Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
13:56 Co zrobić, żeby było więcej młodych mechaników? Pojawiają się nowe inicjatywy. 08:25 Ruszają Dni Otwarte w Würth Polska, a podczas nich m.in. strefa dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej 12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord

Automatyczna

Problem z adaptacją skrzyni DSG (grupa VW) po wymianie koła dwumasowego [FILM]

Dwumasowe koła zamachowe stosowane w skrzyniach DSG zmodyfikowano przy wprowadzeniu funkcji start/stop w modelach VW w 2010 roku. Firma Schaeffler przedstawia szczegóły tych zmian w swoim filmie instruktażowym.

Marelli – szkolenia w sierpniu i wrześniu

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w drugiej połowie sierpnia oraz we wrześniu. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Oleje do automatycznych skrzyń biegów – Jak dobrać olej? Wymiana statyczna czy dynamiczna?

Olej w skrzyni automatycznej jest kluczowym elementem, który wpływa na jej sprawne działanie oraz długowieczność. Regularna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest nie tylko niezbędna, ale także przyczynia się do utrzymania pojazdu w doskonałej kondycji. W tym artykule omówimy, jak wygląda wymiana oleju w hydraulicznej skrzyni automatycznej, jak dokonać dobrego doboru oleju oraz jakie […]

Marelli – szkolenia w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w najbliższym czasie – pod koniec lipca, w sierpniu, wrześniu oraz na początku października. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Nowy olej do skrzyń DSG od Castrol jest w pełni syntetyczny

Castrol TRANSMAX DUAL MULTIVEHICLE jest w pełni syntetycznym olejem do skrzyń DSG. Olej ten pasuje do ponad 90% przekładni dwusprzęgłowych dostępnych w samochodach na rynku europejskim.

Skrzynia biegów PowerShift

Skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem może wydawać się niepotrzebna w samochodzie osobowym. W wielu obszarach przemysłu motoryzacyjnego występują jednak sytuacje, w których pojedyncze suche sprzęgło nie wystarcza do skutecznego przenoszenia napędu. Istnieje wiele rodzajów automatycznej skrzyni biegów i jedną z nich jest właśnie Powershift. Dzisiejszy artykuł dotyczy tego urządzenia i zasady jego działania.

Oleje TotalEnergies do klasycznych skrzyń automatycznych

Popularność automatycznych skrzyń biegów ciągle rośnie. Przez lata rozwoju powstało wiele odmian przekładni tego rodzaju, ale nadal istotny udział w rynku mają automaty klasyczne, składające się ze sprzęgła hydrokinetycznego, zestawu szeregowych przekładni planetarnych oraz modułu sterującego. TotalEnergies przypomina o ich podstawowych wymaganiach eksploatacyjnych i prezentuje swoje produkty smarne z gamy FLUIDMATIC do ich obsługi.

Marelli – szkolenia w czerwcu, lipcu i sierpniu

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w najbliższych miesiącach – czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Marelli – szkolenia w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu

Grafik szkoleń firmy Marelli Aftermarket Poland został przygotowany na najbliższe miesiące – maj, czerwiec, lipiec oraz sierpień. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Oleje dedykowane do samochodów z napędem hybrydowym wprowadzono do oferty ORLEN OIL

ORLEN OIL zaprezentował nowe oleje silnikowe oraz przekładniowe. Najnowsze produkty produkowane przez Orlen są wytwarzane z myślą o samochodach wyposażonych w napęd hybrydowy.

Automatyczna skrzynia biegów to jedno z najbardziej komfortowych rozwiązań w dziejach motoryzacji. Automatyczne przekładnie zdobywają dziś szerokie grono zwolenników. Warto pamiętać, że wymagają one regularnego serwisowania. W tej kategorii poznasz nowości konstrukcyjne w segmencie automatów, dowiesz się, jak wygląda naprawa i serwis automatycznych skrzyń biegów – w tym wymiana oleju, okładzin ciernych czy elementów elektronicznych. Poznasz także procedury techniczne, udostępniane przez najważniejszych producentów automatycznych skrzyń biegów.