Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna 24.07 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus 24.07 Dopłaty do używanych elektryków. Jakie zalety i jakie konsekwencje?

Części silnikowe

Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna

Jedną z często spotykanych usterek samochodu Volkswagen T5 z roczników produkcji 2006 – 2009 z silnikiem 1.9 TDI jest nieosiąganie temperatury roboczej przez jednostkę napędową. Co może być przyczyną tego problemu?

Nowe oleje Castrol. Mają wydłużyć żywotność silników Euro 7 jednej marki.

Nowe dwie formuły Castrol o niskiej lepkości mają posłużyć jednej znanej marce samochodów. To w pełni syntetyczne oleje z serii GTX. Producent obiecuje sprzyjanie optymalnym osiągom i wydłużenie żywotności podzespołów, nawet przy niższych temperaturach silnika.

Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Znana firma poszerza swój asortyment obejmujący czujniki silnika. Obecnie produktów jest już koło 1600, co stawia markę na pozycji jednego z liderów pod kątem szerokości oferty w tej branży.

Tesla model Y: woda w kabinie w okolicach nóg pasażera. Co jest przyczyną?

W popularnym crossoverze Tesli woda może się dostać do kabiny w okolicach nóg pasażera. Eksperci Hella podpowiadają, co zrobić z taką sytuacją oraz wskazują przyczynę.

BMW X3 (G01): najczęstsze usterki modelu. Co sprawdzić przed zakupem i co wymienić po?

BMW X3 to popularny kompaktowy SUV. Jest dobrym wyborem dla rodzin, szukających uniwersalnego auta do pokonywania tras, ale też wystarczająco niewielkiego, by bezpiecznie i nieuciążliwie poruszać się po mieście. Jak często w tym modelu występują usterki lub inne, groźniejsze awarie?

Ostre wałki w samochodzie. Charakterystyka i przeznaczenie.

Ostre wałki rozrządu są doskonale znane mechanikom przygotowującym samochody do motorsportu. Na czym polega fenomen modyfikacji i co on właściwie daje?

Nowe wtryskiwacze common rail DENSO. Pasują do kilku marek samochodów.

DENSO wypuszcza na rynek nowe wtryskiwacze do silników wysokoprężnych typu common rail. Łącznie w katalogu pojawi się aż 8 nowych elementów.

Grafitowa powłoka na nowych tłokach. Dlaczego jest stosowana i jak prawidłowo zainstalować takie tłoki?

Aby poprawić proces docierania silnika, wszystkie tłoki stalowe MAHLE są pokryte grafitem. Dlatego zmierzona średnica nowych tłoków stalowych jest minimalnie większa niż wartość wskazana na denku tłoka. Tłoki stalowe MAHLE są zasadniczo zawsze pokryte powłoką grafitową i dostarczane w stanie gotowym do montażu z zamontowanymi pierścieniami tłokowymi. W związku z występowaniem powłoki bardzo często pojawiają […]

Bez względu na to, czy mówimy o samochodzie spalinowym czy elektrycznym, silnik jest jego najważniejszym podzespołem, umożliwiającym poruszanie się i funkcjonowanie układów współpracujących. Części silnikowe takie jak cylindry, tłoki, zawory, pierścienie czy uszczelnienia to niezwykle często poszukiwane podzespoły na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Na szczęście oferta części silnikowych jest szeroka, gdyż są one dostarczane przez wielu producentów. Dobór odpowiednich elementów oraz zapoznanie się z ich ofertą i jakością ułatwią powyższe artykuły. Można wśród nich znaleźć także porady techniczne, dotyczące napraw.