Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta

Sprzęgła

Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną pigułką wiedzy. Ekspert Schaeffler podpowiada, co mogą spowodować zanieczyszczenia w układzie hydrailicznym sprzęgła oraz jak zapobiec dalszym awariom, gdy już występują.

Wymiana oleju i filtra w sprzęgle Haldex Audi TT [FILM]

Sprzęgło Haldex pierwszej generacji stosowane było w wielu pojazdach grupy VAG, w tym w Audi TT Quattro. Jak prawidłowo wymieniać w nim olej i filtr?

Montaż sprzęgła 2ct w skrzyniach biegów Forda [FILM]

Dzisiejsza pigułka wiedzy zawiera wskazówki dotyczące montażu sprzęgła 2ct w skrzyniach biegów Forda. Procedurę należy wykonywać z dużą dokładnością, bo nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do drgań i utraty komfortu użytkowania samochodu. Wszelkie wątpliwości rozwieje ekspert na poniższym filmie.

Szkolenia firmy BETiS – lipiec 2024

Przedstawiamy grafik ze szkoleniami firmy BETiS zaplanowanymi na lipiec. Wszystkie szczegóły są dostępne w poniższej tabeli.

Stuki w skrzyni DSG z mokrymi sprzęgłami [FILM]

W samochodach wyposażonych w podwójne sprzęgło mokre mogą pojawić się stuki na biegu jałowym lub na “Parkingu” (bieg P). Jak przeprowadzić serwis takiej usterki i dlaczego sama wymiana koła zamachowego nie wystarczy? Zapraszamy na kolejny film, w którym ekspert marki Schaeffler odpowiada na to pytania.

Wymiana oleju i filtra w sprzęgle Haldex Ford Kuga [FILM]

W Fordzie Kuga zastosowane zostało sprzęgło Haldex czwartej generacji, montowane również w niektórych modelach Land Rovera i Volvo. Jak przeprowadzić procedurę wymiany oleju i filtra w tym sprzęgle? Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego, przygotowanego przez specjalistów marki febi.

Różne pierścienie Mercedes A Class [FILM]

Czym różnią się koła zamachowe do pojazdu Mercedes A Klasa i jak je rozróżnić? Zapraszamy na kolejny film, w którym ekspert marki Schaeffler odpowiada na to pytanie.   Więcej informacji technicznych można znaleźć na portalu technicznym REPXPERT.

Napęd typu Haldex – historia i działanie

Napęd na cztery koła stanowił początkowo przywilej zarezerwowany dla pojazdów wojskowych i terenowych. Jego najgłośniejszy debiut w pojazdach osobowych przypadł w latach 80-tych. W przeszłości tworzenie skomplikowanego układu napędowego dla zwykłych aut wydawało się mniej uzasadnione, ponieważ jego eksploatacja była nieopłacalna. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach względy bezpieczeństwa zyskały bardzo na znaczeniu, dlatego podjęto decyzję o […]

Szarpanie podczas ruszania 1.6 Hdi i 1.6 16V [FILM]

Co powoduje szarpanie w pojeździe podczas ruszania i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wymianie sprzęgła w samochodach z silnikami 1.6 Hdi i 1.6 16V? Firma Schaeffler odpowiada na te i inne pytania w poniższym filmie.

Awaria sprzęgła w samochodzie to jedna z najczęstszych usterek, z którymi kierowcy zwracają się do warsztatów. W tej kategorii zamieszczamy szereg artykułów, przybliżających specyfikację techniczną sprzęgieł samochodowych, informacje na temat różnych rodzajów sprzęgieł, a także warsztatowe poradniki. Przedstawiamy instrukcje wymiany sprzęgła, podpowiedzi specjalistów w zakresie tego, jakie inne podzespoły sprawdzić przy wykonywaniu tej czynności. Wskazujemy także najczęściej spotykane przyczyny awarii sprzęgieł.