Jak warsztaty mogą zarobić na rynku części używanych?

27 czerwca 2023, 15:27

Inter Cars Marketplace to wyjątkowe narzędzie, które umożliwia zakup oraz sprzedaż używanych części zamiennych lub innych towarów niezbędnych w codziennej pracy warsztatu.

Wielu kierowców decyduje się na montaż nowych części nie ze względu na brak możliwości eksploatacji dotychczasowych, ale np. dla  poprawy osiągów lub komfortu jazdy. Tacy klienci nie zawsze decydują się na zabranie ze sobą starej części, mimo że mogłaby być jeszcze długo eksploatowana. Prowadząc biznes naprawy aut przez wiele lat, każdy z właścicieli serwisów ma różne „skarby” na półkach, które są dla niego zamrożonym kapitałem.

Z drugiej strony właściciele starszych pojazdów często chcą je naprawić i zapewnić sobie ich bezpieczne użytkowanie możliwie najniższym kosztem. Ta grupa klientów może być w pełni zadowolona z możliwości zakupu i montażu używanej, ale wciąż w pełni sprawnej.

Odpowiedzią na oba tez wyzwania jest platforma online do obrotu częściami używanymi – Inter Cars Marketplace.

Wystaw używane części na Inter Cars Marketplace!

Wygodne rozwiązanie w obszarze części używanych

Platforma Marketplace jest dostępna za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog. Klienci Inter Cars, którzy chcą kupić używaną część albo sprzedać jakąś posiadaną przez siebie, nie muszą logować się do jakichkolwiek zewnętrznych serwisów. Oszczędzają w ten sposób czas i usprawniają sobie pracę.

Samo wystawienie towaru do sprzedaży odbywa się poprzez wygodną aplikację. Wystarczy zeskanować telefonem komórkowym kod kreskowy produktu oraz uzupełnić informacje o dostępnej ilości, cenie oraz koszcie dostawy. W ten sposób produkt, który był złogiem towarowym, zyskuje szanse na drugie życie.

Stare i zużyte części przekaż do profesjonalnej utylizacji

Dając drugie życie częściom zamiennym przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego, miejsca w którym wszyscy żyjemy. Zawsze jednak należy pamiętać o wyraźnej granicy pomiędzy częścią używaną i sprawną oraz taką nienadającą się już do eksploatacji. Te należące do drugiej grupy można już tylko odpowiednio zutylizować lub przekazać do skupu.

Utylizację odpadów warsztatowych, zarówno niebezpiecznych, jak i innych niż niebezpieczne można zlecić online za pośrednictwem Bio Service – narzędzia do kompleksowego zarządzania gospodarką odpadami w warsztacie.

Korzystając z Bio Service można przekazać do utylizacji m.in. zużyte opony, filtry oraz materiały zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, a także przekazać do skupu m.in. akumulatory, tarcze i bębny hamulcowe oraz wiele innych odpadów metalowych.

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

biski, 29 czerwca 2023, 19:06 0 -1

mam mieszane uczucia co do SDCM. W wielu innych krajach nie ma takich organizacji i funkcjonują tak samo jak my. Oczywiście zgadzam się że ciężko to zmierzyć czy i jaki wkład miał lub ma SDCM w kreowanie legislacji, ale jakoś nie mam stu procentowej pewności czy przekonania. Nyć moze p. Franke dobrze się w tym czuł i coś wskórał. Nie wiem. Nie neguję tak jednoznacznie. Na pewni problemem jest to że dystrybutorzy nie wspierali tych działań z jednakową siłą. Niektórzy temat olali całkowicie. Trudno więc powiedzieć, że to miało wpływ na rywalizację czy też na unormowanie rywalizacji na naszym rynku. Ale patrze z poziomu niższego, zawsze jedna z firm powtarzała, że nie traci pieniedzy na uprawianie polityki, woli te pieniądza zostawić w kieszeni swojej lub klienta a pracowników zamiast wysyłać na zebrania i konferencja gonic do klientów. Może coś w tym jest? Ale kilka twarzy z tych zdjęć znam i fajnie soie jest ich przypomnieć. Nie wszyscy są nadal w tak dobrej formie. Niektórzy są parę kilo starsi. Fajne teksty wyszły z tej rozmowy.

Odpowiedz