Menu

Marki samochodów

W ofercie SKV znalazły się nerki do BMW

SKV wprowadza nerki do BMW, idealne dla Twojego samochodu rodem z Bawarii.

Nowe produkty w ofercie Arnott już dostępne!

Firma Arnott wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. W poniższym artykule prezentujemy przegląd dostępnych nowości na aftermarket.

Wymiana filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II

W poniższym artykule omówimy lokalizację filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II oraz jego wymianę krok po kroku.

Czy przeróbka busa na kampera wymaga modyfikacji zawiesznia? – wywiad z Tomaszem Siemkiem z Bilstein

Podczas pandemii koronawirusa rynek kamperów doświadczył silnego rozkwitu, jako że była to jedna z niewielu dostępnych form podróżowania. Wiele firm wyspecjalizowało się w budowie kamperów na bazie popularnych dostawczaków. Czy pojazdy te poza wyposażeniem kempingowym wymagają modyfikacji zawieszenia?

BMW Serii 2 – awarie różnych systemów połączonych z kierownicą

W pojazdach BMW Serii 2 Active Tourer (F45) z lat produkcji 2014 – 2017 mogą wystąpić różne usterki lub nieprawidłowe działanie systemów takich jak tempomat, łopatki zmiany biegów, połączonych z kierownicą wielofunkcyjną.

Hankook zaprezentował wyniki finansowe za 2023 rok

Producent opon, firma Hankook, na podstawie skonsolidowanych wyników finansowych ogłosiła sprzedaż za rok 2023 w wysokości 8 939,6 mld KRW (ok. 6 329,5 mln EUR) oraz zysk operacyjny w wysokości 1 327,9 mld KRW (ok. 940,1 mln EUR).

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego – ile kosztuje w Polsce?

Samochody elektryczne wciąż stanowią swego rodzaju niszę w polskim parku samochodowym. Niewiele warsztatów naprawia je, występują też problemy z dostępnością części. Wydawać by się mogło, że taka sytuacja powinna mieć wpływ na wysokie koszty obowiązkowego ubezpieczenia aut elektrycznych. Sprawdziliśmy tę kwestię – wnioski są zaskakujące!

Nowe systemy zarządzania termicznego przekładni do Audi i Porsche od UFI Filters

UFI Filters, firma specjalizująca w dziedzinie technologii filtracji, zarządzania termicznego i filtracji wodoru, robi kolejny krok na obszarze elektrycznej mobilności, wprowadzając układ chłodzenia oleju przekładniowego do platformy PPE w Audi i Porsche.

Opel Ampera – rozładowany akumulator 12V – przyczyna

Opel Ampera to samochód wykorzystujący dość specyficzny, hybrydowy układ napędowy. Silnik spalinowy pełni w nim rolę generatora prądu, magazynowanego w baterii i zasilającego silnik elektryczny, odpowiedzialny za napęd. Użytkownicy tego pojazdu często zgłaszają występowanie usterki, jaką jest rozładowywanie się standardowego, kwasowo-ołowiowego akumulatora 12 V. Niekiedy objawem usterki jest także samoczynne, sporadyczne uruchamianie się auto-alarmu.

Awarie elektroniki samochodowej – kilka nietypowych przypadków

Działanie wielu współczesnych aut w dużej mierze opiera się na zaawansowanych systemach elektronicznych, które zdaniem mechaników najczęściej ulegają awariom. Właściciel warsztatu należącego do Q Service Castrol przedstawia kilka najbardziej nietypowych przypadków, z którymi właściciele samochodów kierowali się do serwisów.

W tej kategorii znajdziesz artykuły przypisane konkretnym markom samochodowym. Dzięki temu z łatwością odszukasz informacje, które dotyczą pojazdów producentów, w serwisowaniu których się specjalizujesz. 

Bądź na bieżąco z aktualnymi informacjami dotyczącymi najpopularniejszych na świecie producentów samochodów.  Informacje o nowych samochodach, akcje serwisowe, zmiany cen, najczęstsze usterki – to wszystko znajdziesz w tej kategorii.