Menu

Nadwozie

Typowe uszkodzenia szyb samochodowych. Pytamy eksperta.

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia szyb czołowych w samochodach? Czy mechanik może uszkodzić szybę w aucie klienta? Zapytamy eksperta i zajrzymy do naszych statystyk.

Spryskiwacze reflektorów do wielu popularnych samochodów są już dostępne w ofercie SKV

Do oferty marki SKV trafiło 105 modeli spryskiwaczy reflektorów. Produkty te znajdują zastosowanie w dużej ilości pojazdów wyposażonych w spryskiwacze przednich lamp.

Silniczki regulacji reflektorów – nowość w ofercie marki SKV

Marka części zamiennych SKV wprowadza nową grupę produktową do swojej oferty – silniczki regulacji reflektorów SKV. Silniczki służą do ustawiania poziomu reflektorów w samochodach. Ich główną cechą jest precyzyjna i płynna regulacja, która pozwala kierowcom dostosować oświetlenie do zmieniających się warunków na drodze.

Co zrobić, żeby samochód nie nagrzewał się na słońcu? Nowa technologia ogranicza przenikanie ciepła do wnętra pojazdu.

W upalne dni samochód pozostawiony na nasłonecznionym parkingu zamienia się w piekarnik, a podczas jazdy silne promieniowanie słoneczne zmniejsza skuteczność klimatyzacji. Ponadto promieniowanie UV wpływa na szybszą degradację elementów wnętrza wykonanych z tworzyw sztucznych. Najnowsza technologia stosowana w szybach samochodowych może pomóc ograniczyć te niedogodności.

Czym jest temperatura barwowa światła?

Zimne, ciepłe, wyraźne, ostre, delikatne, nastrojowe – istnieje wiele sposobów określania światła. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy kupić żarówki lub LED-y i nie wiemy jak w sposób fachowy wyrazić to na czym nam zależy. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku pojęcie temperatury barwowej światła, które wyjaśniają specjaliści firmy Philips.

SKV wprowadza nową grupę produktową. Wygłuszenia maski silnika do popularnych marek już dostępne.

Marka SKV wprowadza kolejną nową grupę asortymentową – wygłuszenia maski silnika (referencje od 96SKV450 do 96SKV482) z zastosowaniem do aut takich marek jak: VW, BMW, AUDI, FORD, MERCEDES, SKODA, SEAT, OPEL, NISSAN, LAND ROVER. 

Reflektory LED najnowszej generacji zostały opracowane przez HELLA we współpracy z Porsche

Nowoczesne technologie w motoryzacji obejmują każdy element samochodu, od silnika i układu napędowego przez urządzenia zapewniające komfort podróży aż po nowoczesne reflektory LEDowe. Produkt opracowany przez HELLA i Porsche opiera się na technologii Matrix LED.

Nowe rolety oraz panele w ofercie Inter Cars

W asortymencie pojawiły się niedawno nowości – czyli rolety bagażnika BLIC oraz panele ochronne przestrzeni ładunkowej do samochodów dostawczych Duravan.

Żarówka halogenowa roku 2023

Żarówki Philips RacingVision GT200 zdobyły prestiżowy tytuł „Żarówki Halogenowej Roku” przyznawany przez czasopismo Auto Express w ramach corocznej edycji konkursu Product Awards. W tegorocznym plebiscycie Auto Express żarówka Philips RacingVision GT200 miała najdłuższą wiązkę światła i uzyskała najwyższy wynik FOM (Figure of Merit), który łączy w sobie wszystkie kryteria pomiarowe. Po raz pierwszy w historii […]

Części samochodowe z drukarek 3D – recepta na rynkowe braki?

Mimo szerokiej oferty współczesnego rynku części zamiennych nadal czasami zdarza się, że jakiś element jest po prostu niedostępny – zarówno wśród produktów nowych, jak i używanych. Co robić w takiej sytuacji? Pomocna może być technologia druku 3D. Pozwala ona tworzyć pojedyncze elementy oraz serie części o niewielkim nakładzie. W jaki sposób druk 3D jest wykorzystywany […]