Menu

Amortyzatory

Bilstein wprowadził zawieszenie gwintowane do nowego VW Multivana

Najnowsza generacja vanów VW T7 charakteryzuje się nie tylko nowoczesną technologią, ale także niezwykle udanym designem. Nowy Multivan przekonuje także jako „samochód słuchający kierowcy”, do którego Bilstein wprowadził zawieszenie gwintowane EVO S.

Bilstein szkoli uczniów szkół zawodowych

Producent zawieszeń samochodowych, Bilstein, przeprowadza szkolenia dla uczniów szkół zawodowych i profilowych – mechanicznych. Są one dopasowane do potrzeb i możliwości lokalnych placówek oświatowych i pozostają w zgodzie z ramowym programem nauczania. W ostatnim czasie eksperci Bilstein odwiedzili Siedlce i Przeworsk.

Nowości Arnott w listopadzie

Ofert Arnott powiększyła się o aż sześć nowości z zakresu części do zawieszeń pneumatycznych i nie tylko. 

Wskazówki montażu amortyzatorów – instruktaż KYB

KYB Europe przedstawia ważne informacje dotyczące zasad postępowania podczas montażu amortyzatorów, sprężyn zawieszenia oraz górnych zestawów montażowych.

Czujnik skrętu koła kierownicy – jeden z powodów awarii ESP

Awaria jednego czujnika może unieruchomić cały układ albo kilka układów. Przykładem może być czujnik skrętu koła kierownicy, znany też jako czujnik położenia koła kierownicy. Uszkodzenie tego czujnika prowadzi do problemów z pracą układu ESP, a zatem także niższych w hierarchii ASR i ABS. Jeśli do naszego warsztatu trafi pojazd wykazujący usterki ESP, powodem może być […]

Nowy olej hydrauliczny RAVENOL

W ofercie RAVENOL pojawił się nowy produkt – to syntetyczny olej hydrauliczny – ESF Extra Servo Fluid.

System podwójnych ograniczników hydraulicznych dostępny na rynku wtórnym

W czasach, gdy aktywne zawieszenia są coraz częściej stosowane w samochodach osobowych, a rozwiązania półaktywne obecne w większej liczbie pojazdów niż kiedykolwiek wcześniej – KYB przy współpracy z Citroënem wprowadza nową koncepcję zawieszenia opartą na pasywnych amortyzatorach – zdolną do osiągnięcia bardzo wysokiej wydajności systemów półaktywnych przy znacznie mniejszych kosztach.

To jedne z najczęściej wymienianych elementów układu zawieszenia. Amortyzatory samochodowe odpowiadają za tłumienie drgań, powstających podczas kontaktu kół z jezdnią. Ich zadaniem pośrednim jest także stabilizacja toru jazdy i utrzymanie odpowiedniej pozycji nadwozia względem drogi. Amortyzatory dzielą się na standardowe (inaczej nazywane miękkimi lub fabrycznymi) i na amortyzatory twarde. Inny podział to amortyzatory olejowe i olejowo-gazowe. Z artykułów w tej kategorii dowiesz się, jakie są objawy zużycia amortyzatorów oraz jak przeprowadza się ich wymianę. Poznasz także nowości produktowe w asortymencie amortyzatorów, dostępne na niezależnym rynku części zamiennych.