NTN Europe wprowadził gamę specjalnych narzędzi, niezbędnych dla każdego mechanika

15 listopada 2023, 23:52

We wrześniu firma NTN Europe wprowadziła na rynek europejski gamę narzędzi technicznych, specjalnie dostosowanych do wymiany i montażu części precyzyjnych. Jest to gama 130 narzędzi CLAS, zatwierdzonych przez SNR.

Uzupełnia ona ofertę usług wiodącego światowego producenta części i ma na celu pomóc warsztatom w przeprowadzaniu niezawodnych, skutecznych i długotrwałych napraw.

Na rynku części zamiennych 95% zwrotów z warsztatów jest spowodowanych błędami montażowymi związanymi z niedostateczną znajomością produktu, etapami montażu lub użyciem narzędzi nieodpowiednich do danego zadania. Firmy NTN Europe i CLAS, postanowiły przeciwdziałać takim sytuacjom, wprowadzając na rynek serie wysokiej jakości narzędzi.

Opierając się na 25 latach doświadczenia i badania potrzeb rynku w zakresie wyposażenia warsztatowego, jesienią 2023 roku wprowadzono na rynek europejski gamę narzędzi specjalnie dostosowanych do produktów SNR.

– Wymiana łożyska koła, łożyska kolumny McPersona i zestawu napędu rozrządu nie może być improwizowana. Produkty SNR to precyzyjne części, które wymagają odpowiedniego oprzyrządowania, aby zagwarantować niezawodne i długotrwałe działanie – wyjaśnia Agathe VISSAC, menedżer produktu ds. oprzyrządowania w NTN Europe.

Dzięki tej współpracy NTN Europe i CLAS wspólnie opracowały zróżnicowaną gamę 130 referencji, obejmujących ofertę produktów SNR do napraw mechanicznych w bardzo dużej liczbie pojazdów. Każdy element tej gamy, od kompletnych zestawów aż po niezbędne pojedyncze narzędzia, został skrupulatnie przetestowany i zatwierdzony przez ekspertów mechaniki pojazdowej firmy SNR. Narzędzia te łączą najlepszą wiedzę techniczną Grupy NTN z unikalnym doświadczeniem CLAS w zakresie narzędzi.

Skład asortymentu narzędzi

Po stronie podwozia 30 referencji umożliwia:

  • Pracę nad łożyskami kół i zawieszeniem we wszystkich generacjach pojazdów,
  • Pokrycie 80% zapotrzebowania rynku na wymianę przegubów CVJ.

Po stronie silnika:

  • 100 referencji narzędziowych

Co wyróżnia te narzędzia?

  • Jakość wykonania
  • Dostosowanie do części SNR
  • Gama dedykowana jest silnikom 1.2L PureTech, których usterki są obecnie dobrze znane wśród mechaników. Wymagają one bowiem szczególnej uwagi i precyzyjnego wyposażenia ze strony warsztatów.
  • CLAS zaprojektował i opracował zacisk do pierścieni osadczych przegubów specjalnie dla gamy narzędzi SNR. Ułatwia on montaż i demontaż problematycznych przegubów. Te szczypce blokujące umożliwiają zaciśnięcie pierścienia osadczego na półosi w celu wymiany uszczelniacza lub przegubu

Dodatkowe usługi NTN

Jako uzupełnienie oferty narzędzi, NTN Europe będąc świadomym wysokiego wskaźnika zwrotów, spowodowanych błędami w montażu i demontażu części, od kilku lat oferuje swoim klientom materiały techniczne, które wspomagają codzienna pracę warsztatu.

Więcej informacji na temat narzędzi Clas oraz całej oferty firmy NTN znajdziesz TUTAJ.

Artykuł sponsorowany NTN

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!