Dlaczego narzędzia diagnostyczne stają się niezbędne?

29 marca 2023, 23:59

Nowoczesne pojazdy sprawiają, że narzędzia diagnostyczne stają się coraz bardziej niezastąpione. Dowiedz się, jak możesz udoskonalić swoje umiejętności diagnostyczne.

Dobra znajomość narzędzi diagnostycznych należy obecnie do podstawowych kompetencji z zakresu mechaniki pojazdowej. W poniższym tekście eksperci Delphi Technologies wyjaśnią czym są narzędzia diagnostyczne i w jaki sposób działają. Po pierwsze, zacznijmy od ośmiu ważnych wskazówek dotyczących pracy z narzędziami diagnostycznymi i sposobów doskonalenia wiedzy.

Zmiany witaj z entuzjazmem

Pojazdy hybrydowe (HEV) oraz elektryczne (EV), zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz zaawansowana diagnostyka komputerowa weszły już do powszechnego użytku. Jako mechanik z ich pomocą szybciej osiągniesz rezultaty.

Pamiętaj o ograniczeniach oprogramowania diagnostycznego

Oprogramowania te zazwyczaj dają nam tylko połowiczny obraz sytuacji. Rozwiązanie problemu zależy od Twoich umiejętności.

Wliczaj ich wykorzystanie w cenę

Dzięki narzędziom diagnostycznym klient może otrzymać szybciej naprawiony samochód, i tym samym zaoszczędzić pieniądze, ale Twój warsztat musi ponieść znaczne wydatki związane z zakupem narzędzi oraz oprogramowania. Dlatego powinno się wliczać ich wykorzystanie w cenę w sposób uczciwy i przejrzysty.

Korzystaj z narzędzi diagnostycznych dla rynku obsługi pojazdów

Są one w stanie bardzo dobrze zdiagnozować usterki.

 

Korzystaj z systemów OEM dostarczających parametry w czasie rzeczywistym

Dla niektórych kodów usterek, jakie napotkasz, więcej informacji znajdziesz w systemie OEM. Dane techniczne dostarczane tam w czasie rzeczywistym często zawierają szczegółowe omówienie tych usterek i informacje o tym, jak je naprawić.

Zastanów się, jakie pojazdy są najczęściej naprawiane

Oceń, jakie rodzaje pojazdów obsługujesz najczęściej, a następnie rozważ wyspecjalizowanie się w tych właśnie pojazdach. Ułatwi Ci to zakup systemów potrzebnych do ich obsługi.

Korzystaj z narzędzi OEM

Są to najbardziej precyzyjne z dostępnych narzędzi. Pozwalają uniknąć ewentualnych problemów z bezpieczeństwem i aktualizacją oprogramowania. Nawet jeśli dodasz koszty ich użytkowania do wyceny naprawy, usługi świadczone przez Twój warsztat będą dalej konkurencyjne cenowo, a ich poziom równie wysoki co w ASO.

Zainwestuj w szkolenia

Udział w szkoleniach z zakresu korzystania z narzędzi diagnostycznych – zarówno prowadzonych na żywo, jak i zdalnie – to kwestia niezbędna. Inwestycja przyniesie korzyści Twojemu warsztatowi i Tobie jako mechanikowi nieustannie poszerzającemu odpowiednie i cenione umiejętności. Delphi Technologies oferuje szereg kursów szkoleniowych z zakresu diagnostyki, dzięki którym szybko i wyczerpująco poznasz najnowszą wiedzę.

Do czego służą narzędzia do diagnostyki DS?

Narzędzia diagnostyczne mogą ujawnić problemy dotyczące wielu części w pojeździe, w tym nieprawidłowego działania silnika, skrzyni biegów, układu wydechowego, hamulców, wtryskiwacza paliwa, cewki zapłonowej i przepustnicy.

Wszystkie zgodne z normami narzędzia diagnostyczne dla rynku obsługi pojazdów są oparte na systemach zgodnych z OEM. Większość współczesnych pojazdów jest obecnie wyposażona w wiele rozwiązań technologicznych, które nie tylko zarządzają systemami napędowymi pojazdu, ale także są w stanie udzielać informacji zwrotnej o jego bieżącym stanie. Oprogramowanie uważa się obecnie za kluczowy element wszystkich pojazdów.

Najwyższej klasy narzędzia diagnostyczne Delphi Technologies

Złożoność systemów komputerowych w pojazdach będzie stale rosła. Mechanicy będą musieli nauczyć się sprawnej obsługi narzędzi diagnostycznych i sprzętu testowego, równie złożonych jak te systemy.

Delphi Technologies oferuje szeroką gamę sprzętu diagnostycznego i testowego na poziomie oryginalnego wyposażenia (OE) – narzędzi, które zapewniają szybszą i dokładniejszą obsługę oraz naprawę pojazdu. Na przykład, nasz kompatybilny z wieloma markami interfejs do komunikacji z pojazdem (tester diagnostyczny) obsługuje zarówno oprogramowanie do samochodów osobowych, jak i do pojazdów ciężarowych. Posiada on zintegrowany rejestrator oraz wbudowaną pamięć, która w czasie rzeczywistym rejestruje parametry podczas jazdy. Jest wyjątkowo wszechstronny – jeden interfejs daje możliwość obsługi całego szeregu pojazdów.

Powyższy materiał pochodzi ze strony Masters of Motion firmy Delphi Technologies. Program Masters of Motion skierowany jest do mechaników i właścicieli warsztatów. Chodzi o to, aby stanąć po ich stronie i pomóc im w dalszym rozwoju za pomocą właściwych produktów, doświadczenia i wsparcia. Jeśli jest coś, o czym warsztaty powinny wiedzieć, to znajdziesz to właśnie na tej stronie.

Artykuł sponsorowany Delphi Technologies

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!