Menu

Układ klimatyzacji

Szkolenia Bosch – Marzec 2024

Bosch opublikował terminarz swoich szkoleń na marzec. Spis przygotowanych propozycji przedstawiono w poniższej tabeli.

Uszkodzony czujnik ciśnienia układu klimatyzacji. Jak zdiagnozować i usunąć usterkę?

Nieprawidłowo działający czujnik ciśnienia/włącznik ciśnieniowy może doprowadzić do zakłamania parametrów roboczych układu, tym samym powodując obniżenie wydajności albo całkowitą awarię układu. Zadaniem czujnika jest też ochrona głównych podzespołów układu. Uszkodzenie czujnika/włącznika może wpłynąć na pracę oraz trwałość sprężarki klimatyzacji lub wentylatora. Specjaliści marki Nissens przygotowali poradnik, który umożliwi skuteczną diagnostykę i naprawę.

Nowe moduły pompy wody do Mercedes-Benz

Motorservice dodała cztery nowe moduły pompy wody marki Pierburg do swojego asortymentu produktów. Dzięki sześciu produktom Pierburg Motorservice może dostarczyć teraz wszystkie pompy wody do silników benzynowych z turbodoładowaniem (M270 i M274) Mercedes-Benz o pojemności skokowej 1,6 l i 2,0 l.

Nowe części do układów termicznych od DENSO

DENSO Aftermarket rozszerzyło program części do układów termicznych o 39 nowych numerów katalogowych, które mają łącznie 447 zastosowań i zastępują 56 numerów części OE.

NexusAuto ma już 250 oszyldowanych warsztatów w Polsce

Organizatorem sieci NexusAuto w Polsce jest Nexus Automotive Central Europe. To istotny element Nexus Automotive International SA. z centralą w Szwajcarii. Globalnie Nexus to 164 dystrybutorów w 139 krajach na całym świecie. Partnerami Nexus jest też 90 dostawców i producentów części motoryzacyjnych, narzędzi, olejów. Obecnie w samej Polsce jest już ponad 290 warsztatów w tzw. […]

HC-CARGO podsumowuje 2023. Co nowego pojawiło się w ofercie w zeszłym roku?

Na dworze siarczysty mróz. Te części w samochodach, których użytkowanie dobiegało już końca, poddają się teraz temperaturze, psują się i wymagają wymiany. Praca w warsztatach i u dostawców części wre. A HC-CARGO podsumowuje rok 2023.

Kontrola szczelności układu klimatyzacji z wykorzystaniem Forming Gas

Jeżeli w układzie klimatyzacji nie ma czynnika chłodniczego lub jest go za mało, przed napełnieniem układu należy go sprawdzić i usunąć ewentualne nieszczelności. Kontrola z Forming Gas (mieszaniną wodoru i azotu) ma, w porównaniu do innych metod, całą gamę zalet.

Grafik szkoleń BETiS – Grudzień 2023

Przedstawiamy grafik ze szkoleniami firmy BETiS zaplanowanymi na grudzień. Większość szkoleń odbędzie się stacjonarnie, ale są także wydarzenia przeprowadzane on-line. Wszystkie szczegóły są dostępne w poniższej tabeli.

Kontrola szczelności układu klimatyzacji z wykorzystaniem środka kontrastowego

Jeśli układ klimatyzacji nie działa i nie ma w nim czynnika chłodniczego lub jest go zdecydowanie za mało, zwykle przyczyną problemów jest wyciek. Przed ponownym napełnieniem układu należy usunąć nieszczelność.

Do niedawna był wyposażeniem aut luksusowych, dziś układ klimatyzacji można znaleźć w niemal każdym współczesnym samochodzie. W eksploatacji klimatyzacji samochodowej istotny jest okresowy serwis – czyszczenie układu, sprawdzanie prawidłowości ciśnienia i poziomu czynnika. Serwis jest niezbędny, by zapobiec awariom układu – uszkodzeniom skraplacza, kompresora czy zaworu rozprężnego. Budowa układu klimatyzacji powinna być znana każdemu mechanikowi, a odpowiednie informacje można znaleźć w tej kategorii artykułów. Polecamy informacje na temat nowości produktowych z asortymentu klimatyzacji oraz treści techniczne i poradnikowe.