Menu

Układ chłodzenia

MAHLE sprzedaje część swojego biznesu

Dostawca motoryzacyjny MAHLE planuje sprzedać swoją działalność w zakresie jednej z grup części motoryzacyjnych holdingowi przemysłowo-inwestycyjnemu ADMETOS. Obie strony podpisały umowę w tej sprawie na początku sierpnia.

SKV wprowadza do swojej oferty zbiorniczki wyrównawcze płynu chłodniczego

Marka SKV wprowadza do asortymentu zbiorniczki wyrównawcze płynu chłodniczego. Wprowadzono 116 modeli dedykowanych do aut osobowych i dostawczych, część z nich jest oferowana w komplecie z korkiem. Ta linia produktowa ma być wkrótce rozszerzona o kolejne pozycje. Marka SKV oferuje również korki zbiorników wyrównawczych.

Pompa cieczy chłodzącej – newralgiczny element w zestawie rozrządu

W dużej grupie silników samochodowych pompa cieczy jest napędzana paskiem rozrządu. W wyniku zaniedbań serwisowych może okazać się najsłabszym punktem całego zestawu i doprowadzić do zerwania rozrządu lub przynajmniej do jego kolejnej, przedterminowej wymiany.

Problemy z montażem puszkowych filtrów oleju OC 248 w minibusach kempingowych

Jeśli w busie przerobionym na kampera zamontowano dodatkową chłodnicę oleju, często znacznie utrudnia to montaż puszkowego filtra oleju OC 248. Z odsieczą przychodzi proste rozwiązanie.

70 niutonometrów na kilogram masy silnika – przełomowy napęd już w fazie testów

Silnik o masie nieco przekraczającej 74 kg jest w stanie wygenerować moment obrotowy w wysokości 5200 niutonometrów. Jego szczytowa moc to ok. 374 KM, a moc ciągła jest niższa zaledwie o jedną czwartą. Mowa o najnowszym, ultra-kompaktowym napędzie, który jest już testowany w warunkach drogowych. Jego twórcą jest firma ZF, która właśnie zaprezentowała możliwości swojego […]

MotoFocus TV: Ważna zmiana na rynku układów chłodzenia pojazdów

Po raz pierwszy w historii, na łamach formatu MotoFocus TV ogłaszamy ważną zmianę na rynku części samochodowych, a konkretnie układów chłodzenia pojazdów. Gościem Witolda Hańczki jest Bogdan Szymanowski z firmy … – właśnie tego m.in. dotyczy rozmowa. W jej trakcie nie zabrakło także pytań o bieżącą sytuację na rynku układów chłodzenia oraz perspektyw na przyszłość.

Polimeryzacja w przypadku czynnika chłodniczego R1234yf

Polimeryzacja czynnika chłodniczego R1234yf może spowodować całkowite zniszczenie urządzenia do serwisowania klimatyzacji. W pewnych sytuacjach podczas napełniania urządzeń do serwisowania klimatyzacji czynnikiem chłodniczym R1234yf może dojść do polimeryzacji. Rezultatem jest powstanie substancji o silikonowej konsystencji, która nieodwracalnie uszkadza urządzenie do serwisowania klimatyzacji.

Olej w płynie chłodniczym – co jest przyczyną i jakie mogą być skutki?

Olej w płynie chłodniczym świadczy o nieszczelności między układem olejowym a układem chłodzenia. Obecność środka smarnego w chłodziwie może prowadzić do poważnych awarii, spowodowanych problemami z chłodzeniem jednostki. Skąd bierze się olej w płynie chłodniczym i jak zlokalizować nieszczelność?

Zarówno w samochodach z silnikami spalinowymi, jak i w pojazdach elektrycznych, układ chłodzenia odgrywa bardzo ważną rolę. W tej kategorii poznasz najczęściej spotykane awarie układu chłodzenia, dowiesz się jak przeprowadzić odpowietrzanie czy płukanie układu chłodzenia. Zamieszczamy tu także informacje o nowych chłodnicach, termostatach, przewodach i innych elementach układu chłodzenia dostępnych na rynku wtórnym.