Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:25 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 10:51 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Układ chłodzenia

Ponad połowa warsztatów planuje zakup tego urządzenia. Jakie są powody?

W dzisiejszych czasach, gdy branża motoryzacyjna przechodzi dynamiczne zmiany, warsztaty są zmuszone do podejmowania intensywnych działań, aby zabezpieczyć przyszłość swojego biznesu. Pytanie, w co warsztaty zamierzają inwestować, staje się kluczowym elementem strategii rozwoju. Czy faktycznie muszą inwestować, aby czuć się pewnie na rynku? Czy to właśnie inwestycje stanowią klucz do utrzymania konkurencyjności i sukcesu?

Wiele nowych części w ofercie DENSO

Oferta DENSO Aftermarket została poszerzona o ponad 60 nowych produktów. Chodzi tu o dział części do układów klimatyzacji i chłodzenia silników. Szczegółowy opis nowości jest dostępny w poniższej tabeli.

Cena serwisu klimatyzacji w dużych i małych miastach – ta statystyka zaskakuje

W ogólnym założeniu mogłoby się wydawać, że ceny usług warsztatowych w dużych miastach są średnio wyższe niż te w małych miejscowościach. Przyglądając się bliżej statystykom można jednak dojść do ciekawych wniosków dotyczących funkcjonowania rynku. Wartymi obserwacji polami okazują się szczególnie usługi w zakresie diagnostyki oraz serwisu układów klimatyzacji samochodowej, napełnianych tzw. “nowym czynnikiem” R1234yf.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji? Znamy ceny z polskich warsztatów.

Jakie stawki za diagnostykę, serwis i odgrzybianie układu klimatyzacji ustalają polskie warsztaty? W którym regionie kraju jest najtaniej, a gdzie najdrożej? Jaki procent warsztatów obsługuje auta z tzw. “nowym czynnikiem” chłodniczym? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawiamy poniżej.

Płyn chłodniczy nowej generacji już dostępny w sprzedaży

Oferta produktowa ORLEN OIL została wzbogacona o nowy płyn chłodniczy Petrygo EVO, rekomendowany do stosowania w układach chłodniczych samochodów z silnikami spalinowymi, hybrydowymi oraz w pojazdach elektrycznych z pośrednim systemem chłodzenia baterii (BEV).

Nowa linia termostatów od DENSO dostępna na rynku

Termostaty odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu właściwej temperatury w różnych elementach silnika, co przekłada się na jego optymalne osiągi, oszczędność paliwa i niskie emisje spalin.

Wskazówki dotyczące montowania włącznika termicznego (TSW)

Aby silniki spalinowe mogły pracować wydajnie, zachowując przy tym niski poziom zużycia i emisji substancji szkodliwych, potrzebują w miarę możliwości stałego poziomu temperatury. Wskazówki dotyczące montowania włącznika termicznego w poniższym artykule przedstawiają specjaliści marki MAHLE.

Nowe moduły pompy wody do Mercedes-Benz

Motorservice dodała cztery nowe moduły pompy wody marki Pierburg do swojego asortymentu produktów. Dzięki sześciu produktom Pierburg Motorservice może dostarczyć teraz wszystkie pompy wody do silników benzynowych z turbodoładowaniem (M270 i M274) Mercedes-Benz o pojemności skokowej 1,6 l i 2,0 l.

Zarówno w samochodach z silnikami spalinowymi, jak i w pojazdach elektrycznych, układ chłodzenia odgrywa bardzo ważną rolę. W tej kategorii poznasz najczęściej spotykane awarie układu chłodzenia, dowiesz się jak przeprowadzić odpowietrzanie czy płukanie układu chłodzenia. Zamieszczamy tu także informacje o nowych chłodnicach, termostatach, przewodach i innych elementach układu chłodzenia dostępnych na rynku wtórnym.