Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Części regenerowane

Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum.

Zajmujące się zrównoważonym rozwojem na wtórnym rynku części i napraw pojazdów stowarzyszenie FAAS (Forum on Automotive Aftermarket Sustainability) rozpoczęło kampanię, której celem jest uświadamianie użytkownikom pojazdów zalet regenerowanych części samochodowych.

Części regenerowane i używane – czy znajdują się w ofercie dystrybutorów?

Unia Europejska ustala ramy prawne dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym. Dla motoryzacyjnego rynku wtórnego może oznaczać to coraz większą presję na powtórne wykorzystanie części zamiennych. Czy polscy dystrybutorzy już teraz mają w swoich ofertach części regenerowane oraz używane?

Regenerowane części na celowniku urzędników

Z powodu niejasnych przepisów importowane części samochodowe przeznaczone do fabrycznej regeneracji traktuje się w Polsce jako odpady. Firmy zajmujące się ich regeneracją wpadły w kłopoty. Tracą na tym także właściciele samochodów i środowisko naturalne.

Jakie części zamienne wybierają konsumenci i od czego to zależy?

Części nowe, regenerowane czy używane? Jakie produkty do napraw samochodowych są wybierane przez konkretne grupy konsumentów? Tego tematu dotyczyła jedna z sesji dyskusyjnych XVIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbył się 23 listopada 2023 r. w Warszawie.

Cykl szkoleń dla serwisów regenerujących części – Akademia Wuzetem

Akademia Wuzetem to cykl spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla przedstawicieli kluczowych serwisów regeneracyjnych w Polsce, a wkrótce również klientów z rynków eksportowych. Akademia WUZETEM ma przybliżyć klientom działalność firmy, pokazać wysoką jakość oferowanych produktów.

Nowe przepisy dotyczące regeneracji części

Całkowita wartość sprzedaży części regenerowanych w Europie wyniosła w 2021 r. 7,5 mld EUR. Biorąc pod uwagę ciągłe dążenie do gospodarki w obiegu zamkniętym, wartość ta będzie sukcesywnie rosnąć. Również w Polsce regeneracja części motoryzacyjnych notuje dynamiczny wzrost charakteryzujący się m.in. powstawaniem nowych firm, których działalność skupia się wyłącznie na tej gałęzi. Mówimy tu o […]

Branża motoryzacyjna po pierwszym półroczu 2022 – RAPORT

„Motoryzacja w czasach wojny” to tytuł nowego raportu, zawierającego wnioski z badań, przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl. Działania zbrojne za naszą wschodnią granicą są nieustannie kontekstem funkcjonowania gospodarek państw europejskich, w tym branży motoryzacyjnej. Raport uwzględnia aktualną kondycję producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych, a […]

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.