Menu

Marki samochodów

Miliony samochodów Hyundai/Kia do serwisu – mogą zapalić się w każdej chwili

Na stronach amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) pojawiła się informacja o usterce wykrytej w aż 25 modelach marek Hyundai oraz Kia. Wyciek płynu hamulcowego może w nich powodować zwarcia wywołujące pożar. Ponad 3,3 miliona samochodów na świecie zostało w związku z tym objętych akcją serwisową.

Trwa Kongres Nowej Mobilności 2023

W Łodzi wystartował KNM 2023. To trzy dni dyskusji o nowej mobilności, 6 scen, 2,5 tys. uczestników, ponad 300 prelegentów z całego świata, 100 debat, warsztatów i wystąpień merytorycznych, ponad 150 partnerów i wystawców, 19 tys. m2 powierzchni expo. W ceremonii otwarcia wydarzenia uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, a także ambasadorowie Wielkiej Brytanii […]

Modyfikacje zawieszenia w samochodach terenowych to nie tylko zwiększanie prześwitu. Wywiad z właścicielem warsztatu Jowisz Garage.

Popularność samochodów terenowych stale rośnie, a nowi właściciele seryjnych pojazdów z napędem 4×4 szukają sposobu, aby poprawić ich właściwości terenowe. W tym celu klienci często poszukują mechaników, których specjalizacją są samochody terenowe. Zapraszamy na wywiad z Mateuszem Ganem, który prowadzi warsztat Jowisz Garage zajmujący się obsługą oraz modyfikacją samochodów terenowych Suzuki.

Sprzęgło ciągnione Fiat Ducato – pedał sprzęgła w podłodze [FILM]

Sprzęgło ciągnione w Fiacie Ducato wykorzystuje dosyć mocno wystający tłumik drgań. Po przyłożeniu tarczy do docisku okazuje się, że nie ma miejsca, żeby zmieścić tłumik drgań. Firma Schaeffler pokazuje w swoim filmie instruktażowym jak uzyskań miejsce na tłumik drgań.

Nowy koncept przyjęć serwisowych realizowany przez BMW

BMW Inchcape rozwija w Polsce nowy koncept punktów przyjęć serwisowych, poszerzając dostępność swoich usług. Pierwszy punkt już działa w Varso Place, przy ul. Chmielnej w Warszawie.

Nadchodzi koniec silników diesla w modelach znanej marki

Marka Volvo zamierza do 2030 roku ograniczyć swoją ofertę wyłącznie do modeli w pełni elektrycznych. Do 2040 firma chce osiągnąć neutralność klimatyczną. Jednym z etapów realizacji tych celów jest odejście od silników wysokoprężnych, co ma nastąpić znacznie wcześniej. Kiedy Volvo wycofa ze swojej gamy jednostki diesla?

Najczęstsze usterki Hyundai i30 III – co sprawdzić przed zakupem, co wymienić po?

Hyundai i30 to model wprowadzony do oferty w 2007 roku. Od 2017 roku oferowana jest jego III generacja, która w 2020 roku przeszła facelifting. Samochód od początku łączył stosunkowo prostą konstrukcję oraz dosyć obszerne wnętrze. Kolejne generacje Hyundai i30 rozwijały ten model, a w ostatniej odsłonie doczekał się nawet rasowej sportowej wersji N Performance o […]

Problem z instalacją łożyska oporowego sprzęgła ciągnionego w samochodach Citroen/Peugeot? [FILM]

Nierównomiernie zużyty układ wysprzęglania jest powodem problemów z zapięciem łożyska oporowego w sprężynie talerzowej sprzęgła ciągnionego. Film przygotowany przez firmę Schaeffler przedstawia sposób na rozwiązanie tego problemu.

Ford przedłuża rekomendację olejów znanej marki na kolejne pięć lat

Nowa pięcioletnie porozumienie zawarte pomiędzy Ford Motor Company, a jednym z wiodących europejskich dostawców środków smarnych, firmą Castrol jest przedłużeniem dotychczasowej umowy.

Najczęstsze usterki Dacii Duster II – co sprawdzić przed zakupem, co wymienić po?

Druga generacja Dacii Duster trafiła na rynek w 2017 roku, w 2021 roku model przeszedł facelifting. Jakość materiałów użytych we wnętrzu samochodu była wyraźnie lepsza niż w pierwszej generacji. Samochód stał się znacznie nowocześniejszy, ale pozostał przystępny cenowo. Nie obyło się jednak bez pewnych mankamentów, które mogą dać o sobie znać po kilku latach eksploatacji. […]

W tej kategorii znajdziesz artykuły przypisane konkretnym markom samochodowym. Dzięki temu z łatwością odszukasz informacje, które dotyczą pojazdów producentów, w serwisowaniu których się specjalizujesz. 

Bądź na bieżąco z aktualnymi informacjami dotyczącymi najpopularniejszych na świecie producentów samochodów.  Informacje o nowych samochodach, akcje serwisowe, zmiany cen, najczęstsze usterki – to wszystko znajdziesz w tej kategorii.