Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:40 Konkurs Niterra – wyniki 12:13 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 09:35 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować?

Przewody zapłonowe

Czy powinno się smarować gwint świec zapłonowych przed montażem?

Odpowiemy dziś na ważne pytanie często przewijające się w branży motoryzacyjnej. O pomoc poprosiliśmy eksperta technicznego, pracującego na co dzień w znanej firmie, produkującej świece zapłonowe. Skorzystaliśmy też z porad innego znanego producenta świec zapłonowych.

Nowy sklep online Sentech

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, firma GG Profits zdecydowała się wdrożyć nowy, wygodniejszy sklep online. W ten sposób Marka Sentech® chce bardziej podkreślić swoją obecność na rynku oraz dostępność produktów.

Nowe produkty do motocykli i quadów od NGK

Dystrybutorzy aftermarketowi oraz warsztaty mogą zamawiać oferowane przez producenta elementy układu zapłonowego i fajki do świec zapłonowych przejęte z rynku OE do motocykli oraz quadów.

Cechy dobrej cewki zapłonowej

Zadaniem układu zapłonowego jest wytworzenie iskry, zdolnej do zapalenia mieszanki paliwowo-powietrznej. Wśród współpracujących ze sobą elementów układu, kluczową rolę pełni cewka zapłonowa. Aby zagwarantować poprawną pracę silnika, powinna ona spełniać odpowiednie standardy.

Odwiedź stoisko Janmor na targach TTM

Firma Janmor jest polskim producentem cewek i kabli zapłonowych do pojazdów  osobowych, ciężarowych oraz nietypowych. Z jej ofertą będą mogli zapoznać się uczestnicy Targów Techniki Motoryzacyjnej, które odbędą się już w przyszły czwartek w Poznaniu.

Champion wchodzi na rynek części zamiennych z nowymi produktami

Federal-Mogul Motorparts wprowadza rozszerzoną gamę produktów Champion, w tym części hamulcowe, oświetlenie, filtry, wycieraczki oraz produkty zapłonowe.

Champion wprowadza do oferty cewki zapłonowe

Federal-Mogul Motorparts wprowadził do sprzedaży cewki zapłonowe marki Champion.

Federal Mogul na targach ProfiAuto Show 2017

Na stoisku Federal Mogul można było zobaczyć nowe cewki, przewody zapłonowe oraz żarówki samochodowe. Gościem specjalnym był jedyny Polak startujący w NASCAR Whelen Euro Series – Maciej Dreszer.

Przewody zapłonowe mają jedną prostą funkcję w układzie zapłonu samochodu. Jest nią dostarczenie wysokiego napięcia wytworzonego w cewce zapłonowej do świecy zapłonowej. Element ten podlega zużyciu eksploatacyjnemu, dlatego ważna jest okresowa kontrola stanu technicznego przewodów. Uszkodzone przewody zapłonowe dają charakterystyczne objawy, które znajdziesz w artykułach z tej kategorii. Dowiesz się tutaj także, jak sprawdzić przewody zapłonowe oraz jak przebiega ich wymiana. Czy warto profilaktycznie wymieniać przewody zapłonowe w przypadku silników zasilanych LPG? Jak dobrać przewody zapłonowe do swojego auta? W tej kategorii znajdziesz odpowiedzi także na te pytania.