Menu

Części samochodowe

Profesjonalna regeneracja skrzyni biegów Renault – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie dotyczyć będzie regeneracji dwusprzęgłowej, zrobotyzowanej skrzyni biegów Renault. Poprowadzi je specjalista techniczny Schaeffler – Marek Matejkowski.

Istota kontroli stanu wariatora przy wymianie rozrządu

Podczas okresowej wymiany paska, napinaczy i pompy cieczy należy zawsze sprawdzić działanie układu zmiennych faz rozrządu. Specjaliści marki Airtex przedstawiają, dlaczego warto przeprowadzić inspekcję wariatora, a także jakie symptomy świadczą o konieczności jego naprawy.

Działanie mokrych sprzęgieł mechanicznych

W jednym z wcześniejszych artykułów analizowaliśmy komponenty sprzęgieł suchych, zasadę ich działania, a także obszary zastosowań. Okazało się, że istnieją jednak wyzwania, którym nie potrafią one sprostać. W odpowiedzi na te trudności pojawiły się alternatywne rozwiązania – sprzęgła zanurzone całkowicie w oleju, a pośród nich tzw. sprzęgło mokre.

Jakie cechy mają dobre klocki hamulcowe? Podstawowe informacje o jednej z najważniejszych części eksploatacyjnych w samochodzie.

Producenci klocków i tarcz hamulcowych oferowanych na terenie UE mają pewne ograniczenia w zakresie drogi hamowania. Otóż musi być ona taka, jak droga hamowania danego pojazdu, który opuścił linię produkcyjną na zestawie fabrycznym.

Bezpieczny tuning amortyzatorów – dlaczego należy unikać części niskiej jakości?

Powszechna dostępność tanich, tuningowych sprężyn i amortyzatorów może przyczyniać się do pogorszenia bezpieczeństwa jazdy na drogach. Niedoświadczeni kierowcy montują je i podczas jazdy ryzykują utratą panowania nad samochodem. Eksperci radzą zaczynać swoją przygodę z motoryzacją od sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań.

Silniki elektryczne i ich historia – część II

W pierwszej części serii artykułów rozpoczęliśmy omawianie historii silników elektrycznych, wymieniliśmy ich główne typy i przedstawiliśmy najważniejsze komponenty. W tym artykule pójdziemy dalej i zajmiemy się konkretnie trójfazowym silnikiem asynchronicznym.

Praca z częściami to podstawa w każdym warsztacie samochodowym. Dowiedz się więcej na temat prawidłowego serwisowania samochodów, nowościach produktowych, a także rozwiązaniach pozwalających zoptymalizować zamówienia. To dział, w którym we współpracy z renomowanymi producentami, importerami i dystrybutorami, publikujemy aktualności o produktach, ich cenach i dostępności, dlatego warto śledzić go na bieżąco. 

To podstawowe źródło wiedzy każdej osoby związanej z serwisem samochodów. Treści dla siebie znajdą tu zarówno pracownicy warsztatów samochodowych, sklepów, jak i właściciele firm działających w branży motoryzacyjnej.