Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:25 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 10:51 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

BERU

Czy należy smarować gwint świec żarowych przed montażem?

Mechanicy często stają przed dylematem – czy stosować smar do gwintu świecy żarowej podczas montażu czy też nie? Czy posmarowanie gwintu świecy żarowej ułatwi jej demontaż w przyszłości i zapobiegnie ukręceniu? A może będzie to czynność szkodliwa? Sprawdziliśmy, co radzą trzej znani producenci świec żarowych.

Produkty BERU teraz w opakowaniach BorgWarner

Od stycznia 2020 r. firma BorgWarner sukcesywnie przejmuje sprzedaż i dystrybucję produktów BERU – dotyczy to świec żarowych, sterowników i cewek zapłonowych. Zmianie ulegną także opakowania produktów dostępnych na rynku aftermarket.

Działanie i diagnostyka układu szybkiego rozruchu ISS w silnikach Diesla

Oczekiwania sektora motoryzacyjnego wobec świec żarowych rosną wraz z kolejnymi generacjami silników. Dobrej jakości świece żarowe wyróżnia krótki czas grzania, małe rozmiary umożliwiające montaż w nowoczesnych silnikach, precyzyjne położenie pręta grzejnego w komorze spalania oraz odpowiednia wartość grzejna. Ta ostatnia cecha decyduje o sprawnym rozruchu zimnego silnika.

Produkty BERU na nowej stronie internetowej

Federal-Mogul Motorparts uruchomił nową stronę internetową produktów zapłonowych BERU. Wprowadzone zmiany ułatwiają przeglądanie witryny, która posiada sekcję pomocy technicznej i jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi.

Wyniki finansowe Auto-Partner w 2017 r.

Grupa Auto Partner zwiększyła w 2017 roku sprzedaż o 30% do 915,4 mln zł. Sprzedaż rosła zarówno w Polsce (+21%), jak i za granicą (+61%). Wzrost przychodów ze sprzedaży to efekt zwiększania skali działalności Grupy poprzez rozwój sieci dystrybucji i rozszerzanie asortymentu.

Nowe szkolenia i filmy od Federal-Mogul Motorparts

Federal-Mogul Motorparts przygotował nowe szkolenia dotyczące układów zapłonowych BERU i Champion oraz filmy instruktażowe na temat uszczelnień olejowych i montażu śrub głowicowych Payen.

Produkty BERU w Auto Partner SA

Części marki BERU, producenta komponentów elektrycznych i elektronicznych są już dostępne w ofercie Auto Partner SA.

Wymagania wobec nowoczesnych świec żarowych

W porównaniu do silników o zapłonie iskrowym, silniki Diesla wymagają użycia bardziej zaawansowanych systemów wtryskowych. Bardziej skomplikowana jest również budowa silnika.

Nowa infolinia techniczna

Federal-Mogul Motorparts uruchomił infolinię techniczną w języku polskim. Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 33 33 72 56 można zgłaszać problemy techniczne i pytania o produkty kilkunastu marek, m.in. Ferodo, MOOG, Champion, BERU, Goetze, Glyco, Payen i Jurid. Polska jest jednym z pierwszych rynków europejskich na których zadebiutowała ta usługa. Bezpłatna infolinia techniczna Federal-Mogul Motorparts działa od […]

Poszerz wiedzę na nowej wersji portalu techniczno-szkoleniowego F-M Campus

Federal-Mogul Motorparts uruchomił nową wersję portalu techniczno-szkoleniowego F-M Campus. Strona zawiera test sprawdzający wiedzę oraz rozbudowany moduł interaktywnych szkoleń, przygotowanych w języku polskim na trzech poziomach zaawansowania. Każda osoba, która do 30 września założy konto na nowej wersji portalu www.fmcampus.eu otrzyma bezpłatnie opakowanie kołków Snap-Ups, ułatwiających montaż miski olejowej. F-M Campus posiada przyjazny dla użytkownika […]

Marka Beru jest powszechnie kojarzona jako specjalista w dziedzinie projektowania i części układów zapłonowych w pojazdach. Założona w 1912 r. firma od początku produkowała świece zapłonowe. Swoją sławę zawdzięcza wynalezieniu świec żarowych. To rozwiązanie zaprezentowane w 1929 r. znacznie przyspieszyło popularyzację silników diesla, usprawniając ich rozruch w chłodne dni. Dziś BERU jest jednym z największych dostawców świec i innych elementów układu zapłonowego na pierwszy montaż oraz wtórny rynek części. Produkuje także czujniki. Od 2010 r. przedsiębiorstwo należy do amerykańskiego koncernu BorgWarner. Więcej informacji na temat produktów BERU znajdziesz w powyższych artykułach.