Menu

Karoseria

SKV wprowadza nową grupę produktową. Wygłuszenia maski silnika do popularnych marek już dostępne.

Marka SKV wprowadza kolejną nową grupę asortymentową – wygłuszenia maski silnika (referencje od 96SKV450 do 96SKV482) z zastosowaniem do aut takich marek jak: VW, BMW, AUDI, FORD, MERCEDES, SKODA, SEAT, OPEL, NISSAN, LAND ROVER. 

Nowe rolety oraz panele w ofercie Inter Cars

W asortymencie pojawiły się niedawno nowości – czyli rolety bagażnika BLIC oraz panele ochronne przestrzeni ładunkowej do samochodów dostawczych Duravan.

Części samochodowe z drukarek 3D – recepta na rynkowe braki?

Mimo szerokiej oferty współczesnego rynku części zamiennych nadal czasami zdarza się, że jakiś element jest po prostu niedostępny – zarówno wśród produktów nowych, jak i używanych. Co robić w takiej sytuacji? Pomocna może być technologia druku 3D. Pozwala ona tworzyć pojedyncze elementy oraz serie części o niewielkim nakładzie. W jaki sposób druk 3D jest wykorzystywany […]

Hałas i wibracje pojazdu – stary i nowy problem

Oczywiste jest, że projektowanie i budowa pojazdów wymagają sporej wiedzy z szerokiego zakresu dyscyplin. Samochody stają się z czasem coraz bardziej skomplikowane, a różnorodność wiedzy niezbędnej do ich konstruowania wzrasta wykładniczo. W związku z tym nieuniknione jest obecnie uwzględnienie w samochodach poziomu hałasu i wibracji, od których należy chronić użytkowników, aby zapewnić im komfort. Zjawisko to w […]

Amatorski montaż haków holowniczych – co może się stać? Poradnik Steinhof

Montaż haka holowniczego jest modyfikacją, którą można wykonać na własną rękę. Jednak nieprofesjonalne wykonanie tego zadania ma szereg poważnych konsekwencji. Ekspert Steinhof wskazuje, jakie błędy najłatwiej popełnić.

Czym jest samochód terenowy?

W czasach zwiększonego popytu na samochody terenowe często pada pytanie, co właściwie sprawia, że dany pojazd nosi takie miano i jak dzisiejsze marki wypadają w porównaniu z dawnymi. W dzisiejszym artykule omawiamy obiektywne kryteria, jakie samochód musi spełnić, aby zyskać miano terenowego.

Spinki montażowe – dedykowane do danego modelu auta czy uniwersalne?

Mechanik ma do wyboru spinki montażowe dedykowane od cenionego dystrybutora, chińskie zamienniki spinek w zestawach albo coś zupełnie nowego – spinki montażowe uniwersalne, które zastępują kilkaset modeli innych spinek. Które wybrać?

Renowacje samochodów premium w MBL Classics

Renowacja pojazdów zabytkowych to gałąź branży motoryzacyjnej, która w ostatnich latach jest coraz popularniejsza. Inwestowanie w stare samochody to hobby dla wielu pasjonatów. Na rynku istnieje wielu specjalistów i warsztatów działających w zakresie odbudowy starych pojazdów, a jednym z nich jest MBL Classics. Z Łukaszem Kamińskim, Brand Manager & Business Development Manager MBL Classics, rozmawialiśmy […]

Ochrona antykorozyjna karoserii, czyli jak nie dać się rdzy?

Korozja, czyli rdzewienie, to zjawisko, z którym spotkał się każdy, gdyż zdarza się ono powszechnie nie tylko w świecie samochodów. W procesie korozji stal reaguje z tlenem i wodą, tworząc na powierzchni pomarańczowo-brązową warstwę. W tym artykule wyjaśniamy pojęcie korozji, jej rodzaje oraz metody obróbki powierzchni stosowane w celu jej zwalczania.

Strefy zgniotu samochodów osobowych

Większość samochodów posiada element, który trudno zaobserować z zewnątrz, a który w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony pasażerów w nowoczesnych samochodach: strefę zgniotu.

Prowadzisz warsztat blacharski lub lakierniczy? A może interesują Cię trendy związane z designem samochodów i ich podzespołów? W tej kategorii znajdziesz najświeższe informacje na temat karoserii samochodowej – jej napraw, regeneracji oraz czyszczenia. Publikujemy tu także informacje poradnikowe oraz wszelkiego rodzaju newsy od producentów części karoseryjnych. Znajdziesz u nas także aktualności i informacje na temat zmian prawnych istotnych dla rynku napraw powypadkowych.