Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta

Marki samochodów

Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Znana firma poszerza swój asortyment obejmujący czujniki silnika. Obecnie produktów jest już koło 1600, co stawia markę na pozycji jednego z liderów pod kątem szerokości oferty w tej branży.

Wymiana oleju i filtra w sprzęgle Haldex Audi TT [FILM]

Sprzęgło Haldex pierwszej generacji stosowane było w wielu pojazdach grupy VAG, w tym w Audi TT Quattro. Jak prawidłowo wymieniać w nim olej i filtr?

BMW X3 (G01): najczęstsze usterki modelu. Co sprawdzić przed zakupem i co wymienić po?

BMW X3 to popularny kompaktowy SUV. Jest dobrym wyborem dla rodzin, szukających uniwersalnego auta do pokonywania tras, ale też wystarczająco niewielkiego, by bezpiecznie i nieuciążliwie poruszać się po mieście. Jak często w tym modelu występują usterki lub inne, groźniejsze awarie?

Wyzwania stojące przed uszczelkami układu chłodzenia w samochodach elektrycznych

Układy zarządzania temperaturą w samochodach elektrycznych wymagają stosowania czynnika chłodniczego R744 (CO2). Czynnik ten stanowi wyzwanie dla uszczelnień stosowanych w tego typu układach. Firma Hutchinson opracowała materiał, który sprosta tym wyzwaniom w samochodach grupy VAG.

Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Każdy z producentów samochodów wprowadza w swoich pojazdach autorskie rozwiązania, które wyróżniają daną markę lub ich grupę na rynku. Oczywistym jest więc, że wśród oferowanych przez producentów rozwiązań są takie, które naprawia się z łatwością, ale pojawiają się też inne, których nikt nie chce naprawiać. Jak dużo jest marek, których mechanicy wolą nie naprawiać? Jaką […]

Ostre wałki w samochodzie. Charakterystyka i przeznaczenie.

Ostre wałki rozrządu są doskonale znane mechanikom przygotowującym samochody do motorsportu. Na czym polega fenomen modyfikacji i co on właściwie daje?

Jak dobierać płyn katalityczny? Pytamy eksperta.

Płyn katalityczny to specjalny dodatek do samochodów z mokrymi filtrami cząstek stałych FAP (Filtre A Particules), stosowanymi przede wszystkim w samochodach francuskich. W zdecydowanej większości aut uzupełnienie poziomu płynu (najczęściej Eolys albo Infineum) możliwe jest tylko w warsztacie. Tymczasem nie wszyscy mechanicy wiedzą, jak odpowiednio dobrać płyn do konkretnego auta. Dlatego też poprosiliśmy o pomoc […]

Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym.

W obliczu rosnących problemów środowiskowych branża motoryzacyjna poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które zmniejszą negatywny wpływ na planetę. Jednym z takich rozwiązań jest wykorzystanie konopi, zarówno w postaci materiałów konstrukcyjnych, jak i bioplastiku. Konopie, znane z szerokiego zastosowania w różnych dziedzinach, zyskują coraz większą popularność także w motoryzacji, gdzie mogą przyczynić się do stworzenia bardziej zrównoważonych pojazdów.

W tej kategorii znajdziesz artykuły przypisane konkretnym markom samochodowym. Dzięki temu z łatwością odszukasz informacje, które dotyczą pojazdów producentów, w serwisowaniu których się specjalizujesz. 

Bądź na bieżąco z aktualnymi informacjami dotyczącymi najpopularniejszych na świecie producentów samochodów.  Informacje o nowych samochodach, akcje serwisowe, zmiany cen, najczęstsze usterki – to wszystko znajdziesz w tej kategorii.