Menu

Skrzynia biegów

Nowości w gamie TEDGUM

We wrześniu firma TEDGUM przygotowała nowości przeznaczone m.in. do modeli Alfa Romeo. Oferta polskiego producenta wzbogaciła się o takie elementy jak wahacze do modelu Giulia, czy poduszka silnika oraz mocowania amortyzatora do Giulietty. Oprócz tego gamę produktów firmy poszerzyły podzespoły do samochodów kilku innych znanych marek.

Profesjonalna regeneracja skrzyni biegów Renault – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie dotyczyć będzie regeneracji dwusprzęgłowej, zrobotyzowanej skrzyni biegów Renault. Poprowadzi je specjalista techniczny Schaeffler – Marek Matejkowski.

Działanie mokrych sprzęgieł mechanicznych

W jednym z wcześniejszych artykułów analizowaliśmy komponenty sprzęgieł suchych, zasadę ich działania, a także obszary zastosowań. Okazało się, że istnieją jednak wyzwania, którym nie potrafią one sprostać. W odpowiedzi na te trudności pojawiły się alternatywne rozwiązania – sprzęgła zanurzone całkowicie w oleju, a pośród nich tzw. sprzęgło mokre.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni ZF – ważna jest regularność

By uniknąć usterek automatycznej skrzyni biegów, a jednocześnie zmaksymalizować wydajność pojazdu pod kątem zużycia paliwa, należy zadbać o regularną wymianę oleju przekładniowego. Eksperci firmy ZF Aftermarket wyraźnie podkreślają znaczenie regularnej kontroli stanu oleju i jej korzyści dla naszego pojazdu.

Problem z adaptacją skrzyni DSG (grupa VW) po wymianie koła dwumasowego [FILM]

Dwumasowe koła zamachowe stosowane w skrzyniach DSG zmodyfikowano przy wprowadzeniu funkcji start/stop w modelach VW w 2010 roku. Firma Schaeffler przedstawia szczegóły tych zmian w swoim filmie instruktażowym.

Marelli – szkolenia w sierpniu i wrześniu

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w drugiej połowie sierpnia oraz we wrześniu. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Oleje do automatycznych skrzyń biegów – Jak dobrać olej? Wymiana statyczna czy dynamiczna?

Olej w skrzyni automatycznej jest kluczowym elementem, który wpływa na jej sprawne działanie oraz długowieczność. Regularna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest nie tylko niezbędna, ale także przyczynia się do utrzymania pojazdu w doskonałej kondycji. W tym artykule omówimy, jak wygląda wymiana oleju w hydraulicznej skrzyni automatycznej, jak dokonać dobrego doboru oleju oraz jakie […]

Czujniki indukcyjne w motoryzacji i nie tylko – Jak działają? Jakie są ich typy?

Czujniki są obecnie widoczną częścią dzisiejszych pojazdów – można nawet powiedzieć, że urządzenia te są w jakimś stopniu odpowiedzialne za wzrost masy samochodów. Ma to jednak minimalne znaczenie w porównaniu z tym, jak bardzo przyczyniają się one do działania samochodu osobowego. Bez wątpienia można powiedzieć, że bez czujników, w tym indukcyjnych dzisiejszy samochód nigdzie nie […]

Czujnik skrzyni biegów – objawy awarii. Problemy z automatyczną skrzynią biegów.

Czujnik prędkości obrotowej skrzyni biegów (czujnik prędkości skrzyni automatycznej) to kluczowy podzespół, mający wpływ na właściwą pracę automatycznej skrzyni biegów. Awaria tego czujnika  powoduje problemy z właściwą pracą automatycznej skrzyni biegów. Jak sprawdzić czujnik skrzyni biegów? Zapytamy o to eksperta.

Mówi się, że poza silnikiem, skrzynia biegów jest najważniejszym elementem samochodu. Trudno się z tym nie zgodzić, choć wraz z postępem elektromobilności, klasyczne konstrukcje będą odchodzić do lamusa. W tej kategorii znajdziesz wszelkie informacje na temat przekładni biegów wszelkiego typu – automatycznych i manualnych, klasycznych i bezstopniowych, dwusprzęgłowych ze sprzęgłami suchymi i mokrymi itd. Poznasz także metody napraw i regeneracji skrzyń biegów i sposoby ich serwisowania – np. dynamiczną i statyczną metodę wymiany oleju.