Menu

Części silnikowe

Przestawiacze wałka rozrządu w ofercie KAMOKA

KAMOKA wprowadzając przestawiacze wałka rozrządu rozwija ofertę części układu rozrządu. Po wprowadzonych elementach, takich jak rolki, pompy wody czy napinacze, teraz przyszła kolej na wprowadzenie przestawiaczy wałka rozrządu.

Przełączalna pompa cieczy – zasada działania, usterki, wymiana

W ciągu ostatnich kilku lat, układy chłodzenia nowo produkowanych samochodów coraz częściej wyposażane są w przełączalne pompy cieczy chłodzącej. Jest to rozwiązanie, które przyczynia się do szybszego uzyskania optymalnej temperatury pracy silnika. Ma swoje zalety, ale też i wady, wśród których znajduje się podatność na usterki. W naszym artykule przyglądamy się z bliska przełączalnym pompom […]

Blokada rozrządu Castex do silników Fiata i Jeppa

Firma Castex rozszerza swoje portfolio. Tym razem wprowadza do oferty zestaw przeznaczony do blokowania i ustawiania rozrządu w silnikach marek Fiat i Jepp. Nowość przeznaczona jest do samochodów z silnikiem benzynowym, wyprodukowanych w latach 2018- 2022.

Pompowtryskiwacze a wtryskiwacze Common Rail – różnice

Pompowtryskiwacze i wtryskiwacze Common Rail to elementy składowe układu zasilania (dostarczającego paliwo) silników wysokoprężnych (diesla). Czym się od siebie różnią? Jakie są różnice w budowie i sterowaniu tych podzespołów?

Nowości w ofercie Dr.Motor

Oferta poznańskiej firmy powiększyła się ostatnio o uszczelnienia silnikowe. Niedawno wprowadziła 79 nowości do swojej oferty.

Erozja elektryczna łożysk w układach napędowych EV – jak jej zapobiegać?

Firma NSK opracowała nowy i ekonomiczny sposób zapobiegania erozji elektrycznej w układach napędowych pojazdów elektrycznych (EV). Metoda polega na wytwarzaniu opatentowanej powłoki z tworzywa sztucznego do łożysk kulkowych poprzecznych. Dzięki temu producenci pojazdów elektrycznych mogą uzyskać znaczne oszczędności w porównaniu z kosztownymi łożyskami „hybrydowymi”, w których elementy izolacyjne są wykonane z materiałów ceramicznych.

Dwa nowe szkolenia online firmy MAHLE dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenia online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę MAHLE. Poprowadzi je Maciej Hadryś, Kierownik Działu Technicznego MAHLE Aftermarket.

Tłok i środowisko jego pracy – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Nowe szkolenie online przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników, będzie dotyczyło szeroko pojętej tematyki tłoków silnikowych. Poprowadzi je Maciej Hadryś, Kierownik Działu Technicznego MAHLE Aftermarket.

Bez względu na to, czy mówimy o samochodzie spalinowym czy elektrycznym, silnik jest jego najważniejszym podzespołem, umożliwiającym poruszanie się i funkcjonowanie układów współpracujących. Części silnikowe takie jak cylindry, tłoki, zawory, pierścienie czy uszczelnienia to niezwykle często poszukiwane podzespoły na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Na szczęście oferta części silnikowych jest szeroka, gdyż są one dostarczane przez wielu producentów. Dobór odpowiednich elementów oraz zapoznanie się z ich ofertą i jakością ułatwią powyższe artykuły. Można wśród nich znaleźć także porady techniczne, dotyczące napraw.