Menu

Części samochodowe

Obniżenie prześwitu i poprawa właściwości jezdnych w BMW E46

Dla wielu fanów bawarskiej marki, BMW E46 jest najpiękniejszą ze wszystkich generacji serii 3. Nie wszyscy wiedzą, ale przy projektowaniu tego modelu miał już swój udział Chris Bangle. Dobrze zachowane egzemplarze wciąż przyciągają wzrok. Cieszą się także sporym zainteresowaniem miłośników tuningu. Firma BILSTEIN oferuje sportowe zawieszenie do tego modelu, które ma sprawić, że E46 będzie […]

Samochód hybrydowy, w który nikt nie wierzył

Pojazdy hybrydowe są obecne na światowych drogach od ponad trzech dekad, a ich łączna liczba stale rośnie. Choć na początku nie wiązano z nimi wielkich nadziei, a nawet dziś wielu uważa je za ewolucyjny ślepy zaułek, to wydaje się, że technologia ta będzie z nami przez bardzo długi czas. W dzisiejszym artykule przedstawiamy różne popularne […]

Wydajność silników spalinowych

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają samochody osobowe z napędem alternatywnym, a jednym z najczęstszych argumentów za silnikami elektrycznymi jest ich wyższa wydajność w porównaniu z jednostkami spalinowymi. Od momentu powstania silników benzynowych i wysokoprężnych nie ustają prace nad poprawą ich wydajności. W dalszym ciągu silniki te mają jednak poważne mankamenty. W artykule omówimy […]

MotoFocus TV: Awarie akumulatorów – jakie są ich najczęstsze przyczyny?

W kolejnym odcinku programu MotoFocus TV mierzymy się z tematem najczęstszych usterek akumulatorów kwasowo-ołowiowych w pojazdach. Jakie są ich przyczyny? Do tablicy został wywołany ekspert techniczny marki VARTA (Clarios), Adam Potępa. Zachęcamy do obejrzenia całego materiału.

System steer by wire – auto bez kolumny kierowniczej. Nie będą potrzebne „przekładki”?

Standardowy współczesny samochód wyposażony jest w wał, który łączy kolumnę kierownicy z przekładnią kierowniczą (popularnie: maglownicą). Rozwiązanie steer-by-wire, nad którym pracują największe firmy z branży motoryzacji ma na celu wyeliminowanie mechanicznego połączenia pomiędzy kolumną kierownicy a przekładnią. To oczywiście niejedyna zmiana, jaką ma wprowadzić system steer-by-wire.

Fabryki nie nadążają z produkcją. Brembo planuje rozbudowę dwóch zakładów produkcyjnych.

Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes zwiększa moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Rozbudowa będzie miała miejsce w obu zakładach produkcyjnych spółki, w Stezzano i w Meitingen.

Jak poprawnie zamontować szpilkę napinacza w 1.9 i 2.0 TDI VW [FILM]

Firma Schaeffler przedstawia jak prawidłowo zamontować szpilkę napinacza paska rozrządu w silnikach 1.9 i 2.0 TDI. Prawidłowy montaż wymaga zamocowania szpilki do końca, prostopadle do głowicy. Film instruktażowy prezentuje jak sprawdzić, czy szpilka została zamontowana w odpowiedni sposób.

Konkurs MotoFocus – wyniki

W tym roku MotoFocus obchodzi 20-lecie działalności. Zaprosiliśmy naszych Czytelników do wzięcia udziału w konkursie i wykazania się wiedzą na temat naszej historii 😉 Do zdobycia były wyjątkowe nagrody, a wśród nich koszulki z hasłami branżowymi, uznanymi za najlepsze przez naszych Czytelników.

Praca z częściami to podstawa w każdym warsztacie samochodowym. Dowiedz się więcej na temat prawidłowego serwisowania samochodów, nowościach produktowych, a także rozwiązaniach pozwalających zoptymalizować zamówienia. To dział, w którym we współpracy z renomowanymi producentami, importerami i dystrybutorami, publikujemy aktualności o produktach, ich cenach i dostępności, dlatego warto śledzić go na bieżąco. 

To podstawowe źródło wiedzy każdej osoby związanej z serwisem samochodów. Treści dla siebie znajdą tu zarówno pracownicy warsztatów samochodowych, sklepów, jak i właściciele firm działających w branży motoryzacyjnej.