Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:00 Wymiana żarówki – elektryczny Volkswagen e-up 08:33 Skąd warsztaty biorą dane potrzebne do napraw samochodów? 08:00 Szkolenia Bosch – czerwiec 2024 24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki

Audi

Samochody elektryczne – jakie są największe obawy i oczekiwania polskich kierowców?

Polski przedstawiciel globalnej firmy, zajmującej się wynajmem samochodów przeprowadził badanie podejścia do elektromobilności wśród pracowników polskich firm. Obejmowało ono użytkowników aut służbowych, jak i menedżerów zarządzających flotami.

Klonowanie numerów VIN coraz bardziej popularne! Jak się przed tym zabezpieczyć?

W ostatnich tygodniach coraz głośniej słyszymy o przypadkach klonowania numerów VIN w pojazdach. Co zrobić, by tego uniknąć i jak się zabezpieczyć przed oszustami?

Nowe produkty od Arnott już dostępne na rynku!

Firma Arnott wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. W poniższym artykule prezentujemy przegląd dostępnych nowości na aftermarket.

Zaskakujące fakty o rynku samochodów używanych z ubiegłego roku

CarVertical zebrało najciekawsze dane statystyczne wygenerowane na podstawie raportów pobieranych przez klientów w 2023 roku. Wskazują one na pewne zagrożenia, z którymi wciąż muszą liczyć się kupujący, jak też ciekawostki związane z rynkiem samochodów używanych.

Zakup samochodów marek premium obarczony dużym ryzykiem!

Według oficjalnych danych, producenci samochodów osobowych marek popularnych sprzedali w Polsce w ubiegłym roku 356,8 tys. pojazdów, co oznacza wzrost sprzedaży o 10,2% rok do roku. 2023 rok był również lepszy dla segmentu samochodów osobowych marek premium+, których zarejestrowano 118,3 tys. co przełożyło się na 23,1% wzrost (rok do roku).

Nowe produkty w ofercie Arnott już dostępne!

Firma Arnott wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. W poniższym artykule prezentujemy przegląd dostępnych nowości na aftermarket.

Hankook zaprezentował wyniki finansowe za 2023 rok

Producent opon, firma Hankook, na podstawie skonsolidowanych wyników finansowych ogłosiła sprzedaż za rok 2023 w wysokości 8 939,6 mld KRW (ok. 6 329,5 mln EUR) oraz zysk operacyjny w wysokości 1 327,9 mld KRW (ok. 940,1 mln EUR).

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego – ile kosztuje w Polsce?

Samochody elektryczne wciąż stanowią swego rodzaju niszę w polskim parku samochodowym. Niewiele warsztatów naprawia je, występują też problemy z dostępnością części. Wydawać by się mogło, że taka sytuacja powinna mieć wpływ na wysokie koszty obowiązkowego ubezpieczenia aut elektrycznych. Sprawdziliśmy tę kwestię – wnioski są zaskakujące!

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2023 r.

Po spadku w 2022 r., w roku 2023 mieliśmy do czynienia z odbiciem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t.). W trakcie minionego roku, rynek stopniowo pokonywał problemy z dostępnością nowych pojazdów. Obecnie nie są one już doskwierające.

Nowe wahacze do pojazdów VAG w ofercie polskiej marki

MOTOTECHNIKA wprowadza nowe produkty dla pojazdów marek grupy Volkswagena. Wprowadzane referencje wahaczy pokrywają znaczną część modeli niemieckiego koncernu.