Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:08 Kradzione auta w punktach dystrybucji używanych części. Policja walczy z szarą strefą! 12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność?

Lampy i reflektory

4 nowe modele lamp roboczych w ofercie M-TECH

Firma M-TECH rozszerzyła ofertę lamp roboczych popularnej serii „ECONO”. Do oferty trafiają 4 nowe modele. Lampy WLE to rozwiązanie dla użytkowników, u których ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, dodatkowe oświetlenie zwane potocznie roboczym często ulega uszkodzeniu, więc poszukują na rynku niedrogiego rozwiązania spełniającego odpowiednie wymagania świetlne.

Innowacje oświetleniowe – tak będą świecić auta (niedalekiej) przyszłości

Firma HELLA, jeden z wiodących producentów oświetlenia pojazdów, zaprezentowała w niemieckim Rust innowacje, które wkrótce trafiać będą do nowych modeli samochodów. Reflektory nowej generacji zwiększą bezpieczeństwo jazdy, ale staną się także wyzwaniem dla warsztatów, gdyż w określonych przypadkach będą wymagać konfiguracji.

Osram wprowadziło nowe modele retrofitów LED

Retrofity OSRAM LEDriving to rozwiązania do modernizacji oświetlenia reflektorów samochodowych, które zapewniają stylowy wygląd i doskonałą jasność. Popularnymi w tej grupie produktów są LEDy Easy z tradycyjnym trzonkiem do zastosowań typu plug&play. To właśnie w niej pojawiły się niedawno dwa nowe modele – H1 oraz H3.

Całkowicie automatyczna diagnostyka pojazdów? Producent twierdzi, że to możliwe.

Podczas międzynarodowej konferencji INNOVISION 2023 poznaliśmy nowe rozwiązania z zakresu diagnostyki pojazdowej, które mają odpowiedzieć na współczesne i przyszłe wyzwania stojące przed niezależnymi warsztatami samochodowymi. Wśród nich znalazło się rozwiązanie, które ma w pełni zautomatyzować diagnostykę, a także uprościć sposób zamawiania części zamiennych.

Relacja z INNOVISION 2023 – globalnego wydarzenia HELLA

INNOVISION to międzynarodowe wydarzenie branżowe, zorganizowane przez spółkę FORVIA, właściciela marek HELLA i HELLA Gutmann. Siódmy największy producent motoryzacyjny na świecie przedstawił tu swoje nowe produkty, koncepcje oraz strategię na przyszłość. Nowości zaproponowano niemal w każdym sektorze działalności firmy – od oświetlenia po diagnostykę. Pokuszono się także o prognozy dotyczące rozwoju rynku.

Nowe lampy drogowe OSRAM LEDriving VX

Firma OSRAM poszerzyła właśnie portfolio drogowych opraw LEDriving. Zmiany nastąpiły między innymi w rodzinie VX. Nowa oferta ma stanowić zdecydowany krok ku zapewnieniu różnych rozwiązań w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby kierowców.

Oświetlenie, czyli jeden z najważniejszych układów pojazdu związanych z bezpieczeństwem, to nie tylko żarówki, ale także lampy i reflektory. Zdarza się, że elementy te ulegają uszkodzeniom lub awariom. Wówczas należy je wymienić lub naprawić. W tej kategorii znajdziesz wszelkie potrzebne informacje na temat tych ważnych podzespołów, w tym aktualności i nowinki rynkowe, np. o reflektorach LED lub metodach napraw – w tym regeneracji reflektorów czy odbłyśników.