Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Układ zapłonowy

Oferta marki części samochodowych SKV powiększyła się o stacyjki

Stacyjki SKV to rozwiązania, gotowe do instalacji w pojeździe. Kompletnie wyposażone w moduły, okablowanie i kostki elektryczne, zapewniają szybki i łatwy montaż.

Świece żarowe – kiedy wymieniać, co można uszkodzić? MotoFocus TV.

We współczesnych samochodach świece żarowe nie odpowiadają już wyłącznie za wspomaganie rozruchu silnika wysokoprężnego. Mają także szereg dodatkowych zadań, o których rozmawiają Witold Hańczka (MotoFocus) oraz Dawid Pauszek (Niterra). W rozmowie nie zabrakło także wątków takich jak przyczyny usterek świec, błędy montażowe czy szkolenia.

Kiedy i po co wymieniać świece zapłonowe?

Świece zapłonowe są jednym z najważniejszych elementów benzynowego silnika samochodowego. Często jednak bagatelizujemy konieczność ich regularnej wymiany. W niniejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego wymiana świec zapłonowych jest kluczowa dla zdrowia silnika, jak często należy to robić i jakie korzyści przynosi taka praktyka.

Do oferty DENSO dodanych zostało 14 nowych cewek zapłonowych

DENSO rozszerzyło ofertę cewek zapłonowych o 14 nowych numerów katalogowych, które mają 1649 zastosowań i zastępują 21 numerów części OE. Nowe cewki zapłonowe DENSO mają zastosowanie w niemal 33 milionach pojazdów, szczególnie w wyższych modelach aut na rynku europejskim.

Sterowanie pracą silników spalinowych

Mamy tendencję do postrzegania parametrów pracy silnika w naszych samochodach jako stałych liczbowych, które nie zmieniają się wraz z warunkami pracy. Nic bardziej mylnego. Silniki spalinowe mogą dostosować się do skrajnie różnych warunków pracy, przy czym większość z tych warunków odbiega od wymarzonego ideału. Niemniej jednak źródło zasilania silnika i układ jego sterowania muszą być […]

Układy wtrysku paliwa – omówienie głównych typów

W długiej historii silników spalinowych badacze nie ustawali w wysiłkach, aby wynaleźć sposób jak najbardziej efektywnego mieszania benzyny i powietrza, który zapewni możliwie najwyższą moc wyjściową i całkowite spalanie.

MotoFocus TV: świece zapłonowe, ich usterki i kierunek rozwoju

Gościem Witolda Hańczki w najnowszym odcinku programu MotoFocus TV jest Dawid Pauszek z firmy Niterra, będącej właścicielem kojarzonej głównie ze świecami zapłonowymi marki NGK. Z rozmowy dowiecie się m.in. tego, jakie są najczęściej spotykane w warsztatach powody usterek świec. Poznacie także stanowisko producenta wobec przyszłości tych elementów, nieobecnych w układach napędowych samochodów elektrycznych.

Aby w silniku spalinowym mogło dojść do zainicjowania procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, konieczne jest wytworzenie iskry. Za tę czynność odpowiada układ zapłonowy. Budowa klasycznego układu zapłonowego, wykorzystywanego w motoryzacji nie zmienia się od lat. Jego elementami są włącznik zapłonu (pobierający napięcie z akumulatora), cewka zapłonowa, aparat zapłonowy oraz świece. Istnieją także bardziej nowoczesne wariacje układu zapłonowego, o których więcej przeczytasz w artykułach z tej kategorii. Znajdziesz tu także inne artykuły poradnikowe oraz informacje o nowościach produktowych w asortymencie związanym z układem zapłonowym.