Mocna alternatywa dla olejów silnikowych w beczce

16 listopada 2022, 23:02

Olej silnikowy przechowywany w 20-litrowym, odpornym na rozdarcie worku plastikowym z kranikiem w kartonowym opakowaniu. Taka koncepcja ExxonMobil zadebiutowała na polskim rynku motoryzacyjnym w 2019 roku podczas targów Poznań Motor Show i została określona mianem innowacji w branży olejowej. Dzisiaj, opakowania Mobil Boxx można znaleźć w coraz większej liczbie warsztatów, które doceniają praktyczność, wygodę oraz względy środowiskowe tego rozwiązania.

Nie każdy warsztat jest zainteresowany zakupem olejów w 208-litrowych beczkach, ponieważ w wielu przypadkach oznacza to nadmierne mrożenie kapitału i konieczność utrzymywania wysokich zapasów. To również kwestia indywidualnego zapotrzebowania warsztatu na oleje silnikowe i możliwości oferowania wielu produktów o różnych klasach lepkości i aprobatach.

Dlatego 20-litrowe opakowania Mobil Boxx traktowane są przez warsztaty jako rozwiązanie optymalne i mocna alternatywa wobec tradycyjnych opakowań 1- i 4-litrowych oraz beczek.

– Mobil Boxx daje możliwość lepszej kontroli kosztów operacyjnych i lepszego zarządzania zapasami. Zaoszczędzić można również na magazynowaniu, co jest szczególnie istotne dla małych i średnich serwisów samochodowych. Ponadto koszty utylizacji są niższe, a nowatorskie opakowanie pomaga w realizacji polityki zrównoważonego rozwoju – mówi Marek Nowicki, Advisor Key Accounts Automotive z ExxonMobil.

Mobil Boxx zawiera 85% mniej plastiku w porównaniu z 20-litrowym opakowaniem tradycyjnym i jest o 24% lżejszy od niego. To efekt zastosowania odpornego na uszkodzenie worka z kranikiem i schowania go w stabilnym opakowaniu kartonowym. Mniejszy rozmiar i niższa waga Mobil Boxx podnoszą efektywność transportu, co przekłada się na możliwość ograniczenia emisji CO2 w ramach dostaw.

Mobil Boxx z pewnością należy do ciekawszych rozwiązań jakie w ostatnich latach zostały zaproponowane mechanikom. Warsztat zyskuje również na wyglądzie. Stojak, kartonowe opakowania i nalewaki zmieniają wnętrze serwisu na atrakcyjniejsze dla klienta. Czytelne oznakowanie produktów minimalizuje ryzyko pomyłek przy doborze odpowiedniego oleju do silnika.

Warsztaty korzystające z Mobil Boxxa zachwalają również wygodny i dobrze zaprojektowany system pobierania oleju, który rozwiązuje problem wycieków, często towarzyszących używaniu oleju silnikowego z beczek. W przeciwieństwie do beczek, Mobil Boxx jest dużo lżejszy i łatwiejszy w przenoszeniu. Nie wymaga dodatkowego systemu pompowania. Szczelnie zamknięte opakowanie zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia oleju.

Mobil Boxx jest gotowy do użycia w kilku prostych krokach. Wystarczy położyć kartonowe opakowanie na tylnej ściance i rozerwać perforację przy informacji OTWÓRZ TUTAJ. Wyginamy perforowane krawędzie opakowania na zewnątrz i montujemy kranik we właściwym miejscu. Następnie odstawiamy opakowanie na regał lub w inne dogodne miejsce i możemy skupić się na serwisie olejowym dla klientów.

– Nowatorskie opakowanie ExxonMobil redukuje także ilość odpadów wytwarzanych w warsztacie. Po zużyciu oleju, kartonowe opakowanie łatwo złożyć i oddać do recyklingu. Pusty worek foliowy trafia do odpadów olejowych. Objętość takiego odpadu jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku opakowań tradycyjnych o takiej samej pojemności – dodaje specjalista ExxonMobil.

Aktualnie w ofercie ExxonMobil wśród olejów silnikowych dostępnych w opakowaniach Mobil Boxx znajdziemy m.in. Mobil 1 FS 0W40, Mobil 1 ESP X2 0W20, Mobil Super 3000 X1 5W40, Mobil Super 3000 X1 F-FE 5W30 czy Mobil Super 2000 X1 10W40. Oferta jest nieustannie poszerzana i dopasowywana do zmieniających się potrzeb klienta warsztatowego.

Więcej informacji na temat olejów silnikowych znajdziesz na stronie internetowej Mobil lub u autoryzowanych dystrybutorów środków smarnych Mobil: Dexol, Ekonaft, Mobipol oraz SmartPlus.

Artykuł sponsorowany Mobil

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wacek, 17 listopada 2022, 11:57 7 0

W worku foliowym i kartonie do dobry jest sok jabłkowy z Grójca !

Odpowiedz

Anonim, 18 listopada 2022, 14:43 4 -1

Był jeden odpad teraz będą dwa odpady

Odpowiedz

Szef, 20 listopada 2022, 8:45 3 -4

A ty jestes jedynym idiotą

Odpowiedz

Angelika, 22 listopada 2022, 10:25 1 -1

Takie nowatorskie że silkolene od dawna pakuje olej do foliowych worków. Mobil wam płaci że tak się podniecacie tym?

Odpowiedz

wojtas, 29 listopada 2022, 22:28 1 0

Penrite robi tak od lat...

Odpowiedz

Andzrej gaz texh wawa, 25 stycznia 2023, 18:35 0 -1

Mobil 1 znakomity olej, uzywam 25 lat. Ostatnie 15lat w jednym aucie skoda octavia, aito zaczelo brac olej... Tylko dlatego ze przestalem jezdzic w trasie ostatnie 3 lata miasto 9 km dziennie.. Uwazajcie na to , zaklejaja sie pierscienie poprostunolejowe, trzeba jezdzic i przegonic motor i dogrzac

Odpowiedz