Menu

Łożyska i piasty kół

Wymiana łożyska przedniego koła w Audi A3 [FILM]

Awaria łożyska koła powoduje nie tylko nieprzyjemny hałas, ale stwarza także niebezpieczeństwo na drodze. W filmiku instruktażowym specjaliści marki febi przedstawiają objawy uszkodzonego łożyska koła, prezentują rodzaje łożysk kół dostępnych w ofercie febi, a także wyjaśniają jak prawidłowo przeprowadzić wymianę łożyska koła na przykładzie Audi A3.

Jak wyeliminować zjawisko „ściągania samochodu”?

Moog – specjalista w produkcji zawieszeń – zwraca uwagę na problem „ściągania samochodu” w prawo lub w lewo. Firma tłumaczy skąd bierze się to niebezpieczne zjawisko i podpowiada, jak sobie z nim poradzić.

Czynniki podwyższające i skracające żywotność paska rozrządu

W niektórych silnikach producent ustala wyjątkowo długi okres między wymianami zestawu rozrządu. W innych – jest on zaskakująco krótki. Airtex wyjaśnia od czego to zależy i kiedy we własnym interesie można lub nawet trzeba skrócić fabryczny interwał.

Najczęstsze błędy montażowe podczas wymiany łożysk kół

Pośpiech, trudny dostęp, brak odpowiednich narzędzi i złe oświetlenie miejsca pracy – oto typowe czynniki, które sprzyjają obniżeniu jakości wykonywanej naprawy wymiany łożysk w kołach. Firma SKF wskazuje na co zwrócić uwagę, aby uniknąć uzasadnionych reklamacji rozczarowanych klientów.

Hałas i wibracje pojazdu – stary i nowy problem

Oczywiste jest, że projektowanie i budowa pojazdów wymagają sporej wiedzy z szerokiego zakresu dyscyplin. Samochody stają się z czasem coraz bardziej skomplikowane, a różnorodność wiedzy niezbędnej do ich konstruowania wzrasta wykładniczo. W związku z tym nieuniknione jest obecnie uwzględnienie w samochodach poziomu hałasu i wibracji, od których należy chronić użytkowników, aby zapewnić im komfort. Zjawisko to w […]

Arnott wzbogacił swoją ofertę o nowe części

W ofercie Arnott Europe znalazło się kilka nowych części mających zastosowanie w wielu różnych samochodach. Zapraszamy do zapóźniania się z nimi.

Nowa technologia pierścieni zabezpieczających oraz osłon przeciwpyłowych zaprezentowana przez MOOG®

Producenci części samochodowych przeganiają się w nowych technologiach służących poprawie ich działania, czy wydłużeniu czasu eksploatacji. Inżynierowie MOOG opracowali nowy materiał, z którego produkowane są obecnie osłony przeciwpyłowe MOOG.

Od czego zależy zużycie paliwa w samochodzie?

Producenci samochodów ponoszą wysokie koszty rozwoju, wprost proporcjonalne do norm w zakresie emisji spalin, a wszystko po to, aby utrzymać zużycie paliwa w nowych samochodach na jak najniższym poziomie. Dlaczego jest to tak trudne zadanie? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule, który – oprócz powtórki z praw fizyki – skupia się również na tym, w jaki […]

Partnerstwo techniczne SKF i producenta hipersamochodów

Opracowanie lekkich, niskotarciowych łożysk dla hipersamochodów jest celem zawiązania partnerstwa pomiędzy dwiema firmami z branży motoryzacyjnej. Obaj producenci współpracują ze sobą już od 25 lat.

Piasta jest elementem koła napędowego pojazdu, który obraca się wraz z nim, będąc osadzonym na osi poprzez łożysko. Łożysko opiera się na bieżni zewnętrznej, która pozostaje nieruchoma, natomiast bieżnia wewnętrzna obraca się. Zestaw łożysko i piasta odpowiada za umożliwienie obrotów koła na nieruchomych osiach zawieszenia. Oba te elementy podlegają eksploatacyjnemu zużyciu i wymagają okresowej kontroli w warsztatach samochodowych. Jakie są najczęstsze objawy uszkodzonego łożyska koła? Jak wymienić piastę koła? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykułach z tej kategorii. Poznasz także ofertę części zamiennych w asortymencie łożysk i piast.