Menu

Układ rozrządu

Przestawiacze wałka rozrządu w ofercie KAMOKA

KAMOKA wprowadzając przestawiacze wałka rozrządu rozwija ofertę części układu rozrządu. Po wprowadzonych elementach, takich jak rolki, pompy wody czy napinacze, teraz przyszła kolej na wprowadzenie przestawiaczy wałka rozrządu.

Blokada rozrządu Castex do silników Fiata i Jeppa

Firma Castex rozszerza swoje portfolio. Tym razem wprowadza do oferty zestaw przeznaczony do blokowania i ustawiania rozrządu w silnikach marek Fiat i Jepp. Nowość przeznaczona jest do samochodów z silnikiem benzynowym, wyprodukowanych w latach 2018- 2022.

StachuraSzkolenia – grafik na listopad i grudzień

Firma StachuraSzkolenia przygotowała grafik swoich szkoleń na dwa ostatnie miesiące roku 2022. Szczegóły o terminach, kosztach i tematyce szkoleń zawiera poniższa tabela.

Blokada rozrządu firmy Castex do silników Mercedesa

Firma Castex po raz kolejny rozszerza swoje portfolio. Tym razem wprowadza do oferty zestaw przeznaczony do blokowania i ustawiania rozrządu w silnikach Mercedes-Benz o pojemności 1.6 i 2.0 (z łańcuchem rozrządu i bezpośrednim wtryskiem), jak również w wersji hybrydowej. Nowość przeznaczona jest do samochodów z silnikiem benzynowym, wyprodukowanych w latach 2011- 2020.

Nowości w ofercie HEPU® Germany

HEPU® rozszerza ofertę produktową dla segmentu pojazdów osobowych, a także po raz pierwszy – dla ciężarowych.

Blokada rozrządu i ściągacz – nowości w ofercie Castex

Firma Castex poszerzyła swoją ofertę o nową blokadę rozrządu do samochodów BMW oraz ściągacz wtryskiwaczy do silników diesla montowanych w Fordach.

Szkolenie online na temat napędu rozrządu dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na kolejne szkolenie online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę HEPU. Poprowadzi je Witold Rogowski, trener techniczny HEPU Germany.

Pompa cieczy ECF Airtex wchodzi na rynek wtórny

Jeden z największych producentów samochodowych pomp cieczy chłodzącej Airtex wprowadził na rynek wtórny elektrohydrauliczną pompę cieczy ECF.

Choć często mianem rozrządu określane są wyłącznie pasek i rolki prowadzące, w rzeczywistości są one elementami napędu rozrządu, a nie rozrządu sensu stricte. Rozrząd jest układem sterującym silnika – zawiera w sobie elementy, które zarządzają pracą jednostki. Budowa układu rozrządu opiera się najczęściej na elementach takich jak: wałek rozrządu, popychacze szklankowe lub dźwignie zaworowe, a także regulatory hydrauliczne, zawory, prowadnice, wszelkiego rodzaju podkładki, sprężyny zaworowe i uszczelki. Więcej informacji na temat elementów rozrządu, rynkowej oferty części do tego układu można znaleźć w powyższych artykułach. Znajdują się tu także informacje techniczne i poradnikowe.