Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
09:41 Grafitowa powłoka na nowych tłokach. Dlaczego jest stosowana i jak prawidłowo zainstalować takie tłoki? 09:39 Pompa wody w silnikach Renault (1.0, 1.2, 1.6): czy otwór ma być nagwintowany? 09:20 Szkolenia firmy BETiS – lipiec 2024 09:01 Do oferty części zamiennych marki Denckermann dołączyły podnośniki szyb 18.06 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie

Lampy i reflektory

Wymiana żarówki – elektryczny Volkswagen e-up

W niektórych samochodach elektrycznych Volkswagen e-up mogą występować problemy z żarówkami. Eksperci marki HELLA radzą, co robić w takich sytuacjach.

Nowe żarówki LED od Philips już dostępne na rynku

Firma Lumileds opracowała nowy model żarówek sygnalizacyjnych LED. Czym wyróżniają się najnowsze źródła światła od marki Philips?

Retrofity LED – legalne czy nie, vademecum wiedzy – MotoFocus TV

Retrofity LED, czyli zamienniki standardowych żarówek halogenowych w zewnętrznych reflektorach pojazdów to popularny segment rynku oświetlenia. Czy dziś retrofity można stosować legalnie? Dlaczego przepisy są tak skomplikowane? Jak wyglądała ewolucja retrofitów przez ostatnich 8 lat? 

Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finały XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się podczas niedawno minionych targów Poznań Motor Show. Tym razem uczestnicy rywalizowali w rekordowej liczbie 9 kategorii. Jakie zapadły rozstrzygnięcia?

Spryskiwacze reflektorów dołączyły do oferty SKV

Marka części samochodowych SKV wprowadza do swojej oferty spryskiwacze reflektorów.

LSPRO – nowa gama retrofitów LED w ofercie producenta

Po dobrze przyjętej przez rynek serii retrofitów LED LSPRONG, firma M-TECH wprowadza zupełnie nową gamę produktów o nazwie LED set LSPRO, z serii SMART.  W pierwszej kolejności do oferty trafią LEDowe zamienniki tradycyjnych żarówek halogenowych typu H1, H4, H7, H8, H11, HB3, HB4, HIR2 i H15.

Dobre i złe retrofity LED – czym się od siebie różnią?

Od jakości wykonania retrofitów LED zależeć może to, czy będą one we właściwy sposób oświetlać drogę i nie oślepiać innych kierowców. Jakie są różnice pomiędzy najlepszymi retrofitami, które w niektórych krajach otrzymały dopuszczenie do stosowania w ruchu drogowym, a ich niskiej klasy odpowiednikami?

Opel Mokka – problem z hałasującymi reflektorami LED

Dosyć często kierowcy Opla Mokky skarżą się na występujące w tym pojeździe błędy. Konkretnie chodzi tutaj o adaptacyjne reflektory LED, które nadmiernie hałasują po włączeniu zapłonu w samochodzie. 

Do oferty NEOLUX dołączyły retrofity LED H7/H18 i H4

Retrofity LED na tradycyjnym trzonku cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Możliwość montażu 1:1, bez adapterów czy dodatkowych elementów czyni je niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem do większości klasycznych, halogenowych reflektorów.

Oświetlenie, czyli jeden z najważniejszych układów pojazdu związanych z bezpieczeństwem, to nie tylko żarówki, ale także lampy i reflektory. Zdarza się, że elementy te ulegają uszkodzeniom lub awariom. Wówczas należy je wymienić lub naprawić. W tej kategorii znajdziesz wszelkie potrzebne informacje na temat tych ważnych podzespołów, w tym aktualności i nowinki rynkowe, np. o reflektorach LED lub metodach napraw – w tym regeneracji reflektorów czy odbłyśników.