Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:51 Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman 12:04 W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski. 22.05 Jak się “robi” downsizing? Wyjaśnia Dr.Motor Automotive. 22.05 Zestawy sprężyn pomocniczych zawieszenia – głębsze spojrzenie 22.05 Jak naprawiać części układu kierowniczego i zawieszenia?

Cewki zapłonowe

Do oferty DENSO dodanych zostało 14 nowych cewek zapłonowych

DENSO rozszerzyło ofertę cewek zapłonowych o 14 nowych numerów katalogowych, które mają 1649 zastosowań i zastępują 21 numerów części OE. Nowe cewki zapłonowe DENSO mają zastosowanie w niemal 33 milionach pojazdów, szczególnie w wyższych modelach aut na rynku europejskim.

Nowości w ofercie cewek zapłonowych firmy Denckermann

Firma Denckermann to dostawca cewek zapłonowych, który oferuje szeroką grupę produktów i stale rozszerza swoją ofertę. Producent ma na uwadze jakość i projektuje cewki tak, aby mogły zapewnić parametry porównywalne do wyposażenia oryginalnego. W jaki sposób powstają cewki zapłonowe Denckermann? Idea układów zapłonowych w samochodach ma już ponad 100 lat. Mniej więcej w 1911 roku, […]

Nowości asortymentowe KAMOKA – cewki zapłonowe

KAMOKA wprowadzając cewki zapłonowe rozwija ofertę części układu zapłonowego. Po zeszłorocznym wprowadzeniu świec zapłonowych KAMOKA EXTREME nadszedł czas na 171 różnych referencji cewek zapłonowych do aut osobowych i dostawczych.

Produkty NGK Spark Plug do pojazdów hybrydowych

Światowy przemysł motoryzacyjny przechodzi obecnie bezprecedensowe zmiany. Pomimo przewidywanego w najbliższych latach spadku sprzedaży pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, firma NGK SPARK PLUG już od pewnego czasu wdraża rozwiązania, które mają zapewnić jej dalszy rozwój.

Ruszyła nowa edycja Ligi Prawdziwych Mechaników DENSO

Z początkiem kwietnia 2022 roku w całej Europie ruszyła nowa edycja Ligi Prawdziwych Mechaników DENSO. Rozszerzono listę kursów technicznych dostępnych na platformie – aktualizacja obejmuje m.in. nowy kurs z cewek zapłonowych, sond lambda, układów klimatyzacji i układów chłodzenia silnika.

Wymiana wiązki przewodów? Jest tańsza alternatywa.

Awaria oświetlenia, sterownika, czujnika (np. przepływomierza), siłownika w drzwiach, niedziałający głośnik, problemy z pracą wtryskiwaczy czy też cewek zapłonowych. Co może być powodem tych wszystkich problemów? Uszkodzony przewód elektryczny. Najprościej wymienić całą wiązkę przewodów, ale może to wywołać opór klienta ze względu na koszty. Jest to też czynność pracochłonna. Co można zatem zrobić? Zastosować zestaw […]

Zadaniem cewki zapłonowej jest przetworzenie prądu z akumulatora o niskim napięciu ok. 12V na wysokie napięcie, potrzebne do tzw. przeskoku iskry pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej. Cewka to jeden z podstawowych elementów układu zapłonowego. Jej awaria miewa poważne konsekwencje, jednak cena naprawy nie jest zwykle wysoka. Jakie są objawy uszkodzenia cewki zapłonowej? Tego dowiesz się z artykułów w tej kategorii. Dowiesz się także z czym wiąże się jazda z uszkodzoną cewką zapłonową, jak przebiega wymiana cewki oraz jakie referencje cewek dostępne są na rynku.