Menu

Uszczelki

Nowości w ofercie Dr.Motor

Oferta poznańskiej firmy powiększyła się ostatnio o uszczelnienia silnikowe. Niedawno wprowadziła 79 nowości do swojej oferty.

Erozja elektryczna łożysk w układach napędowych EV – jak jej zapobiegać?

Firma NSK opracowała nowy i ekonomiczny sposób zapobiegania erozji elektrycznej w układach napędowych pojazdów elektrycznych (EV). Metoda polega na wytwarzaniu opatentowanej powłoki z tworzywa sztucznego do łożysk kulkowych poprzecznych. Dzięki temu producenci pojazdów elektrycznych mogą uzyskać znaczne oszczędności w porównaniu z kosztownymi łożyskami „hybrydowymi”, w których elementy izolacyjne są wykonane z materiałów ceramicznych.

Chłodnica oleju na rynek wtórny

Firma MS Motorservice International GmbH wprowadziła do swojej oferty 37 chłodnic oleju, dedykowanych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Są one dostępne w wersjach jako chłodnica oleju silnikowego i chłodnica oleju przekładniowego. Nowe produkty zapewniają obecnie warsztatom pokrycie światowego rynku w wysokości ponad 150 milionów pojazdów na całym świecie. Firma zapowiada także dalsze poszerzanie oferty. 

Październikowe nowości Dr.Motor Automotive

Dr.Motor zaprezentowało październikowe nowości. Oferta powiększyła się o charakterystyczne dla firmy zestawy uszczelek pokryw zaworów, przewody olejowe, uszczelki pod głowicę jak i pokrywy zaworów. Nowości te prezentowane były na niedawno zakończonych targach Automechanika Frankfurt.

Filtry na warsztacie – najczęstsze problemy przy montażu

PZL Sędziszów to firma, która pozostaje w kontakcie z mechanikami. Wymiana informacji na tej płaszczyźnie przynosi korzyści obu stronom. Pozwala na wprowadzanie pewnych udoskonaleń na etapie produkcji, a także jest dobrą bazą podczas przygotowywania wskazówek montażowych oraz szkoleń dla kolejnych pokoleń mechaników.

Uszczelki i uszczelnienia pełnią niezwykle ważną funkcję w budowie samochodu. Znajdziemy je niemal wszędzie – od drzwi i okien po wnętrze silnika. Zadaniem uszczelek jest skuteczna separacja cieczy – w przypadku zastosowań motoryzacyjnych, mowa o zatrzymywaniu wody, oleju silnikowego, płynów hydraulicznych, paliwa i innych substancji ciekłych. Solidne uszczelki samochodowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na odkształcenia powodowane przez zmiany temperatury, drgania czy wpływ związków chemicznych. Szczególną jakością muszą wykazywać się uszczelnienia silnikowe. Więcej na temat uszczelek i ich rynkowej oferty można przeczytać w artykułach z tej kategorii.