Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:35 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Karoseria

Podkład epoksydowy: jakie ma właściwości i kiedy go stosować?

Naprawy blacharskie samochodu wiążą się najczęściej z koniecznością ponownego lakierowania elementów karoserii. W tym celu, przed bazowym kolorem, konieczne jest stosowanie odpowiednich podkładów. Jednym z nich — i prawdopodobnie najważniejszym — jest podkład epoksydowy. Co ma w składzie i kiedy warto go stosować?

Ten system może odmienić pracę warsztatu. Nie tylko łatwiejsze przyjmowanie i wydawanie samochodu.

Każda inwestycja w optymalizację pracy w warsztacie przekłada się na generalny wzrost zysków. W tym wypadku mówimy o drogiej inwestycji, która — jak obiecuje producent — może się zwrócić wyjątkowo szybko. Taki ma być system 360, który od podstaw wpływa na jakość pracy serwisu i sposób obsługi klientów.

W ofercie SKV znalazły się nerki do BMW

SKV wprowadza nerki do BMW, idealne dla Twojego samochodu rodem z Bawarii.

Rozwój pojazdów z użyciem symulacji

W nowoczesnej produkcji samochodów każda pozycja w budżecie musi być zasadna. Cięcie kosztów w obszarze rozwojowo-badawczym jest powszechną praktyką. Etap ten jest niezwykle kosztowny, ale z pomocą przychodzą symulacje komputerowe – jedno ze skutecznych i ekonomicznych rozwiązań dla projektantów motoryzacyjnych. Stosując takie symulacje inżynierowie mogą przeanalizować manewry, zjawiska fizyczne lub kolizje na podstawie danych obliczeniowych […]

Relacja z INNOVISION 2023 – globalnego wydarzenia HELLA

INNOVISION to międzynarodowe wydarzenie branżowe, zorganizowane przez spółkę FORVIA, właściciela marek HELLA i HELLA Gutmann. Siódmy największy producent motoryzacyjny na świecie przedstawił tu swoje nowe produkty, koncepcje oraz strategię na przyszłość. Nowości zaproponowano niemal w każdym sektorze działalności firmy – od oświetlenia po diagnostykę. Pokuszono się także o prognozy dotyczące rozwoju rynku.

Dlaczego lakier samochodowy blaknie? Pytamy eksperta.

Błyszczący lakier ma ogromny wpływ na wygląd zewnętrzny auta. A co za tym idzie, także na wartość pojazdu przy jego odsprzedaży. Przed blaknięciem lakieru nikt z kierowców nie ucieknie. Chyba, że stosuje odpowiednie metody zabezpieczeń. Jak zabezpieczyć lakier przed blaknięciem? Zapytamy eksperta ze znanej firmy, produkującej kosmetyki samochodowe.

Czy warto kupić luksusowe auto powypadkowe z karoserią z aluminium? Co sądzi o tym ekspert?

Wielu Polaków marzy o luksusowej limuzynie, jednak nie stać ich na auto w dobrym stanie technicznym. W takiej sytuacji nabywcy zaczynają interesować się mniej lub bardziej uszkodzonymi limuzynami. Niestety, kierowcy nie zawsze wiedzą, że naprawa luksusowego auta z karoserią wykonaną z aluminium, może być niemożliwa. Porozmawiamy o tym z ekspertem z profesjonalnego warsztatu.

SKV wprowadza nową grupę produktową. Wygłuszenia maski silnika do popularnych marek już dostępne.

Marka SKV wprowadza kolejną nową grupę asortymentową – wygłuszenia maski silnika (referencje od 96SKV450 do 96SKV482) z zastosowaniem do aut takich marek jak: VW, BMW, AUDI, FORD, MERCEDES, SKODA, SEAT, OPEL, NISSAN, LAND ROVER. 

Nowe rolety oraz panele w ofercie Inter Cars

W asortymencie pojawiły się niedawno nowości – czyli rolety bagażnika BLIC oraz panele ochronne przestrzeni ładunkowej do samochodów dostawczych Duravan.

Prowadzisz warsztat blacharski lub lakierniczy? A może interesują Cię trendy związane z designem samochodów i ich podzespołów? W tej kategorii znajdziesz najświeższe informacje na temat karoserii samochodowej – jej napraw, regeneracji oraz czyszczenia. Publikujemy tu także informacje poradnikowe oraz wszelkiego rodzaju newsy od producentów części karoseryjnych. Znajdziesz u nas także aktualności i informacje na temat zmian prawnych istotnych dla rynku napraw powypadkowych.