Menu

Uszczelki

Układ chłodzenia – nieszczelność – gdzie cieknie?

Wycieki płynu chłodzącego są skrajnie niebezpieczne. Mogą doprowadzić do przegrzania, a nawet do całkowitego zatarcia silnika. W zdecydowanej większości przypadków za ubywanie płynu odpowiedzialne są nieszczelności w układzie chłodzenia. Jak znaleźć nieszczelność? Jak sprawdzić, gdzie cieknie z układu chłodzenia w samochodzie?

Odgłosy przy rozruchu, uszkodzenie dolnej prowadnicy, brak uszczelki do napinacza… [FILM]

Po wymianie łańcucha rozrządu w silnikach 1.6 CDTi może wystąpić głośna praca przy rozruchu jednostki. Winna jest utrata ciśnienia w napinaczu łańcucha, która prowadzi do uszkodzenia dolnej prowadnicy. Firma Schaeffler prezentuje w swoim filmie dodatkową podkładkę do zamontowania wraz z napinaczem przy wymianie łańcucha rozrządu, która pozwoli uniknąć opisanych objawów.

Typowe uszkodzenia szyb samochodowych. Pytamy eksperta.

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia szyb czołowych w samochodach? Czy mechanik może uszkodzić szybę w aucie klienta? Zapytamy eksperta i zajrzymy do naszych statystyk.

Montaż uszczelki miski olejowej w silnikach Mercedes Benz OM471 [FILM]

Prawidłowy montaż uszczelki miski olejowej to najważniejszy krok, aby zapewnić szczelne połącznie pomiędzy miską olejową a blokiem silnika. Specjaliści marki Elring prezentują w poniższym filmiku jak prawidłowo zainstalować uszczelkę miski olejowej w silnikach OM 471 w samochodach marki Mercedes Benz. 

Regeneracja maglownicy – na czym polega i czy jest opłacalna?

Maglownica to potoczna nazwa przekładni zębatkowej montowanej w układzie kierowniczym. Odpowiada ona za przenoszenie obrotów kierownicy na koła samochodu, czyli mówiąc wprost za skręcanie. Awaria maglownicy powoduje problemy z prowadzeniem pojazdu, co znacząco obniża bezpieczeństwo na drodze. Jakie objawy daje uszkodzona przekładnia kierownicza? Na czym polega regeneracja maglownicy i czy jest bardziej opłacalna niż wymiana […]

Pompa cieczy chłodzącej – newralgiczny element w zestawie rozrządu

W dużej grupie silników samochodowych pompa cieczy jest napędzana paskiem rozrządu. W wyniku zaniedbań serwisowych może okazać się najsłabszym punktem całego zestawu i doprowadzić do zerwania rozrządu lub przynajmniej do jego kolejnej, przedterminowej wymiany.

Uszczelki i uszczelnienia pełnią niezwykle ważną funkcję w budowie samochodu. Znajdziemy je niemal wszędzie – od drzwi i okien po wnętrze silnika. Zadaniem uszczelek jest skuteczna separacja cieczy – w przypadku zastosowań motoryzacyjnych, mowa o zatrzymywaniu wody, oleju silnikowego, płynów hydraulicznych, paliwa i innych substancji ciekłych. Solidne uszczelki samochodowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na odkształcenia powodowane przez zmiany temperatury, drgania czy wpływ związków chemicznych. Szczególną jakością muszą wykazywać się uszczelnienia silnikowe. Więcej na temat uszczelek i ich rynkowej oferty można przeczytać w artykułach z tej kategorii.