Autolite w Europie – prezentacja na targach Automechanika

13 września 2022, 13:36

Podczas targów Automechanika we Frankfurcie, sporą część ekspozycji First Brands Group zajmie marka Autolite. Producent świec zapłonowych wchodzi na rynki europejskie właśnie dzięki wsparciu swojej spółki macierzystej First Brands Group.

Marka Autolite została założona w 1911 roku, kiedy dwie małe firmy zaczęły produkować lampy do aut typu buggy, stając się dobrze prosperującym producentem części samochodowych. Biznes rozwijał się bez większych zmian aż do 1935 roku. Wtedy właśnie Royce G. Martin, prezes Electric Autolite Company, postanowił poszerzyć działalność i zatrudnił specjalistów do opracowania pierwszej świecy zapłonowej Autolite. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem, ponieważ Autolite trafiła na listę dostawców elementów układu zapłonowego takich marek jak Chrysler, Studebaker, Packard i Willys.

Marka Autolite jest już obecna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i w Australii. Po targach Automechanika rusza dystrybucja w Europie.

Na stoisku First Brands Group prezentowane będą również inne pierwszomontażowe marki – producent piór wycieraczek z oryginalnego wyposażenia TRICO oraz producent pomp cieczy i paliwa Airtex. TRICO prezentuje najnowsze rozwiązania techniczne ze swojej branży, a Airtex promuje swój nowy wizerunek.

First Brands Group podczas trwania Targów koncentruje się na informowaniu odwiedzających o bogactwie korzyści, jakie mogą zaoferować jej marki, niezależnie od tego, czy są to doradztwo techniczne, produkty najwyższej jakości, czy po prostu wsparcie marketingowe.

– Po czteroletniej przerwie jesteśmy podekscytowani, że wracamy na targi Automechanika we Frankfurcie, aby zaprezentować rozwój naszych trzech podstawowych marek. Autolite ma w tej grupie olbrzymi potencjał. Jestem przekonany, że przyniesie on ogromne korzyści rynkowi wtórnemu. Jesteśmy podekscytowani europejską premierą Autolite i już nie możemy się doczekać opinii od odwiedzających! Zapraszamy na stoisko First Brands Group. Przyjdź i znajdź nas w hali 3.0, stoisko D71 – Sam Robinson, Group Brand & Marketing Manager (Europe).

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!