Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Mobil

Oleje silnikowe z nową szatą graficzną

Mobil 1 – to olej syntetyczny od marki Mobil, którego szata graficzna została odświeżona i zmieniona. Powiew nowości zsynchronizował się w czasie z jubliuszem 50-lecia działania firmy.

50-lecie popularnego oleju silnikowego. Producent przybliży swoją historię.

ExxonMobil świętuje 50-lecie wprowadzenia na rynek oleju silnikowego Mobil 1™. W ciągu 2024 roku firma przybliży 50-letnią historię marki Mobil 1 serią inicjatyw obejmujących partnerstwa, obecność w sportach motorowych, a nawet w wirtualnej rzeczywistości.

Co oznacza liczba TBN w charakterystyce oleju silnikowego? Jak poprawnie dobrać olej biorąc pod uwagę ten parametr?

TBN (Total Base Number) to wskaźnik zawartości zasadowych substancji chemicznych w oleju silnikowym. W wyniku ewolucji dodatków do oleju silnikowego, wartość TBN traktowana jako pojedynczy punkt odniesienia już nie jest tak istotna jak jeszcze kilkanaście lat temu. Specjaliści Mobil podkreślają, że ważniejsze od kierowania się wysokim TBN jest znalezienie produktu, który będzie najmniej podatny na […]

Nowe oleje do samochodów PSA i General Motors

W ofercie olejów Mobil 1 pojawił się nowy produkt – Mobil 1 ESP Formula P 5W-30, który jest przeznaczony do modeli PSA oraz General Motors. Zmieniła się również formulacja oleju Mobil 1 ESP 5W-30. Wprowadzone zmiany zapewniają zgodność z wymaganiami najważniejszych producentów OEM. Wśród aprobat znalazły się m.in. BMW LogLife-04 oraz Opel OV 040 1547 […]

3/4 warsztatów popiera zakaz samodzielnej wymiany oleju przez kierowców

Mobil 1 przeprowadził ogólnopolskie badanie wśród mechaników. Pytania na które odpowiadali ankietowani dotyczyły ekologii i podejścia warsztatów do tego tematu. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wyników tej ankiety.

Nowe oleje silnikowe Mobil 1 ESP Formula P oraz zmiany w formulacji wcześniejszych produktów

ExxonMobil poinformował o zmianie formulacji oleju Mobil 1 ESP 5W30. Jednocześnie producent zaprezentował nowy produkt – Mobil 1 ESP Formula P 5W30, przeznaczony do pojazdów PSA i General Motors. Pomimo zmian oleje Mobil 1 zachowały zgodność z wymaganiami i aprobatami wszystkich najważniejszych producentów OEM.

Nowe oleje przekładniowe w ofercie Mobil

Mobil rozszerzył gamę olejów przekładniowych o produkty Multi-Vehicle, które przeznaczone są do skrzyń automatycznych wielu światowych producentów samochodów. Oleje Mobil z serii Multi-Vehicle posiadają różne kolory etykiet i nakrętek – czerwone dla skrzyń AT, czarne dla CVT i niebieskie do przekładni dwusprzęgłowych DCT – co ułatwia dobór produktu i pomaga uniknąć błędu.

Mobil 1 prezentuje filmy wprost z toru wyścigowego

Producent olejów silnikowych Mobil 1 we współpracy z zespołami wyścigowymi Oracle Red Bull Racing oraz Porsche przygotował serię materiałów wideo, poświęconych emocjom jakie towarzyszą rywalizacji i sukcesom utytułowanych kierowców i zespołów.

Mobil to jeden z największych na świecie producentów środków smarnych. Jego szczególnie popularny produkt to oleje silnikowe do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Firma należy obecnie do koncernu ExxonMobil, który powstał w 1999 r. w ramach połączenia dwóch przedsiębiorstw Exxon oraz Mobil. Siedziba firmy znajduje się w mieście Irving, w Teksasie. Mobil ma w swojej ofercie szeroki asortyment syntetycznych, półsyntetycznych oraz mineralnych olejów silnikowych. Oleje do pojazdów ciężarowych dostępne są pod marką Mobil Delvac. Mobil oferuje programy wsparcia mechaników oraz kierowców, posiadając m.in. podstronę „dobierz olej”, umożliwiającą dopasowanie odpowiedniego oleju do konkretnego samochodu. Więcej informacji na temat olejów i innych produktów smarnych marki Mobil można znaleźć w artykułach z tej kategorii.