Menu

Układ klimatyzacji

Wiosenny serwis klimatyzacji – jakich błędów unikać?

Jak powinien wyglądać fachowy serwis klimatyzacji, ile powinien trwać i co należy zrobić w czasie takiej usługi wyjaśniają mechanicy z sieci warsztatów – ProfiAuto Serwis.

Marelli – szkolenia w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu

Grafik szkoleń firmy Marelli Aftermarket Poland został przygotowany na najbliższe miesiące – maj, czerwiec, lipiec oraz sierpień. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli. Lp DATA Miejsce Temat szkolenia Cena netto (zł) Pozostało miejsc Zapisy maj 1 2023-05-16 1 dzień Sosnowiec, ul. Inwestycyjna 11 (zobacz mapkę) Systemy klimatyzacji – elementy I + II stopnia 400.00 […]

Ozonator w warsztacie samochodowym – dodatkowy zysk i większe bezpieczeństwo pracy?

Zdecydowana większość aut, poruszających się po polskich drogach, ma na wyposażeniu klimatyzację. Dlatego wyposażenie warsztatu w stację do obsługi klimatyzacji i urządzenie do dezynfekcji może być dobrym sposobem na zwiększenie zysków, zwłaszcza w sezonie wiosenno – letnim. Ozonator przyda się też do oferowania dodatkowych usług. Może też zwiększyć bezpieczeństwo pracy w warsztacie.

Najciekawsze fakty z historii klimatyzacji – co sprawia, że klima dobrze chłodzi

Próby efektywnego chłodzenia wnętrza pojazdów są podejmowane właściwie od pojawienia się pierwszych samochodów osobowych. Przez lata sprawdzono wiele rozwiązań, które doprowadziły do powstania systemów klimatyzacji stosowanych obecnie. PZL Sędziszów zdecydował się zebrać najciekawsze fakty z historii klimatyzacji oraz podpowiedzieć jak zadbać o nią, aby osiągnąć możliwie najlepszą jakość chłodzenia.

Regeneracja baterii w samochodzie hybrydowym – kiedy trzeba ją przeprowadzić, jak przebiega i ile kosztuje?

Po naszych drogach porusza się coraz więcej aut z napędem hybrydowym. Wiele z nich trafia do naszych warsztatów, kiedy są kupowane przez rodaków z drugiej ręki. Poza standardowymi pracami serwisowymi i naprawczymi, wiele z nich wymaga regeneracji baterii litowo – jonowej (litowo – polimerowej albo innej, zastosowanej przez producenta). Kiedy powinno się wykonać taką regenerację? […]

O motoryzacji bez cenzury – szesnasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Dlaczego trudno przewidzieć, jak długo będzie trwała i ile kosztowała obsługa układu klimatyzacji oraz kto się przejmie strajkiem stacji kontroli pojazdów? To główne pytania, które zadali sobie redaktorzy portalu Warsztatowiec.info w kolejnym odcinku swojego podcastu.

Grafik szkoleń BETiS – Maj 2023

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem szkoleń firmy BETiS na maj 2023. W kwietniu będzie można wziąć udział zarówno w szkoleniach stacjonarnych jak i szkoleniach on-line. Szczegóły można znaleźć w poniższej tabeli.

MotoFocus TV: Awarie klimatyzacji, nowy czy stary czynnik, LPG w układzie i inne kontrowersje

Co najczęściej psuje się w układach klimatyzacji? Ile powinna trwać obsługa układu i jakie czynności zawierać? Jaki czynnik chłodniczy stosować – nowy czy stary, a może gaz propan-butan (LPG)? Gościem piątego odcinka MotoFocus TV był Przemysław Zalewski, specjalista techniczny firmy Marelli. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Do niedawna był wyposażeniem aut luksusowych, dziś układ klimatyzacji można znaleźć w niemal każdym współczesnym samochodzie. W eksploatacji klimatyzacji samochodowej istotny jest okresowy serwis – czyszczenie układu, sprawdzanie prawidłowości ciśnienia i poziomu czynnika. Serwis jest niezbędny, by zapobiec awariom układu – uszkodzeniom skraplacza, kompresora czy zaworu rozprężnego. Budowa układu klimatyzacji powinna być znana każdemu mechanikowi, a odpowiednie informacje można znaleźć w tej kategorii artykułów. Polecamy informacje na temat nowości produktowych z asortymentu klimatyzacji oraz treści techniczne i poradnikowe.