Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:35 Słaba rentowność, azjatycka konkurencja – czy europejska motoryzacja stoi na krawędzi? 11:08 Na rynek trafiły retrofilty LED zaprojektowane z myślą o samochodach klasycznych 08:44 Nowe adaptery w ofercie Ravenol 28.05 Nadeszła “moda” na regenerację – relacja z fabryki Valeo w Czechowicach-Dziedzicach 28.05 EV Experience – nowy rekord na zlocie aut elektrycznych

Manualna

Nowe adaptery w ofercie Ravenol

Nowe adaptery do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów są już dostępne w ofercie Ravenol.

Wymiana oleju i filtra w automatycznej skrzyni biegów CVT Audi [FILM]

Przedstawiamy film prezentujący wymianę oleju i filtra skrzyni biegów w Audi A4. Model ten jest wyposażony w bezstopniową przekładnię CVT typu 0AW.

Profesjonalna regeneracja skrzyni biegów DQ200 grupy VW – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie będzie dotyczyć profesjonalnej regeneracji skrzyni biegów za pomocą zestawu LuK GearBox. Poprowadzi je Marek Matejkowski specjalista techniczny Schaeffler.

Szkolenia Marelli – kwiecień, maj i czerwiec

Prezentujemy grafik szkoleń zaplanowany przez firmę Marelli Aftermarket Poland na  kwiecień, maj oraz czerwiec. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Nowa linia termostatów od DENSO dostępna na rynku

Termostaty odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu właściwej temperatury w różnych elementach silnika, co przekłada się na jego optymalne osiągi, oszczędność paliwa i niskie emisje spalin.

NexusAuto ma już 250 oszyldowanych warsztatów w Polsce

Organizatorem sieci NexusAuto w Polsce jest Nexus Automotive Central Europe. To istotny element Nexus Automotive International SA. z centralą w Szwajcarii. Globalnie Nexus to 164 dystrybutorów w 139 krajach na całym świecie. Partnerami Nexus jest też 90 dostawców i producentów części motoryzacyjnych, narzędzi, olejów. Obecnie w samej Polsce jest już ponad 290 warsztatów w tzw. […]

Jak rozpoznać awarię sprzęgła?

Awaria sprzęgła to problem, który może wpłynąć nie tylko na komfort jazdy, ale także na ogólną wydajność pojazdu. W niniejszym artykule przedstawimy listę problemów związanych ze sprzęgłem, przedstawiając sposoby na ich identyfikację oraz rzucając światło na mniej oczywiste przyczyny.

Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR rozstrzygnięty. Kto triumfował w III edycji konkursu?

W czasie odbywającej się na Śląsku konferencji  „New trends in management and production engineering”, rozegrano finał trzeciego Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR. Wzięło w nim udział 20 drużyn ze szkół mechanicznych województwa śląskiego.

SKV wprowadza do swojej oferty gałki zmiany biegów

Marka części zamiennych SKV z dumą wprowadza nową grupę produktową do swojej bogatej oferty – gałki i mieszki zmiany biegów SKV. Linia obejmuje blisko 300 nowych referencji zarówno do aut osobowych jak i dostawczych z indeksami od nr 63SKV001.

Manualne skrzynie biegów uchodzą za technicznie prostsze rozwiązanie od skrzyń automatycznych. W rzeczywistości także wymagają jednak systematycznego serwisu i okresowego dokonywania napraw. Dowiedz się, jak przeprowadzać naprawy manualnych skrzyń biegów, kiedy wymieniać w nich olej oraz, jak właściwie go dobierać? Poznaj także aktualne trendy konstrukcyjne oraz dodatki do skrzyń biegów, które mogą poprawić jakość ich pracy.