Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:00 Wymiana żarówki – elektryczny Volkswagen e-up 08:33 Skąd warsztaty biorą dane potrzebne do napraw samochodów? 08:00 Szkolenia Bosch – czerwiec 2024 24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki

Układ zawieszenia

BILSTEIN rozda warsztatom gadżety w ramach nowej kampanii

“Merch Up Your Store!” to nazwa nowej kampanii firmy BILSTEIN, producenta układów zawieszenia. W jej ramach warsztaty mogą otrzymać ciekawe gadżety.

Finał VIII edycji konkursu Young Car Mechanic dobiegł końca – znamy wyniki

Zakończyła się ósma edycja krajowego finału konkursu organizowanego przez Inter Cars – Young Car Mechanic w Polsce. Wyniki zaskoczyły, ponieważ pierwszy raz w historii wydarzenia było dwóch zwycięzców! Jeden z nich będzie rezprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale na Litwie.

Wyniki finansowe grupy Bosch za 2023 rok. Jakie są plany i cele na przyszłość?

Grupa Bosch pochwaliła się swoim wynikiem finansowym za ubiegły rok. Firmie udało się osiągnąć zakładane cele i przewidywania. Jakie plany i prognozy przewiduje Bosch na przyszłe lata?

Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów

Rozpoczął się kolejny sezon przedwakacyjnych, plenerowych akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów. Akcja jest od lat regularnie organizowana przez producenta amortyzatorów – firmę BILSTEIN. Tym razem inauguracja akcji odbyła się 15. i 16 kwietnia w Leżajsku oraz w Hrubieszowie. Z kontroli będzie można skorzystać jeszcze w 18 polskich miastach.

Zawieszenie pneumatyczne w samochodzie elektrycznym. Czym się różni od standardowego?

Pneumatyczne zawieszenie stosowane jest zarówno w pojazdach elektrycznych jak i tradycyjnych samochodach spalinowych. Jakie różnice występują pomiędzy układami zawieszenia w tych pojazdach?

Układ zawieszenia to zbiorcza nazwa elementów, odpowiedzialnych za przenoszenie i tłumienie sił powstających podczas pracy kół. Dzięki niemu duża część drgań nie zostaje przeniesiona na nadwozie, co zwiększa komfort jazdy, stabilność pojazdu i jego sterowność. Budowa układu zawieszenia pojazdu ewoluuje od wielu lat. Obecnie jest to dość skomplikowany system, zawierający wiele elementów, które mogą ulec usterkom, dając różnego typu objawy. Regularna kontrola układu zawieszenia to jedno z ważniejszych zadań warsztatów samochodowych. Więcej na temat tego układu oraz jego elementów, przeczytacie w tej kategorii.