Menu

Audi

Elektronicznie regulowane amortyzatory OE dla Grupy Volkswagen

Elektronicznie regulowane amortyzatory KYB DCC Pro (Dynamics Chassis Control Pro) zostały zastosowane przez Grupę Volkswagena na pierwszy montaż w nowych modelach VW Tiguan i Passat Variant oraz Skoda Superb i Kodiaq. Wprowadzenie tych modeli do sprzedaży zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku.

Zmiana w ostatniej chwili normy Euro7. Czy silniki spalinowe nadal pozostaną na rynku?

Norma Euro7 – to rozporządzenie miało bowiem zasadniczo zmienić przemysł motoryzacyjny w Europie, niemal całkowicie uniemożliwiając dystrybucję samochodów spalinowych. Jednakże europejskie władze zupełnie zmieniły zdanie na ten temat. Postanowiły usunąć z projektu normy, znaczną liczbę ograniczeń dotyczących samochodów osobowych. Co te zmiany będą oznaczać w praktyce?

TEDGUM wprowadza do swojej oferty wiele części do samochodów marki BMW i nie tylko

W październiku firma TEDGUM wprowadziła do oferty sporą dawkę elementów do samochodów marki BMW oraz innych popularnych marek. Poniżej prezentujemy listę nowych części.

Wymiana łożyska przedniego koła w Audi A3 [FILM]

Awaria łożyska koła powoduje nie tylko nieprzyjemny hałas, ale stwarza także niebezpieczeństwo na drodze. W filmiku instruktażowym specjaliści marki febi przedstawiają objawy uszkodzonego łożyska koła, prezentują rodzaje łożysk kół dostępnych w ofercie febi, a także wyjaśniają jak prawidłowo przeprowadzić wymianę łożyska koła na przykładzie Audi A3.

Poprawna wymiana paska rozrządu silnika 2.0 TDI. Szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl.

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie dotyczyć będzie poprawnej wymiany paska rozrządu w popularnych silnikach 2.0 TDI, spotykanych m.in. w samochodach marek Audi czy Volkswagen. Poprowadzi je specjalista techniczny Schaeffler – Marek Matejkowski.

Były szef Audi zdecydował przyznać się do winy w aferze dieselgate – co może dzięki temu zyskać?

Były szef Audi – Rupert Stadler, jest gotowy przyznać się do udziału w aferze dieselgate. Jakie są zarzuty stawiane przed byłym szefem Audi i co może otrzymać w zamian za współpracę z sądem?

Protokół LIN – wsparcie systemu CAN

Choć protokół LIN jest jednym z najprostszych w branży motoryzacyjnej, to jego użyteczność jest nie do przecenienia. Nie jest oczywiście szybki, nie obsługuje wielowątkowości, ale jest za to tani, dlatego może być z powodzeniem wykorzystany do prostych zastosowań. Ten artykuł poświęcamy właśnie rozwojowi tego protokołu.

Nowa wersja oprogramowania TEXA IDC5 CAR

Wprowadzono aktualizację w najnowszej wersji oprogramowania TEXA IDC5 CAR v76. Najważniejsze informacje i zmiany przedstawiamy w treści artykułu.

Adapter do podnoszenia elektryków w ofercie firmy Sosnowski

Push Adapter montowany jest na końcach ramion podnośników Herrmann. Po zamontowaniu adapterów Push Adapter, pojazd jest całkowicie odizolowany elektrycznie od konstrukcji podnośnika. Po podniesieniu pojazdu z wykorzystaniem adapterów Push Adapter, mechanik zyskuje nieograniczony dostęp do całego podwozia, np. w celu łatwego montażu/demontażu zespołu baterii trakcyjnych.

Najczęstsze usterki Audi A4 (B9) – co sprawdzić przed zakupem, a co wymienić po?

Audi A4 generacji B9 to model, który jest długo w produkcji, jak na niemieckie standardy. Stylistycznie odrysowany jak od linijki, solidnie poskładany. Innymi słowy jest to jeden z najbardziej klasycznych niemieckich samochodów dostępnych na rynku, który w Polsce zajmuje specjalne miejsce w sercach rodaków. Nowocześnie zaprojektowane Audi może się podobać. Czy pod względem serwisowym również […]