Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
28.05 EV Experience – nowy rekord na zlocie aut elektrycznych 28.05 Innowacja, która rewolucjonizuje silniki turbo – sprawdź, jak działa wtrysk wody! 28.05 Producent akumulatorów podejmuje współpracę z firmą Altris 28.05 Plastikowe łożysko oporowe [FILM] 28.05 Transakcja na polskim rynku akumulatorowym. Producent kupuje znaną markę.

Wahacze

Finał VIII edycji konkursu Young Car Mechanic dobiegł końca – znamy wyniki

Zakończyła się ósma edycja krajowego finału konkursu organizowanego przez Inter Cars – Young Car Mechanic w Polsce. Wyniki zaskoczyły, ponieważ pierwszy raz w historii wydarzenia było dwóch zwycięzców! Jeden z nich będzie rezprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale na Litwie.

Najczęstsze usterki po zimie, z którymi kierowcy trafiają do warsztatów

Zima to zdecydowanie, najtrudniejsza pora roku dla samochodu. W jej trakcie brutalnie weryfikowany jest stan techniczny auta, a także wszystkie błędy serwisowe i zaniechania w temacie konserwacji. Z jakimi usterkami kierowcy trafiają do warsztatów po zimie? Jakie podzespoły ulegają najczęstszym awariom w trakcie zimy? Odpowiedzą nam specjaliści z sieci warsztatów.

Testy żywotności samochodów w przemyśle motoryzacyjnym

Żywotność samochodów jest obecnie jednym z najpopularniejszych tematów w świecie techniki. Dzieje się tak dlatego, że znaczna większość producentów pojazdów osobowych spotyka się z krytyką, jakoby ich samochody nie były projektowane z myślą o długim użytkowaniu. Jest to prawda o tyle, że nowsze modele nie osiągają nawet ułamka żywotności swoich poprzedników. Faktem jest jednak, że […]

Styczniowe nowości w ofercie TEDGUM

Śruby, to element, który często wymaga wymiany przy serwisowaniu zawieszenia. Warto zatem być przygotowanym na ich wymianę. W nowościach styczniowych producenta z Rudy Śląskiej pojawiło się 8 nowych indeksów śrub.

Nowe wahacze do pojazdów VAG w ofercie polskiej marki

MOTOTECHNIKA wprowadza nowe produkty dla pojazdów marek grupy Volkswagena. Wprowadzane referencje wahaczy pokrywają znaczną część modeli niemieckiego koncernu.

Tesla sprzedawała świadomie wadliwe samochody?

Tesla obwinia swoich klientów za awarie pojazdu i uszkodzone części, pomimo faktu, że firma od początku wiedziała o wadach samochodów — wynika z informacji podanych przez agencję Reuters. Odpadające koła podczas jazdy przy dużej prędkości, zawieszenia zapadające się w nowych pojazdach czy osie pękające pod wpływem przyspieszenia to zaledwie kilka z wad, które miały być […]

Jeden model, dwie wersje zawieszenia

Niektóre, pozornie identyczne modele samochodów różnią się konstrukcją zawieszenia, co przekłada się nie tylko na ich właściwości jezdne, ale również na koszty serwisowania.

Do oferty MOOG trafiły części do najnowszego Forda Focusa

Producent części zawieszenia i układu kierowniczego firma Moog regularnie poszerza swój asortyment. Obecnie wprowadzają do oferty części do najnowszej generacji Fordów Focus.

Modyfikacje zawieszenia w samochodach terenowych to nie tylko zwiększanie prześwitu. Wywiad z właścicielem warsztatu Jowisz Garage.

Popularność samochodów terenowych stale rośnie, a nowi właściciele seryjnych pojazdów z napędem 4×4 szukają sposobu, aby poprawić ich właściwości terenowe. W tym celu klienci często poszukują mechaników, których specjalizacją są samochody terenowe. Zapraszamy na wywiad z Mateuszem Ganem, który prowadzi warsztat Jowisz Garage zajmujący się obsługą oraz modyfikacją samochodów terenowych Suzuki.

Nowości w gamie TEDGUM

We wrześniu firma TEDGUM przygotowała nowości przeznaczone m.in. do modeli Alfa Romeo. Oferta polskiego producenta wzbogaciła się o takie elementy jak wahacze do modelu Giulia, czy poduszka silnika oraz mocowania amortyzatora do Giulietty. Oprócz tego gamę produktów firmy poszerzyły podzespoły do samochodów kilku innych znanych marek.

W dużym uproszczeniu, wahacze odpowiadają za stabilność auta podczas jazdy. Są jednym z najważniejszych elementów układu zawieszenia, łączącym nadwozie pojazdu ze zwrotnicą koła. W konstrukcjach samochodów wykorzystywane są trzy rodzaje wahaczy – poprzeczny, wzdłużny i skośny. Różne typy wahaczy jednocześnie stosuje się w zaawansowanych konstrukcjach, którymi są zawieszenia wielowahaczowe. Objawy uszkodzenia bądź zużycia się wahacza to opóźniona reakcja pojazdu na skręcanie, stuki słyszalne spod pojazdu czy problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Nie zawsze jednak konieczna jest wymiana całego wahacza, lecz zastąpienie któregoś z jego elementów. Więcej o wahaczach zawieszenia dowiesz się z artykułów w tej kategorii.