Menu

Pompy wody

Nowe pompy wody do wszystkich modeli Tesli

Motorservice wprowadza na rynek wtórny trzy nowe elektryczne pompy wody odpowiednie do wszystkich modeli pojazdów marki Tesla. Pompy cechują się wysoką kompatybilnością. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych produktów, firma Motorservice znacząco rozszerza swoje portfolio części zamiennych do pojazdów elektrycznych.

Rozwiązania Blueprint: Problem z wirnikiem pompy wody

Materiał, z którego powstał wirnik pompy wody, może wpływać na pracę układu chłodzenia. Przykładowo, pompy wody montowane fabrycznie w różnych modelach wielu marek samochodów wykorzystują wirnik wykonany z tworzywa sztucznego, który okazuje się zawodny. Jakie są skutki awarii wirnika w fabrycznych podzespołach i w jaki sposób pompa wody Blue Print z poprawionym wirnikiem rozwiązuje ten […]

Uszczelniacz mechaniczny pomp wody [FILM]

Uszczelnienie wałka i łożyska w pompach cieczy chłodzącej jest realizowane poprzez tzw. uszczelniacz mechaniczny. Film instruktażowy firmy Schaeffler pokazuje, jak skonstruowany jest uszczelniacz mechaniczny. Opisuje także, co może doprowadzić do jego zniszczenia.

Rozwiązania febi: wymiana pompy wody z uszczelką

Specjaliści marki febi radzą jak poprawnie wymienić pompę wody w samochodach z silnikami diesla 2.0 oraz 2.2 takich marek jak: Citroen, DS, Fiat, Ford, Jaguar, Lancia, Land Rover, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Toyota i Vauxhall.

Elektryczna pompa cieczy chłodzącej – lepsza niż standardowa? Pytamy eksperta

Pompa cieczy chłodzącej nie musi być napędzana przez pasek rozrządu albo łańcuch rozrządu. Dzięki temu nie musi być też montowana przy silniku. Pompa ta może mieć napęd elektryczny i znajdować się w dowolnym miejscu pod maską. Wyjaśniamy, co to jest elektryczna pompa cieczy chłodzącej? Jakie ma zalety i jakie ma wady?

Szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl: Pompy wody i inteligentne układy chłodzenia

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Poprowadzi je ekspert techniczny firmy – Jerzy Horbaty.

Technologia chłodzenia silników spalinowych

Efektywność pracy cieplnej silnika można zilustrować krzywą. Ponieważ obciążenie mechaniczne jest zwykle zmienne, zmienia się również obciążenie cieplne – a ponieważ silniki pracują dobrze tylko w wąskim zakresie temperatury, zachodzi konieczność jej ścisłej kontroli

Pompa cieczy ECF Airtex wchodzi na rynek wtórny

Jeden z największych producentów samochodowych pomp cieczy chłodzącej Airtex wprowadził na rynek wtórny elektrohydrauliczną pompę cieczy ECF.

Pompa wody w samochodzie – rola, budowa, serwis

Pompa wody (inaczej pompa cieczy chłodzącej) to jeden z najważniejszych elementów układu chłodzenia w samochodzie z silnikiem benzynowym lub diesla. W niniejszym tekście odpowiemy na szereg pytań dotyczących pompy wody. Jakie są objawy zepsutej pompy wody? Jakie są rodzaje pomp wody? I przede wszystkim – jaką rolę pełni i jak wygląda budowa pompy wody w […]

Pompa cieczy chłodzącej, popularnie zwana pompą wody to jeden z elementów eksploatacyjnych w pojeździe. Aby układ chłodzenia działał poprawnie należy ją regularnie wymieniać, najlepiej przy okazji wymiany rozrządu (pompa wody jest napędzana przez pasek rozrządu). To dzięki pompie wody, płyn chłodniczy jest wprawiany w ruch i krąży po całym układzie chłodniczym. W artykułach zawartych w tej kategorii znajdziesz informacje dotyczące objawów usterek pomp wody, nowych referencji pomp na rynku oraz instrukcje dotyczące wymiany tego podzespołu.