Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:54 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych 11:53 Profesjonalna ochrona dłoni: pasta do mycia rak i niewidzialna rękawiczka od Liqui Moly 08:00 XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – transmisja online 20.11 Konkurs Delphi 20.11 Innowacyjne laserowe latarki taktyczne M-TECH TLF10x

Układ zapłonowy

Nowe logo Niterra po zmianie nazwy firmy NGK SPARK PLUG

Po ubiegłorocznej zapowiedzi nadchodzącej zmiany angielskiej nazwy firmy na „Niterra”, NGK SPARK PLUG prezentuje nowe logo Grupy i Korporacji. Zostanie ono oficjalnie przyjęte przez firmę w związku ze zmianą nazwy na „Niterra”, co nastąpi na początku kwietnia 2023 roku.

Zmiany w asortymencie świec żarowych bilstein group

Zmiany wprowadzone w asortymencie świec żarowych febi, SWAG oraz Blue Print zapewnią ujednoliconą ofertę w zakresie produktów, opakowania oraz ilości sprzedażowych.

Awaria katalizatora w kilkuletnim aucie – wymienić czy regenerować?

Katalizator to element układu wydechowego pojazdu, który odpowiada głównie za oczyszczanie spalin, ale od tego elementu zależny jest także prawidłowy proces spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Katalizatory ulegają awariom głównie przy wyższych przebiegach. Ze względu na wysoką cenę zamienników, właściciele pojazdów zastanawiają się nad rozwiązaniami innymi niż wymiana. Jednym z nich jest regeneracja.

Autolite w Europie – prezentacja na targach Automechanika

Podczas targów Automechanika we Frankfurcie, sporą część ekspozycji First Brands Group zajmie marka Autolite. Producent świec zapłonowych wchodzi na rynki europejskie właśnie dzięki wsparciu swojej spółki macierzystej First Brands Group.

NGK Spark Plug zmienia nazwę

Zarząd firmy NGK Spark Plug podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Niterra. W przypadku wiodącego na świecie specjalisty w dziedzinie zapłonu i czujników zmiana nazwy odzwierciedla drogę, którą firma obecnie podąża i wejdzie w życie już na początku kwietnia 2023 roku.

Nowości asortymentowe KAMOKA – cewki zapłonowe

KAMOKA wprowadzając cewki zapłonowe rozwija ofertę części układu zapłonowego. Po zeszłorocznym wprowadzeniu świec zapłonowych KAMOKA EXTREME nadszedł czas na 171 różnych referencji cewek zapłonowych do aut osobowych i dostawczych.

Aby w silniku spalinowym mogło dojść do zainicjowania procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, konieczne jest wytworzenie iskry. Za tę czynność odpowiada układ zapłonowy. Budowa klasycznego układu zapłonowego, wykorzystywanego w motoryzacji nie zmienia się od lat. Jego elementami są włącznik zapłonu (pobierający napięcie z akumulatora), cewka zapłonowa, aparat zapłonowy oraz świece. Istnieją także bardziej nowoczesne wariacje układu zapłonowego, o których więcej przeczytasz w artykułach z tej kategorii. Znajdziesz tu także inne artykuły poradnikowe oraz informacje o nowościach produktowych w asortymencie związanym z układem zapłonowym.