Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:40 Konkurs Niterra – wyniki 12:13 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 09:35 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować?

Części używane

Regenerowane części na celowniku urzędników

Z powodu niejasnych przepisów importowane części samochodowe przeznaczone do fabrycznej regeneracji traktuje się w Polsce jako odpady. Firmy zajmujące się ich regeneracją wpadły w kłopoty. Tracą na tym także właściciele samochodów i środowisko naturalne.

Jakie części zamienne wybierają konsumenci i od czego to zależy?

Części nowe, regenerowane czy używane? Jakie produkty do napraw samochodowych są wybierane przez konkretne grupy konsumentów? Tego tematu dotyczyła jedna z sesji dyskusyjnych XVIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbył się 23 listopada 2023 r. w Warszawie.

Wiek pojazdu a półka cenowa wybieranych części – wyniki badania

Warsztaty, ale i konsumenci, podejmując decyzje dotyczące montowanych samochodowych części zamiennych, kierują się wieloma czynnikami. Jednym z najistotniejszych parametrów powiązanych z wyborem części jest wiek samochodu. Jaką półkę cenową części wybierają zazwyczaj posiadacze pojazdów młodszych, jak i tych starszych? Jak duże są obszary przewag rynkowych w poszczególnych segmentach cenowych? Na te pytania, staramy się odpowiedzieć […]

Akumulator litowo-jonowy nie taki oczywisty

Akumulatory litowo-jonowe już dziś są często spotykane jako zamienniki do samochodów i motocykli. Ich zaletą jest fakt, że można je zamontować w dowolnej pozycji oraz że ich masa jest znacząco niższa od odpowiedników kwasowo-ołowiowych. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy zachodzi konieczność naładowania takiego akumulatora.

Inter Cars z nowym systemem handlu B2B – celem poszerzenie oferty o części używane, OEM i inne

Inter Cars przygotowuje się do uruchomienia w Polsce nowej platformy sprzedażowej typu Marketplace. Póki co, projekt bazujący na nowej koncepcji został uruchomiony przez bułgarską i litewską spółkę dystrybutora. W kolejce czekają cztery nowe rynki. Najciekawszym elementem oferty nowej platformy będzie obecność na niej części używanych.

Części używane z gwarancją „rozruchową” – czy warto je kupować?

Właściciel pojazdu podczas naprawy boryka się często z dylematem „część nowa czy używana”. Wybór ciężki, bo powiązany ze sporym nakładem finansowym. Niemniej rolą mechanika jest zawsze doradzanie opcji jak najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej.

W motoryzacyjnym labiryncie, czyli skąd pochodzą części do naszych samochodów?

Dla wielu osób jeżdżących na co dzień samochodami wiedza o tym jak to jest, że ich samochód zapewnia im bezpieczeństwo i komfort kończy się na wlewie do baku i być może doborze opon. Na pytanie o markę Bosch odpowiedzą najczęściej, że to producent sprzętu gospodarstwa domowego. Delphi? Niektórym kojarzy się z językiem programowania. WP? Odpowiedzą, […]

Używane części samochodowe to nadal ważny element rynku motoryzacyjnego. Często stanowią one jedyną alternatywę naprawczą w przypadku samochodów, do których części zamienne nie są już produkowane. Mają także duży udział w sektorze napraw powypadkowych pojazdów. Warto wiedzieć jednak, że istnieje lista części używanych zakazanych do ponownego montażu. Są to elementy systemów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Obecnie części używane bardzo często stanowią tzw. rdzeń do przeprowadzenia regeneracji części. Profesjonalna regeneracja pozwala na przywrócenie fabrycznych właściwości części z korzyścią dla środowiska naturalnego. Więcej na temat części używanych można przeczytać w artykułach w tej kategorii.