Menu

Elementy metalowo-gumowe

Nowy katalog TEDGUM

Ukazała się nowa odsłona katalogu online firmy TEDGUM. Oprócz odmienionej szaty graficznej, katalog został rozszerzony o nowe możliwości wyszukiwania części metalowo-gumowych i poliuretanowych.

TEDGUM wprowadza do swojej oferty wiele części do samochodów marki BMW i nie tylko

W październiku firma TEDGUM wprowadziła do oferty sporą dawkę elementów do samochodów marki BMW oraz innych popularnych marek. Poniżej prezentujemy listę nowych części.

Rozwiązania febi: Diagnostyka poduszki mocowania silnika

Poduszka silnika jest częścią, która ma za zadanie utrzymać układ napędowy w ustalonym miejscu, spełnia jeszcze jedno ważne zadanie. Jest ona odpowiedzialna za ograniczenie przenoszenia drgań silnika na karoserię samochodu, które mogłyby powodować dyskomfort kierowcy i pasażerów. Poniżej zamieszczamy porady specjalistów marki febi w obszarze diagnostyki zużytej poduszki silnika.

Drugie życie tylnej belki zawieszenia – wywiad ze Zbigniewem Nowakiem z firmy Antalex

Lepiej robić jedną rzecz dobrze niż tysiąc rzeczy byle jak – ta stara zasada biznesowa sprawdza się na rynku napraw pojazdów, czego dowodem jest działalność firm takich jak Antałex. Rodzinne przedsiębiorstwo z Kujaw zajmuje się wyłącznie regeneracją tylnych belek zawieszenia samochodów – z roku na rok na coraz większą skalę. Rozmawiamy ze Zbigniewem Nowakiem, współwłaścicielem […]

Rozwiązania SWAG: Kiedy wymienić zużytą poduszkę skrzyni biegów?

Jednym z trzech punktów mocowania zespołu napędowego do karoserii jest poduszka skrzyni biegów. Specjaliści marki SWAG tłumaczą dlaczego dobry stan łapy skrzyni biegów jest ważny i opisują objawy, które występują w przypadku zużytej poduszki skrzyni biegów w samochodach Fiat Punto 1.4T, Fiat Grande Punto oraz Alfa Romeo Mito 1.4T.

Serwisowanie starych samochodów – skąd brać do nich części? Wywiad.

O samochody zabytkowe i klasyczne, które wciąż wyjeżdżają na publiczne drogi trzeba dbać tak samo jak o pojazdy używane na co dzień. Pod względem naprawy i wymiany podzespołów nie ma różnicy pomiędzy Skodą Octavią z 2015 r. i Fiatem 500 z lat 60. ubiegłego stulecia. Różnica tkwi tylko w dostępności części do tych samochodów. O […]

Jak nie zepsuć amortyzatorów podczas montażu?

Monroe zwraca uwagę na aspekty, które odgrywają kluczową rolę dla żywotności i prawidłowego funkcjonowania montowanych amortyzatorów oraz wskazują, jak nie zepsuć ich podczas montażu.

Gumowe i metalowo-gumowe elementy zawieszenia – rozmowa z ekspertem

Elementy gumowe zawieszenia mają kluczowy wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego powinniśmy sprawdzać ich stan zawsze, gdy mamy dostęp do podwozia auta. Nawet wtedy, gdy klient przyjechał z zupełnie innym zleceniem. Zapytaliśmy naszego eksperta o kwestie trwałości elementów gumowych i o to, jak rozpoznać uszkodzenia? Zapytaliśmy także o to, jak można ułatwić i przyspieszyć […]

Elementy metalowo-gumowe i gumowe to części mające ważny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Do najważniejszych części z tej kategorii zalicza się tuleje metalowo-gumowe wahacza, elementy gumowe mocowania amortyzatora, łączniki stabilizatora, poduszki silnika czy też gumowe osłony amortyzatorów. Elementy metalowo-gumowe i gumowe chronią ważne podzespoły pojazdu przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami, które mogłyby doprowadzić do ich zatarcia. Na polskim rynku części można znaleźć szeroką ofertę elementów metalowo-gumowych. Czym kierować się przy ich zakupie? Jak skutecznie montować takie części? Między innymi tego można dowiedzieć się z powyższych artykułów.