Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
13:37 Gigant oponiarski rezygnuje z produkcji w Polsce 13:21 Podsumowanie roku 2023 w grupie przemysłowej Boryszew 12:47 Nowości w ofercie marki SKV 08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów

Układ zapłonowy

Producent części negocjuje sprzedaż części działalności

Elektryfikacja nabiera tempa w całym przemyśle samochodowym, stopniowo zmieniając sytuację na rynku. Jeden z producentów umieścił na swojej stronie internetowej informację o planach sprzedaży części swojego biznesu. Potencjalnym nabywcą jest inna znana w branży części zamiennych firma.

Indeksowanie świec zapłonowych

W jednym z poprzednich artykułów opisaliśmy ogólnie świece zapłonowe i ich działanie. Nawet czytelnicy mniej kompetentni w dziedzinie silników spalinowych wiedzą, że ta niewielka i pozornie nieistotna część ma znaczący wpływ na jakość spalania zachodzącego w silniku, a tym samym na dostarczaną moc.

Awaria przełącznika przepustnicy: kiedy silnik szarpie podczas jazdy i gaśnie na biegu jałowym?

Przełącznik przepustnicy to jeden z elementów, które przekazują do silnika informacje o położeniu przepustnicy. Awaria przełącznika przepustnicy powoduje poważne problemy z pracą jednostki napędowej. Diagnostyka jest dość skomplikowana. Nie uda się zdiagnozować problemu przy pomocy urządzenia do diagnostyki, podłączanego do złącza OBD2. Jak zatem sprawdzić, że doszło do uszkodzenia przełącznika przepustnicy? Zapytaliśmy o to eksperta.

Świece żarowe – objawy i powody awarii. Rozmawiamy z ekspertem.

Świece żarowe to kluczowy element układu wspomagania rozruchu diesli. Dzięki nim uruchomienie silnika wysokoprężnego przestało być problemem, nawet w niskich, zimowych temperaturach. Świece żarowe są elementem eksploatacyjnym, który podlega wymianie w przypadku uszkodzeń. Jak rozpoznać uszkodzenia świec żarowych? Dlaczego świece żarowe się psują? Porozmawiamy o tym z cenionym ekspertem z firmy, która jest jednym z […]

Nowe świece z serii Laser Iridium znalazły się w ofercie Niterra

Dziewięć nowych modeli świec zapłonowych z metalem szlachetnym jest już dostępnych u dystrybutorów. Oferowane produkty pasują do wielu najpopularniejszych modeli samochodów. 

Nowoczesny samochód nie istnieje bez czujnika Halla

To malutkie pudełeczko w komorze silnika, o którego istnieniu większość kierowców nie ma pojęcia, choć bez niego samochód nawet nie ruszy. Mowa tu o czujniku Halla, który uprościł i ułatwił wiele rzeczy w dziedzinie technologii, a którego obecność zauważamy dopiero wtedy, gdy przestanie działać.

Nowości w ofercie cewek zapłonowych firmy Denckermann

Firma Denckermann to dostawca cewek zapłonowych, który oferuje szeroką grupę produktów i stale rozszerza swoją ofertę. Producent ma na uwadze jakość i projektuje cewki tak, aby mogły zapewnić parametry porównywalne do wyposażenia oryginalnego. W jaki sposób powstają cewki zapłonowe Denckermann? Idea układów zapłonowych w samochodach ma już ponad 100 lat. Mniej więcej w 1911 roku, […]

Świece zapłonowe – historia i współczesność źródła iskry

W samochodach osobowych jest wiele części, których wymiana jest prosta i stosunkowo niedroga, ale bez których pojazd nie mógłby działać. Jednym z tych właśnie elementów jest świeca zapłonowa w silnikach benzynowych. Mogłoby się wydawać, że nie ma tutaj nic skomplikowanego, ale to tylko pozory. Ten artykuł poświęcony jest tematowi źródła iskry.

Aby w silniku spalinowym mogło dojść do zainicjowania procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, konieczne jest wytworzenie iskry. Za tę czynność odpowiada układ zapłonowy. Budowa klasycznego układu zapłonowego, wykorzystywanego w motoryzacji nie zmienia się od lat. Jego elementami są włącznik zapłonu (pobierający napięcie z akumulatora), cewka zapłonowa, aparat zapłonowy oraz świece. Istnieją także bardziej nowoczesne wariacje układu zapłonowego, o których więcej przeczytasz w artykułach z tej kategorii. Znajdziesz tu także inne artykuły poradnikowe oraz informacje o nowościach produktowych w asortymencie związanym z układem zapłonowym.