Menu

Świece żarowe

Świece żarowe – kiedy wymieniać, co można uszkodzić? MotoFocus TV.

We współczesnych samochodach świece żarowe nie odpowiadają już wyłącznie za wspomaganie rozruchu silnika wysokoprężnego. Mają także szereg dodatkowych zadań, o których rozmawiają Witold Hańczka (MotoFocus) oraz Dawid Pauszek (Niterra). W rozmowie nie zabrakło także wątków takich jak przyczyny usterek świec, błędy montażowe czy szkolenia.

Świece żarowe – objawy i powody awarii. Rozmawiamy z ekspertem.

Świece żarowe to kluczowy element układu wspomagania rozruchu diesli. Dzięki nim uruchomienie silnika wysokoprężnego przestało być problemem, nawet w niskich, zimowych temperaturach. Świece żarowe są elementem eksploatacyjnym, który podlega wymianie w przypadku uszkodzeń. Jak rozpoznać uszkodzenia świec żarowych? Dlaczego świece żarowe się psują? Porozmawiamy o tym z cenionym ekspertem z firmy, która jest jednym z […]

Nowe logo Niterra po zmianie nazwy firmy NGK SPARK PLUG

Po ubiegłorocznej zapowiedzi nadchodzącej zmiany angielskiej nazwy firmy na „Niterra”, NGK SPARK PLUG prezentuje nowe logo Grupy i Korporacji. Zostanie ono oficjalnie przyjęte przez firmę w związku ze zmianą nazwy na „Niterra”, co nastąpi na początku kwietnia 2023 roku.

Zmiany w asortymencie świec żarowych bilstein group

Zmiany wprowadzone w asortymencie świec żarowych febi, SWAG oraz Blue Print zapewnią ujednoliconą ofertę w zakresie produktów, opakowania oraz ilości sprzedażowych.

Wymiana wiązki przewodów? Jest tańsza alternatywa.

Awaria oświetlenia, sterownika, czujnika (np. przepływomierza), siłownika w drzwiach, niedziałający głośnik, problemy z pracą wtryskiwaczy czy też cewek zapłonowych. Co może być powodem tych wszystkich problemów? Uszkodzony przewód elektryczny. Najprościej wymienić całą wiązkę przewodów, ale może to wywołać opór klienta ze względu na koszty. Jest to też czynność pracochłonna. Co można zatem zrobić? Zastosować zestaw […]

Podsumowanie targów cyfrowych Meyle Exhibition 2021

Na targach cyfrowych Meyle Exhibition Hamburg 2021 odnotowano prawie 500 uczestników z ponad 26 krajów. W trakcie indywidualnych spotkań dla klientów i partnerów Meyle, drugi rok z rzędu, odbyła się w cyfrowej formie wymiana informacji na interesujące tematy. Przez cztery tygodnie targi oferowały przegląd zagadnień związanych z produktami i przyszłością firmy.

Świece żarowe – czy potrzebne są tylko zimą?

Świece żarowe bezdyskusyjnie kojarzą się  użytkownikom samochodów z dieslem i zimą. Czy słusznie? Czy świece żarowe działają tylko w czasie niskich temperatur? Na co mogą mieć wpływ i jakie konsekwencje będzie pociągać za sobą użytkowanie samochodu bez sprawnych świec żarowych?

Świece żarowe to rozwiązanie stosowane w silnikach wysokoprężnych (silnikach Diesla). Ich zadaniem jest ułatwienie rozruchu silnika, zwłaszcza gdy temperatura powietrza jest niska. Zapłon w silniku wysokoprężnym zachodzi samoczynnie, za sprawą wzrostu ciśnienia powietrza i gwałtownego wzrostu temperatury. Zadaniem świec żarowych jest podgrzanie powietrza w komorze spalania. Świece żarowe z czasem zużywają się, przez co czasem na desce rozdzielczej samochodu miga ich kontrolka. W przypadku migającej kontrolki należy sprawdzić działanie świec żarowych. Jak to zrobić? Jak przebiega wymiana świec żarowych? Między innymi tego dowiesz się z artykułów w tej kategorii.