Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:30 Szkolenia firmy BETiS – sierpień 2024 10:08 Producenci części vs. Unia Europejska – priorytety polityczne 10:00 Poślizg podsterowny i poślizg nadsterowny – co to jest? 22.07 Nowe oleje Castrol. Mają wydłużyć żywotność silników Euro 7 jednej marki. 19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości

Automatyczna

Szkolenia firmy BETiS – sierpień 2024

Przedstawiamy grafik ze szkoleniami sierpniowymi firmy BETiS. Wszystkie szczegóły są dostępne w poniższej tabeli.

Szkolenia Marelli – wakacje i wrzesień 2024

Przedstawiamy harmonogram szkoleń zaplanowanych na lipiec, sierpień i wrzesień przez Marelli Aftermarket Poland. Wszystkie szczegóły są widoczne w poniższej tabeli.

Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Skrzynie biegów DSG w VW Golfie Plus mogą sprawiać problemy. Eksperci HELLA określają, co może być przyczyną. Okazuje się, że niekoniecznie wadliwa będzie sama skrzynia.

Stuki w skrzyni DSG z mokrymi sprzęgłami [FILM]

W samochodach wyposażonych w podwójne sprzęgło mokre mogą pojawić się stuki na biegu jałowym lub na “Parkingu” (bieg P). Jak przeprowadzić serwis takiej usterki i dlaczego sama wymiana koła zamachowego nie wystarczy? Zapraszamy na kolejny film, w którym ekspert marki Schaeffler odpowiada na to pytania.

Nowe oleje silnikowe w ofercie TotalEnergies

W efekcie współprac z producentami silników oraz zapotrzebowania klientów TotalEnergies wprowadza do swojej oferty nowe warianty olejów.

MotoFocus TV: automatyczne skrzynie biegów – wymiana oleju, serwis, naprawy

W jaki sposób wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów – statycznie czy dynamicznie? W nowym odcinku MotoFocus TV pytamy o to przedstawiciela producenta skrzyń biegów – firmy ZF.

Nowe adaptery w ofercie Ravenol

Nowe adaptery do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów są już dostępne w ofercie Ravenol.

Filtry do automatycznych skrzyń biegów ZF dostępne w ofercie BSL

W ofercie BSL znalazły się miski olejowe ze zintegrowanymi filtrami oleju do skrzyń biegów marki ZF.

Wymiana oleju i filtra w automatycznej skrzyni biegów CVT Audi [FILM]

Przedstawiamy film prezentujący wymianę oleju i filtra skrzyni biegów w Audi A4. Model ten jest wyposażony w bezstopniową przekładnię CVT typu 0AW.

Szkolenia Marelli – kwiecień, maj i czerwiec

Prezentujemy grafik szkoleń zaplanowany przez firmę Marelli Aftermarket Poland na  kwiecień, maj oraz czerwiec. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Automatyczna skrzynia biegów to jedno z najbardziej komfortowych rozwiązań w dziejach motoryzacji. Automatyczne przekładnie zdobywają dziś szerokie grono zwolenników. Warto pamiętać, że wymagają one regularnego serwisowania. W tej kategorii poznasz nowości konstrukcyjne w segmencie automatów, dowiesz się, jak wygląda naprawa i serwis automatycznych skrzyń biegów – w tym wymiana oleju, okładzin ciernych czy elementów elektronicznych. Poznasz także procedury techniczne, udostępniane przez najważniejszych producentów automatycznych skrzyń biegów.