Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Karoseria

W ofercie SKV znalazły się nerki do BMW

SKV wprowadza nerki do BMW, idealne dla Twojego samochodu rodem z Bawarii.

Rozwój pojazdów z użyciem symulacji

W nowoczesnej produkcji samochodów każda pozycja w budżecie musi być zasadna. Cięcie kosztów w obszarze rozwojowo-badawczym jest powszechną praktyką. Etap ten jest niezwykle kosztowny, ale z pomocą przychodzą symulacje komputerowe – jedno ze skutecznych i ekonomicznych rozwiązań dla projektantów motoryzacyjnych. Stosując takie symulacje inżynierowie mogą przeanalizować manewry, zjawiska fizyczne lub kolizje na podstawie danych obliczeniowych […]

Relacja z INNOVISION 2023 – globalnego wydarzenia HELLA

INNOVISION to międzynarodowe wydarzenie branżowe, zorganizowane przez spółkę FORVIA, właściciela marek HELLA i HELLA Gutmann. Siódmy największy producent motoryzacyjny na świecie przedstawił tu swoje nowe produkty, koncepcje oraz strategię na przyszłość. Nowości zaproponowano niemal w każdym sektorze działalności firmy – od oświetlenia po diagnostykę. Pokuszono się także o prognozy dotyczące rozwoju rynku.

Dlaczego lakier samochodowy blaknie? Pytamy eksperta.

Błyszczący lakier ma ogromny wpływ na wygląd zewnętrzny auta. A co za tym idzie, także na wartość pojazdu przy jego odsprzedaży. Przed blaknięciem lakieru nikt z kierowców nie ucieknie. Chyba, że stosuje odpowiednie metody zabezpieczeń. Jak zabezpieczyć lakier przed blaknięciem? Zapytamy eksperta ze znanej firmy, produkującej kosmetyki samochodowe.

Czy warto kupić luksusowe auto powypadkowe z karoserią z aluminium? Co sądzi o tym ekspert?

Wielu Polaków marzy o luksusowej limuzynie, jednak nie stać ich na auto w dobrym stanie technicznym. W takiej sytuacji nabywcy zaczynają interesować się mniej lub bardziej uszkodzonymi limuzynami. Niestety, kierowcy nie zawsze wiedzą, że naprawa luksusowego auta z karoserią wykonaną z aluminium, może być niemożliwa. Porozmawiamy o tym z ekspertem z profesjonalnego warsztatu.

SKV wprowadza nową grupę produktową. Wygłuszenia maski silnika do popularnych marek już dostępne.

Marka SKV wprowadza kolejną nową grupę asortymentową – wygłuszenia maski silnika (referencje od 96SKV450 do 96SKV482) z zastosowaniem do aut takich marek jak: VW, BMW, AUDI, FORD, MERCEDES, SKODA, SEAT, OPEL, NISSAN, LAND ROVER. 

Nowe rolety oraz panele w ofercie Inter Cars

W asortymencie pojawiły się niedawno nowości – czyli rolety bagażnika BLIC oraz panele ochronne przestrzeni ładunkowej do samochodów dostawczych Duravan.

Części samochodowe z drukarek 3D – recepta na rynkowe braki?

Mimo szerokiej oferty współczesnego rynku części zamiennych nadal czasami zdarza się, że jakiś element jest po prostu niedostępny – zarówno wśród produktów nowych, jak i używanych. Co robić w takiej sytuacji? Pomocna może być technologia druku 3D. Pozwala ona tworzyć pojedyncze elementy oraz serie części o niewielkim nakładzie. W jaki sposób druk 3D jest wykorzystywany […]

Hałas i wibracje pojazdu – stary i nowy problem

Oczywiste jest, że projektowanie i budowa pojazdów wymagają sporej wiedzy z szerokiego zakresu dyscyplin. Samochody stają się z czasem coraz bardziej skomplikowane, a różnorodność wiedzy niezbędnej do ich konstruowania wzrasta wykładniczo. W związku z tym nieuniknione jest obecnie uwzględnienie w samochodach poziomu hałasu i wibracji, od których należy chronić użytkowników, aby zapewnić im komfort. Zjawisko to w […]

Amatorski montaż haków holowniczych – co może się stać? Poradnik Steinhof

Montaż haka holowniczego jest modyfikacją, którą można wykonać na własną rękę. Jednak nieprofesjonalne wykonanie tego zadania ma szereg poważnych konsekwencji. Ekspert Steinhof wskazuje, jakie błędy najłatwiej popełnić.

Prowadzisz warsztat blacharski lub lakierniczy? A może interesują Cię trendy związane z designem samochodów i ich podzespołów? W tej kategorii znajdziesz najświeższe informacje na temat karoserii samochodowej – jej napraw, regeneracji oraz czyszczenia. Publikujemy tu także informacje poradnikowe oraz wszelkiego rodzaju newsy od producentów części karoseryjnych. Znajdziesz u nas także aktualności i informacje na temat zmian prawnych istotnych dla rynku napraw powypadkowych.