Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:35 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Układ zapłonowy

Nowy zestaw naprawczy. Może być kluczowy dla specjalistów tej marki.

Pojawił się zestaw naprawczy, który może być kluczowy dla naprawy BMW. To pakiet przewodów, pomagający pozbyć się dość uciążliwej usterki. Zestaw naprawczy Hitachi Mowa tutaj o zestawie naprawczym przewodów przekaźników świec żarowych BMW z serii 13219x. W pojazdach posługujących się tym systemem mogą wystąpić problemu z połączeniem pojazdu do akumulatora, spowodowanym korozją lub uszkodzoną wtyczką. […]

Producent świec przenosi swoją siedzibę regionalną. To “dla dobra pracowników”.

Niterra, producent znany przede wszystkim z produkcji świec zapłonowych, przenosi swoją siedzibę regionalną. Nowe biuro ma zapewnić “nowoczesną koncepcję pracy”. 

Nowość w ofercie Nittery

Jedna z czołowych firm w dziedzinie układów zapłonowych wprowadziła do swojej oferty nowe modele świec zapłonowych. Oferowane świece przeznaczone do samochodów z napędem hybrydowym posiadają elektrody zawierające metale szlachetne.

Oferta marki części samochodowych SKV powiększyła się o stacyjki

Stacyjki SKV to rozwiązania, gotowe do instalacji w pojeździe. Kompletnie wyposażone w moduły, okablowanie i kostki elektryczne, zapewniają szybki i łatwy montaż.

Świece żarowe – kiedy wymieniać, co można uszkodzić? MotoFocus TV.

We współczesnych samochodach świece żarowe nie odpowiadają już wyłącznie za wspomaganie rozruchu silnika wysokoprężnego. Mają także szereg dodatkowych zadań, o których rozmawiają Witold Hańczka (MotoFocus) oraz Dawid Pauszek (Niterra). W rozmowie nie zabrakło także wątków takich jak przyczyny usterek świec, błędy montażowe czy szkolenia.

Kiedy i po co wymieniać świece zapłonowe?

Świece zapłonowe są jednym z najważniejszych elementów benzynowego silnika samochodowego. Często jednak bagatelizujemy konieczność ich regularnej wymiany. W niniejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego wymiana świec zapłonowych jest kluczowa dla zdrowia silnika, jak często należy to robić i jakie korzyści przynosi taka praktyka.

Do oferty DENSO dodanych zostało 14 nowych cewek zapłonowych

DENSO rozszerzyło ofertę cewek zapłonowych o 14 nowych numerów katalogowych, które mają 1649 zastosowań i zastępują 21 numerów części OE. Nowe cewki zapłonowe DENSO mają zastosowanie w niemal 33 milionach pojazdów, szczególnie w wyższych modelach aut na rynku europejskim.

Sterowanie pracą silników spalinowych

Mamy tendencję do postrzegania parametrów pracy silnika w naszych samochodach jako stałych liczbowych, które nie zmieniają się wraz z warunkami pracy. Nic bardziej mylnego. Silniki spalinowe mogą dostosować się do skrajnie różnych warunków pracy, przy czym większość z tych warunków odbiega od wymarzonego ideału. Niemniej jednak źródło zasilania silnika i układ jego sterowania muszą być […]

Aby w silniku spalinowym mogło dojść do zainicjowania procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, konieczne jest wytworzenie iskry. Za tę czynność odpowiada układ zapłonowy. Budowa klasycznego układu zapłonowego, wykorzystywanego w motoryzacji nie zmienia się od lat. Jego elementami są włącznik zapłonu (pobierający napięcie z akumulatora), cewka zapłonowa, aparat zapłonowy oraz świece. Istnieją także bardziej nowoczesne wariacje układu zapłonowego, o których więcej przeczytasz w artykułach z tej kategorii. Znajdziesz tu także inne artykuły poradnikowe oraz informacje o nowościach produktowych w asortymencie związanym z układem zapłonowym.