Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki 23.05 Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman 23.05 W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski. 22.05 Jak się “robi” downsizing? Wyjaśnia Dr.Motor Automotive.

Chłodnice

Ponad połowa warsztatów planuje zakup tego urządzenia. Jakie są powody?

W dzisiejszych czasach, gdy branża motoryzacyjna przechodzi dynamiczne zmiany, warsztaty są zmuszone do podejmowania intensywnych działań, aby zabezpieczyć przyszłość swojego biznesu. Pytanie, w co warsztaty zamierzają inwestować, staje się kluczowym elementem strategii rozwoju. Czy faktycznie muszą inwestować, aby czuć się pewnie na rynku? Czy to właśnie inwestycje stanowią klucz do utrzymania konkurencyjności i sukcesu?

Wiele nowych części w ofercie DENSO

Oferta DENSO Aftermarket została poszerzona o ponad 60 nowych produktów. Chodzi tu o dział części do układów klimatyzacji i chłodzenia silników. Szczegółowy opis nowości jest dostępny w poniższej tabeli.

Cena serwisu klimatyzacji w dużych i małych miastach – ta statystyka zaskakuje

W ogólnym założeniu mogłoby się wydawać, że ceny usług warsztatowych w dużych miastach są średnio wyższe niż te w małych miejscowościach. Przyglądając się bliżej statystykom można jednak dojść do ciekawych wniosków dotyczących funkcjonowania rynku. Wartymi obserwacji polami okazują się szczególnie usługi w zakresie diagnostyki oraz serwisu układów klimatyzacji samochodowej, napełnianych tzw. “nowym czynnikiem” R1234yf.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji? Znamy ceny z polskich warsztatów.

Jakie stawki za diagnostykę, serwis i odgrzybianie układu klimatyzacji ustalają polskie warsztaty? W którym regionie kraju jest najtaniej, a gdzie najdrożej? Jaki procent warsztatów obsługuje auta z tzw. “nowym czynnikiem” chłodniczym? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawiamy poniżej.

Płyn chłodniczy nowej generacji już dostępny w sprzedaży

Oferta produktowa ORLEN OIL została wzbogacona o nowy płyn chłodniczy Petrygo EVO, rekomendowany do stosowania w układach chłodniczych samochodów z silnikami spalinowymi, hybrydowymi oraz w pojazdach elektrycznych z pośrednim systemem chłodzenia baterii (BEV).

Nowa linia termostatów od DENSO dostępna na rynku

Termostaty odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu właściwej temperatury w różnych elementach silnika, co przekłada się na jego optymalne osiągi, oszczędność paliwa i niskie emisje spalin.

Nowe systemy zarządzania termicznego przekładni do Audi i Porsche od UFI Filters

UFI Filters, firma specjalizująca w dziedzinie technologii filtracji, zarządzania termicznego i filtracji wodoru, robi kolejny krok na obszarze elektrycznej mobilności, wprowadzając układ chłodzenia oleju przekładniowego do platformy PPE w Audi i Porsche.

Nowe części do układów termicznych od DENSO

DENSO Aftermarket rozszerzyło program części do układów termicznych o 39 nowych numerów katalogowych, które mają łącznie 447 zastosowań i zastępują 56 numerów części OE.

Chłodnica jako serce układu chłodzenia jest także jednym z najczęściej ulegających uszkodzeniu elementów. Co powoduje nieszczelności chłodnicy? Kiedy możliwe jest jej uszczelnienie, a kiedy konieczna jest wymiana na nowy produkt? Między innymi na te pytania odpowiadają artykuły, zamieszczone w tej kategorii. Szukasz chłodnicy do swojego auta? W tym dziale publikujemy także informacje o nowościach na rynku.