Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Turbosprężarki

Silnik pracujący w obiegu Millera – co to znaczy?

Od wielu lat widoczne jest dążenie do zmniejszania zużycia paliwa (a co za tym idzie zmniejszania emisji spalin) oraz zwiększania mocy jednostek napędowych. Jednym z rozwiązań, które zostało przyjęte do produkcji jest silnik w obiegu Millera. Jest to rozwiązanie bliźniaczo podobne do cyklu Atkinsona z jedną różnicą. Silnik pracujący w cyklu Millera wykorzystuje doładowanie, aby […]

BBB Industries (Budweg, Inter-Turbo) na targach TTM 2024

Firma BBB Industries, właściciel marek Budweg i Inter Turbo, poinformowała o swoim udziale w zbliżających się Targach Techniki Motoryzacyjnej.

Wydajność silników spalinowych

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają samochody osobowe z napędem alternatywnym, a jednym z najczęstszych argumentów za silnikami elektrycznymi jest ich wyższa wydajność w porównaniu z jednostkami spalinowymi. Od momentu powstania silników benzynowych i wysokoprężnych nie ustają prace nad poprawą ich wydajności. W dalszym ciągu silniki te mają jednak poważne mankamenty. W artykule omówimy […]

Regeneracja turbosprężarek ma przyszłość – wywiad z Markiem Jasiokiem z firmy Inter-Turbo

Wiosną bieżącego roku amerykański koncern BBB Industries ogłosił przejęcie polskiej firmy Inter-Turbo, specjalizującej się w regeneracji turbosprężarek i wtryskiwaczy. Jakie zmiany transakcja ta oznacza dla katowickiego przedsiębiorstwa, działającego na rynku od 2009 r.? Rozmawiamy ze współzałożycielem firmy, Markiem Jasiokiem, obecnie pełniącym funkcję Dyrektora Generalnego.

Nieszczelna turbina – objawy awarii

Turbosprężarki są standardowym podzespołem, stosowanym w od lat w silnikach diesla ( z wyjątkiem nielicznych jednostek, jak SDI) i w większości współczesnych silników benzynowych. Turbosprężarki zużywają się w trakcie eksploatacji. Czasami zużycie jest spowodowane złym serwisowaniem samochodu. Jak rozpoznać, że w aucie jest nieszczelna turbina? Jak rozpoznać wycieki oleju silnikowego z turbosprężarki? Czy wycieki oleju […]

Regeneracja turbosprężarki – wszystko, co warto wiedzieć

Regeneracja turbosprężarki to najtańszy sposób na przywrócenie jej sprawności. Ale regeneracja nie zawsze jest opłacalna. Dlaczego? Wyjaśnimy w naszym tekście. Ile kosztuje regeneracja turbosprężarki? Gdzie najlepiej zregenerować turbinę? Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

Wraz z rozwojem motoryzacji, turbosprężarki stały się powszechnie występującym podzespołem w układach napędowych samochodów osobowych. Jeszcze kilkanaście lat temu turbosprężarki najczęściej stosowane były w silnikach Diesla ze względu na ich słabsze osiągi, a w jednostkach benzynowych wykorzystywane były głównie na potrzeby sportów motorowych. Obecnie coraz rzadziej oferowane są silniki spalinowe nie posiadające turbosprężarki. Jest to podzespół narażony na zużycie, dlatego w wielu pojazdach po czasie eksploatacji konieczna staje się wymiana lub regeneracja turbosprężarki. W powyższych artykułach można znaleźć informacje o rynkowej ofercie turbosprężarek, a także materiały techniczne i poradnikowe.