroką gamę układów wtryskowych. Kluczowymi wskaźnikami wydajności firmy są doskonałość operacyjna i jakość produktów.

– Inter-Turbo to uznana marka o doskonałej reputacji. Nabycie jej współgra strategicznie z przejęciem przez nas firmy Budweg Calipers w 2022 roku. Wraz z inkorporacją Inter-Turbo stawiamy kolejny duży krok ku tworzeniu zdywersyfikowanego portfolio, które będzie odzwierciedlać sukces naszej oferty w Ameryce Północnej – powiedział Duygu Seker, prezes BBB Europa. – Opierając się na mocnych stronach Inter-Turbo, chcemy dostarczać najwyższej jakości produkty i usługi o wyjątkowej wartości zarówno nowym, jak i dotychczasowym klientom.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!