Menu

Paski

Co należy skontrolować podczas wymiany paska wielorowkowego?

Nowy pasek wielorowkowy nie będzie spełniał prawidłowo swojego zadania, jeśli przed jego montażem nie sprawdzimy stanu kół pasowych alternatora i wału korbowego. SKF przypomina o tej czynności i wyjaśnia, dlaczego wspomniane elementy są aż tak ważne.

Regeneracja alternatora – na czym polega i ile kosztuje?

Regeneracja alternatora polega na sprawdzeniu, które podzespoły tego urządzenia uległy awarii i wymianie zużytych elementów. W tym celu należy rozłożyć alternator na części, co wydłuża i komplikuje proces naprawy samochodu w stosunku do wymiany całego alternatora na nowy. Jak przebiega naprawa alternatorów i czy jest opłacalna?

Wymiana rozrządu to nie tylko pasek. Jakie części podlegają wymianie lub kontroli?

Układy rozrządu na pasku klinowym wymagają regularnej wymiany. Podczas wykonywania takiej usługi warto jest zachęcić klienta do wymiany czy sprawdzenia kilku innych elementów. Co powinno się wymienić razem z rozrządem?

„Choinka” na desce rozdzielczej – czy przyczyną może być rozładowany akumulator? Pytamy eksperta.

Tak zwana „choinka” to popularne określenie równocześnie świecących kontrolek na desce rozdzielczej, które teoretycznie powinny informować o awarii. Dodatkowo na ekranie komputera pokładowego mogą pojawiać się komunikaty o awariach i często dotyczą one systemów bezpieczeństwa. Jednak w praktyce, po podłączeniu urządzenia diagnostycznego, okazuje się, że awarii nie ma. Bywa, że komunikaty znikają po naładowaniu akumulatora. […]

Typowe uszkodzenia alternatorów

Poniżej opisane zostały najczęstsze awarie alternatorów w pojazdach silnikowych.

Obiady na cudzy rachunek

Co zrobić, kiedy produkt nie może sprostać wolnorynkowej konkurencji i nie znajduje wystarczająco dużo odbiorców? Należy wolny rynek ograniczyć, wprowadzając administracyjny przymus kupna. Taki właśnie pomysł na poprawę bytu swoich członków przedstawiła Polska Grupa Motoryzacyjna. 

Kiedy wymieniać paski osprzętu i co wpływa na ich zużycie?

Paski wielorowkowe osprzętu to powszechnie stosowane elementy, napędzające szereg różnych podzespołów: sprężarkę klimatyzacji, alternator czy pompę wspomagania układu kierowniczego. Z uwagi na zmniejszanie pojemności skokowej silników oraz szeroko pojętą ekologię, paski osprzętu pracują dziś w znacznie trudniejszych warunkach niż jeszcze kilkanaście lat temu. Kiedy należy je wymieniać i co najbardziej wpływa na ich zużycie?

Nadmierny hałas dobiegający z alternatora – przyczyny i możliwe rozwiązania

Alternator, w najprostszym ujęciu, to prądnica prądu przemiennego, która służy do zmiany energii mechanicznej w prąd przemienny. Prąd w alternatorze wytwarzany jest w nieruchomych uzwojeniach stojana poprzez wirujące pole magnetyczne wirnika. Produkt stosowany jest powszechnie jako źródło prądu w pojazdach mechanicznych, gdzie ładuje akumulator.

Wykonaj test nacisku DKZ przed rozpoczęciem demontażu

Dwumasowe koło zamachowe (DKZ) odgrywa kluczową rolę w nowoczesnych konstrukcjach silnikowych, które pomimo coraz większych mocy i wyższych momentów obrotowych nie ustępują kulturą pracy ich poprzednikom. Konstrukcja DKZ to zintegrowany system sprężyn i tłumików, który sprawnie pochłania i niemal całkowicie eliminuje wibracje skrętne powstające w układzie przeniesienia napędu.

Paski wielorowkowe osprzętu to powszechnie stosowane elementy, napędzające szereg różnych podzespołów: sprężarkę klimatyzacji, alternator czy pompę wspomagania układu kierowniczego w samochodach z napędem spalinowym. Z uwagi na zmniejszanie pojemności skokowej silników oraz szeroko pojętą ekologię, paski osprzętu pracują dziś w znacznie trudniejszych warunkach niż jeszcze kilkanaście lat temu. W tej kategorii artykułów można znaleźć informacje dotyczące rynkowej oferty pasków, a także instrukcje i porady dotyczące ich montażu czy konserwacji.